Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: probusena guma =( ureko sam se  (Posjeta: 5856 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
probusena guma =( ureko sam se
« : 29 Lipanj, 2009, 13:25:46 »
aaaa juce odem u garazu do skuta i nadjem ispustenu gumu... i mislim kak me neko zajebava.,.. i napumpam ju i bas gledam jel pusta di.. nista se necuje, nema ostecenja niti sam nasao ikakav ekser ili slicno..
a bas sam neki dan pohvalio i to tu prednju kak neporklizuje po mokrom, ureko sam se!
zelim je spasiti ako je ikako moguce jer guma nema 2500km a i nemam trenutno bas love za gumu novu...
sta mogu napraviti...  i dal se moze ona krpat nekako??
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #1 : 29 Lipanj, 2009, 13:27:23 »
može se krpati naravno kod vulkanizera.. ja sam kupio sprej za krpanje, napunio i sve je 5..

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #2 : 29 Lipanj, 2009, 13:28:44 »
-Pa barem to nije problem  :dontknow:

-Odes u prvog vulkanizera, kazes mu da ti se probila guma, on uzme neki kao pistolj, i vrucu plastiku koju zabije u tu rupu, to se zakrpi za cas... dode ti 30-40kn najvise...
-Ali mozda ti i nije probijena, ako opet izdusi, onda je napumpaj, o odvedu skuter u vulkanizera :icon_thumright:

-i ako ti izdusi putem do tamo, samo vozi polako, i pazi u krivinama, ali moze se vozit i na probusenoj gumi, znam iz iskustva :happy6: :toothy3:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #3 : 29 Lipanj, 2009, 13:29:26 »
može se krpati naravno kod vulkanizera.. ja sam kupio sprej za krpanje, napunio i sve je 5..

-Jel mislis na onu pjenu ili?

-Ako je pjena, ja ne bih to stavljao na vasem mjestu :dontknow:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #4 : 29 Lipanj, 2009, 13:33:15 »
juce sam je napumapo na 2.2 bara i dobro je drzala i drzala je do navece super...al se do jutra ispumpala.... sigurno nije neka velika rupa jer nisam nikakvo šištanje cuo iti salicno...
jel se moze guma oštetiti ako preletis preko lezeceg (al manjeg onog) sa 50 ja cesto tak preletim al 100% kao manja rupa se osjeti... jer nisu veliki...
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #5 : 29 Lipanj, 2009, 13:36:24 »
-A neznam, mozda i moze :dontknow: ali nemoj tako letit priko lezecih, propisat ce ti vilice, pa ces morat nove kupovat :jerk:

-I popravi to sta prije, to je 5 min posla vulkanizeru, a nije skupo, ovako ti se rupa moze samo jos vise prosirit

PS: imas li kapicu na ventilu gume? prijatelju mi je jucer izdusila guma jer mu je neko skinia kapicu, mi vratili kapicu, guma drzi za 10 :dontknow:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #6 : 29 Lipanj, 2009, 13:39:26 »
nemam kapicu na ventilu... probat cu samo onaj unutarnji ventil promjeniti... imam novih takvih pa mozda pomogne... aj idem sad upaliti kompresor i probati pa javim
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #7 : 29 Lipanj, 2009, 13:59:39 »
kaj radite cijelu temu sa 50 argumenata na zbušenu gumu..
možda je ventil otišo, da..
ako nije, skini kotač, odnesi ga vulkanizeru koji ima stroj za male kotače za skutere, on je ti zakrpat gumu konvencionalnom metodom za 50-70 kn..
ako ti se to neda, napuni ju sa sprejem, ja sam tako napravio i vozio se godinu dana..
i na tomosu sam novome napravio tako i vozim već 10 000 km tako i nikom ništa..
jedino se nebi tako vozio na autu, ili na motoru koji ide 200 km/h, al za skuter, nema problema..

Offline Adler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastela
  • Moj Skuter: fly150, fz6s
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #8 : 29 Lipanj, 2009, 14:19:36 »
Prije sprej nego inekciju (to je ona metoda busenja rupe i stavljanja gume). Ljudi moji inekciju izbjegavajte na motorima. Kod krpanja inekcijom rasire vam se zice u gumi i nakon nekog vrimena opet pocme gubit zrak a kasnije je mozete baciti. Znam o cemu pricam posto se to i meni dogodilo tako da nema do klasicnog krpanja ili je cak i pjena bolja solucija.

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #9 : 29 Lipanj, 2009, 15:21:48 »
kaj radite cijelu temu sa 50 argumenata na zbušenu gumu..
možda je ventil otišo, da..
ako nije, skini kotač, odnesi ga vulkanizeru koji ima stroj za male kotače za skutere, on je ti zakrpat gumu konvencionalnom metodom za 50-70 kn..
ako ti se to neda, napuni ju sa sprejem, ja sam tako napravio i vozio se godinu dana..
i na tomosu sam novome napravio tako i vozim već 10 000 km tako i nikom ništa..
jedino se nebi tako vozio na autu, ili na motoru koji ide 200 km/h, al za skuter, nema problema..
slusaj ivanm ako tebi smeta sto ja radim temu da pitam jel se moze krpati guma za skuter i na koji nacin (jer neznam jel to sigurno za voziti) necu vise nikad nikakvu temu napraviti niti cu uopce vise biti na ovome forumu! zasto sluzi forum nego za dobivanje infomacija? svi se vi mozete praviti pametni.. zasto one "novije" clanove svi vi koji imate preko 500 postova ismijavate i kad oni nesto napisu njih ko jebe
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #10 : 29 Lipanj, 2009, 15:28:58 »
cuj neznam zasto si ti njegov komentar shvatio zlonamjernim,,, ne razumijem ni ja cemu toliko postova i pametovanja oko probusene gume, u prvom postu ti je ivanm reko, odneses i bok :)

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #11 : 29 Lipanj, 2009, 15:37:10 »
pa oke on je napisao i dole su ljudi htjeli jos pomoc i sta sad... i ja uvijek volim pomoci kad znam!
ide mi na zivce kad VI koji ste maxi forumasi mozete offat i pisat sta ocete i psovat i sve i niko nikoga nece banat..
a ja kad nesto pitam mene ko jebe..
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #12 : 29 Lipanj, 2009, 16:36:35 »
-Ma pusti to, jesi ti sredia gumu? :toothy3:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #13 : 29 Lipanj, 2009, 16:40:05 »
pa napumpao sam je ponovo i pogledao ventil...dobar je.. i onak sam je na jedno 2.6 bara napumpao i slusao di pusta ali nista se necuje.. .sad je stala kisa i idem se provozati pa cemo viditi!! pozz
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #14 : 29 Lipanj, 2009, 18:09:27 »
ako i pusta negdje pusta sitno!
od kud si ?
ako si negdje blizu doleti krknut cu ti ja u gumu spreja i rejsit cemo to! platis burek i rjeseno :)  :glasses9:


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #15 : 29 Lipanj, 2009, 18:29:26 »
nisam nikad koristio taj sprej al cuo sam da sjebe felgu kad ga naspricas unutra..ne mislim da ju trastopi nego da ostane sve po njoj..

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #16 : 29 Lipanj, 2009, 18:33:31 »
nisam nikad koristio taj sprej al cuo sam da sjebe felgu kad ga naspricas unutra..ne mislim da ju trastopi nego da ostane sve po njoj..
ja san cua bas suprotno, jedan vulkanizer je reka da je ludilo ako ti ostane po njoj (mozes odlipit bez problema pari neostik ili nekakav silikon..), da vecina njih nagriza felge i da onda zna pustat na spoju felge i gume :dontknow:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #17 : 29 Lipanj, 2009, 18:41:50 »
-Eto ja sam isto cua da ta pjena sjebe felgu, pa da su vecinon morali bacit felgu i kupit novu, a to mi je tesko povirovat :dontknow:

-Ali opet radije cu dat vulkanizeru da to sredi nego tu pjenu stavljat, ko voli nek' izvoli :icon_thumright:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #18 : 29 Lipanj, 2009, 18:45:28 »
Ja sam u svoju krknuo pjenu, samo je izletila van  :toothy12: Zasrala mi garažu a što mi je po auspuhu pošpricalo, nije palo dolje ni nakon 2 godine. Felga neznam kakva je iznutra jer nisam ja skidao al uzevši u obzir ovo što je na auspuhu, gadno je za očistit.

Inace, shegy idi u industrijsku kod vulkanizera i za 30kn ti riješi problem. Samo nemoj cmizdrit kad ti prvo napravi još veću rupu neg što je pa istek onda zabode unutra one ljepljive rezance :D

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: probusena guma =( ureko sam se
« Odgovori #19 : 30 Lipanj, 2009, 00:13:28 »
ne ostaje nista na felgi,a i ako ostane lagano ide dole!(mokrom krpom)