Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: jel istina???  (Posjeta: 2582 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
jel istina???
« : 02 Srpanj, 2009, 15:36:24 »
ovak,prijatelj..je nekid an iso gledat runnera od decka iz zapresica brijem ima due plusa al sve je identicno na duetu ko polini evo i veli frend da ubija motor..sad jebes kit mene zanima nes jer mi je frend reko da mu je lik reko da ima fly kuplung i najtvrde federe na njoj i da je bolja nego delta..jel to istina il on nezna postelat deltu ili ju nemre nastelat..on veli da je probo deltu i da nemoze nikak se parit sa flyom..a meni sad vise nis nije jasno znam da je delta najace a fly malo bolje od seriskog..sad neznam jel istina..a taj decko kaj ima runnera veli frend ima doma par polini evo kita svega slaze doma skutere i nije ni na jednom forumu??

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: jel istina???
« Odgovori #1 : 02 Srpanj, 2009, 15:50:17 »
ocito da taj lik nezna nastimat deltu..nema sanse da je fly bolji od delte..imo sam i fly ,sad imam deltu...na fly koje god federe stavis ..npr izmedju najmeksi i najtvrdji ..razlika je u tome sto motor krece mozda sa 1000 rpm vise samo....ako je na najslabijim kreto sa 4000 na najtvrdjim ce sa 5000 rpm kretat...tako da koje god federe stavis na fly djabe ti.....deltu je dosta lakse nastimat i bolja je i kvalitetnija dosta ....tako da ne vjeruj u to sto prica taj ..
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: jel istina???
« Odgovori #2 : 02 Srpanj, 2009, 15:51:58 »

delta je top model malossija i ona se u pravilu koristi samo kod high rev motora(gdje motor mora startati na 5000 i vise...(a ekipa i s foruma i ostali stavlja i na gus kiteve i zx spuhove deltu i bacaju pare)

fly je kvacilo koje ide do srednjeg midracea.

a ovo gore ocito da covjek nije znao pogoditi deltu jer ima 18 mogucih stupnjeva stelanjaa pa kenja bzvz po njoj.
« Zadnja izmjena: 02 Srpanj, 2009, 15:54:11 J.U.R.C.A »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jel istina???
« Odgovori #3 : 02 Srpanj, 2009, 15:54:59 »
ocito da taj lik nezna nastimat deltu..nema sanse da je fly bolji od delte..imo sam i fly ,sad imam deltu...na fly koje god federe stavis ..npr izmedju najmeksi i najtvrdji ..razlika je u tome sto motor krece mozda sa 1000 rpm vise samo....ako je na najslabijim kreto sa 4000 na najtvrdjim ce sa 5000 rpm kretat...tako da koje god federe stavis na fly djabe ti.....deltu je dosta lakse nastimat i bolja je i kvalitetnija dosta ....tako da ne vjeruj u to sto prica taj ..

ma ne slusam ja njega i nebi si nikad kupio fly..zna ja da je delta bolja a sad nemam namjeru niti deltu kupit nego metrakit pro race 2

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: jel istina???
« Odgovori #4 : 02 Srpanj, 2009, 15:56:28 »
bolje?
moguce da njemu na tom kitu je bolje jer je fly pretpostavljam nesto tezi plus delta ima jako puno opcija stelanja pa NIJE sigurno pogodio pravi setup
to kolko je bolje u startu to i ako malo bolje cuka ili razvlaci na 100 metara je 2 kotaca prednosti tako da je to zanemarivo.

delta je top model malossija i ona se u pravilu koristi samo kod high rev motora(gdje motor mora startati na 5000 i vise...(a ekipa i s foruma i ostali stavlja i na gus kiteve i zx spuhove deltu i bacaju pare)
grijesis u ovom na kraju sto si reko....ja ga imam na gus kitu i yasuni r ....motor sa fly ...kako god sam pokuso nece da starta kako treba nikako ..koje god federe..jedino ako stavis rolne lagane skroz onda starta ..ali se motor prevrtava...stavio deltu..i nastimo onako kako mi je alfa preporucio tj crvene federe na najmeksem polozaju i utezi na prvom polozaju ja mislim i motor ima prejeben start ...cak i sa dvoje ima  predobar start....tako da mislim da delta nije bacanje para cak ni na base kitu ...dosta bolje motor starta nego sa fly ili obicnim kvacilom...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: jel istina???
« Odgovori #5 : 02 Srpanj, 2009, 15:59:47 »
fly se ne razlikuje puno od seriskog kvacila osim naravno sto ga proizvodi malossi..to je ko recimo malossievo zamjensko kvacilo..

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: jel istina???
« Odgovori #6 : 02 Srpanj, 2009, 16:00:55 »
prividno bolje!
mozda bolje cuka ... a fly razvlaci na okretaje ili suprotno a razlika je ukupno nakon prvih 20 metara 1 metar.
dal se za jedan metar isplati dat skoro 100 eura?

cak stovise logicki je ako je fly tezi da sa gusom bolje cuka.opet ovisi i koji kit imas.malossi gus ce radje zavrtit deltu dok ce trophy biti odusevljen sa flyom.ovdje govorimo pod pretpsotavkom da su spuhovi i ostali setup isti!

ja radje investiram u dobru radilicu!


Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: jel istina???
« Odgovori #7 : 02 Srpanj, 2009, 16:02:10 »
gornji moj post se odnosi samo ako se radi o base kitu i base spuhu !!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: jel istina???
« Odgovori #8 : 02 Srpanj, 2009, 18:46:38 »
ma ne slusam ja njega i nebi si nikad kupio fly..zna ja da je delta bolja a sad nemam namjeru niti deltu kupit nego metrakit pro race 2

Stari moj, Fly ili serijsko kvačilo na Piaggiu su čisto dosta!  :nono:

"efz" je stavio Deltu na NRG Power-a (Polini Sport, Yasuni R, Multivar 2000) i uštelao ju je i imal je start ko ja sa tvorničkim auspuhom, kuplungom i zvonom (svi imaju preko 60 tisuća km) i sa 25% produženom getribom koja još dodatno uspori start i poveća vrijeme proklizavanja kuplunga  :laughing7:

Nije mogo k sebi doć jer je imal "filing" da krene duplo jače od mene  :dontknow:

Delta nije niš posebno na slabijim setup-ima. Ali da staviš Fly na jači midrace ili race, popigalo bi se i pregrijalo, a možda i razletilo.  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: jel istina???
« Odgovori #9 : 02 Srpanj, 2009, 19:04:31 »
fly je po meni za base i gotovo, kad sam imo shot i due+ fly nisam mogo naštelat da kreće preko 6500 okretaja nikako, isprobo sve federe, bijeli žuti i crveni centralni i ništa nije pomoglo.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: jel istina???
« Odgovori #10 : 02 Srpanj, 2009, 19:05:52 »
ja sam cuo da je dosta kvalitetno metrakit pro race 2 i jeftinije je dosta od delte

ima li itko iskustva ikakva jer ga mozda sebi uzmem

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jel istina???
« Odgovori #11 : 02 Srpanj, 2009, 19:25:09 »
ja kolko sam cuoo metrakit je isti ko delta..i sve sa delte bi trebalo pasat na njega!!!!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: jel istina???
« Odgovori #12 : 02 Srpanj, 2009, 19:26:20 »
ja kolko sam cuoo metrakit je isti ko delta..i sve sa delte bi trebalo pasat na njega!!!!
a jeftinije je...tak sam i ja cuo,da sve s delte pase na njega

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: jel istina???
« Odgovori #13 : 02 Srpanj, 2009, 20:14:12 »
Moje kvacilo je bilo banan a i nikak si nisam mogo nastelati da mi radi dobro na mom set upu...flay bi raido sigurno dobro i bio bi dovoljan...ali sam uzo deltu jel sam ju dobio jeftino i to prakticki novu...tak da se sad vozim na delti..i fino mi je skroz postelana i radi ko vurica motor...kad se zgriju ferode hvataju odlicno i nema pocukavanja vise niti kaj ja znam cega..
Under construction...

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: jel istina???
« Odgovori #14 : 03 Srpanj, 2009, 12:10:22 »
a jeftinije je...tak sam i ja cuo,da sve s delte pase na njega

sve paše s delte, čak su i pakne malo veće.

ali

legi sam stavio i za 100 km mu je otpala jedna pakna.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: jel istina???
« Odgovori #15 : 03 Srpanj, 2009, 16:00:07 »
sve paše s delte, čak su i pakne malo veće.

ali

legi sam stavio i za 100 km mu je otpala jedna pakna.

a to ti je mozda ono jedan od 1000 slucajeva.... :toothy11:

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: jel istina???
« Odgovori #16 : 03 Srpanj, 2009, 16:11:53 »
delta je bolja bez obzira koji je setup u pitanju.. jedino ju se ne isplati stavit i gotovo nece imat nikakvu uloga na serijalu ili nesta sitno jace.. jer se onda da nastelat na serijsko i to fly kvacilo zbog malih okretaja.. a kad imas jaci setup recimo gdje vrtis 11 000 rpm i vise onda je delta daleko bolja jer ju mozes podesit na te okretaje.. i jos jedna stvar sto je kod nje bolje, u pocetku nabije okretaje i njih zadrzava (kasnije gubi okretaje ovisno o remenici) dok kod obicnog kvacila okretaji rastu kako i brzina.. eto to je moje misljenje.. a to sto je taj neki frend iso gledat, to mu je covjek prodo foru samo da se rijesi tog motora, one spike ma ta delta nevalja nista probavo sam fly je najbolje.. to sere samo zato sto nema delte nego to usrano kvacilo..

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: jel istina???
« Odgovori #17 : 03 Srpanj, 2009, 16:25:26 »
delta je bolja bez obzira koji je setup u pitanju.. jedino ju se ne isplati stavit i gotovo nece imat nikakvu uloga na serijalu ili nesta sitno jace.. jer se onda da nastelat na serijsko i to fly kvacilo zbog malih okretaja.. a kad imas jaci setup recimo gdje vrtis 11 000 rpm i vise onda je delta daleko bolja jer ju mozes podesit na te okretaje.. i jos jedna stvar sto je kod nje bolje, u pocetku nabije okretaje i njih zadrzava (kasnije gubi okretaje ovisno o remenici) dok kod obicnog kvacila okretaji rastu kako i brzina.. eto to je moje misljenje.. a to sto je taj neki frend iso gledat, to mu je covjek prodo foru samo da se rijesi tog motora, one spike ma ta delta nevalja nista probavo sam fly je najbolje.. to sere samo zato sto nema delte nego to usrano kvacilo..

kakve veze kvacilo ima s tim?

sto se tice flya kod mene je radio odlicno na base setupu

zuti federi najtvrđi iz slabijeg paketa cisto dovoljni, poslje i dana danas kod vjeke86 na minarelliju cak malo i pretvrdi

ne znam u cem je problem sto se tice federa i vas kojima je nisko hvatalo na baseu i zeru jace od toga, bi k**ra* toliko nisko hvatalo da je netko utrpo crne na fly  :binkybaby: :binkybaby:

i za kraj fly je nakon 5tkm izgledao kao nov kad je oso kod mene, dok sam serijsko spalio za 2tkm
« Zadnja izmjena: 03 Srpanj, 2009, 16:54:53 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: jel istina???
« Odgovori #18 : 03 Srpanj, 2009, 16:52:51 »
Ajmo jos jednom sve sumirati za pocetnika ako citaju!

FLY KVACILO SE KORISTI ZA SERIJSKE MOTORE I ZA BASE KITEVE PA SVE DO SLABIJI MIDRACE!!!
DELTA SE KORISTI ZA MIDRACE I HIGH END JER IMA 18 STUPNJEVA MOGUCNOSTI STELANJA I SLUZI DA BI SE SKUTER(kada ima kit koji se visoko vrti i u sprezi s tim kitom auspuh koji tek ima visoko snagu,prilikom starta nastelala se delta tako da uhvati tek onda kada skuter ima donekle snagu da se izgubio ona rupa na startu(gdje kit i spuh nemaju snagu)(prvih 10 ak metara).

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: jel istina???
« Odgovori #19 : 03 Srpanj, 2009, 21:45:52 »
Početnik  :icon_biggrin:  Fly imo kolega i točno kako neko reče razlika u obrtajim od najmekši do najtvrđi opruga u 1000 obrtaja... al ima debele i teško poderive ferode... nakon toga kupio deltu i normalno delta puno bolja, razlika se osjeti i na seriskom setupu s auspuhom sportskim, do neki 20 km/h ne proklizuje ko serisko, pa je start bolji
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije