Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tomos - klip ?  (Posjeta: 11127 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spy_hard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: jest
  • Moj Skuter: biciklo sa celavom zadnjom gumom
  • MojSetup: podmazani lanac sa 18-to brzinskim mjenjacem
  • MojSpuh: nije potreban
Tomos - klip ?
« : 27 Lipanj, 2009, 20:36:50 »
znam da tomos (A3 ML model) nije skuter, vec moped, al et, za ove iskusnije jedno pitanje.......
otiso klip na tomosu, zajedno sa karikama. sad se pitam dali se moze stavit... hocu rec, dali postoji neki bolji klip... sportski il tak nes' da poboljsa performanse i brzinu posto vec moram uzimat novi....  :(
ako nema, nista onda, znal ko gdje ima novih, orginal uzet ???  ???


ovo je spider-man !  Peter Parker (Tobey Macguire) je samo glumac ! x)

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #1 : 27 Lipanj, 2009, 20:40:58 »
znam da tomos (A3 ML model) nije skuter, vec moped, al et, za ove iskusnije jedno pitanje.......
otiso klip na tomosu, zajedno sa karikama. sad se pitam dali se moze stavit... hocu rec, dali postoji neki bolji klip... sportski il tak nes' da poboljsa performanse i brzinu posto vec moram uzimat novi....  :(
ako nema, nista onda, znal ko gdje ima novih, orginal uzet ???  ???
original klip na automatiku je od 38,mozes stavit od atexa,bt-a i ... oni imaju 38l tj ima gornju kariku na vrhu ali nemas nista ako ne stavis neku rezu ili veci karb ja sam imao 38l i dobio sam dosta ali sam imao lipnika i karb od 17.5

Offline spy_hard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: jest
  • Moj Skuter: biciklo sa celavom zadnjom gumom
  • MojSetup: podmazani lanac sa 18-to brzinskim mjenjacem
  • MojSpuh: nije potreban
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #2 : 28 Lipanj, 2009, 12:13:51 »
karburator je trenutno Dellorto SHA 14 12, ali nevjerujem da cu stavljati novi karb jer ne znam i nevjerujem da ima se gdje nabavit ovdje u Bosni... pogotv u Tuzli...
nista onda... hvala na odg  :icon_thumright:


ovo je spider-man !  Peter Parker (Tobey Macguire) je samo glumac ! x)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #3 : 28 Lipanj, 2009, 19:11:14 »
stavi 38L klip, ja sam ga platio 80 kn, neki tajvanski al na APN-cu radi već 20 000 km..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #4 : 28 Lipanj, 2009, 19:15:36 »
osjeti se i kad stavis samo 38l bez iceg drugog..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #5 : 28 Lipanj, 2009, 19:18:07 »
L klip je dosta kraći, produžuje fazu usisa.. ta L karika je više, tanja je i motor se lakše zavrti sa takvim klipom..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #6 : 28 Lipanj, 2009, 19:37:24 »
nesto slicno ko kad na skuter stavis lakse rolice pa se motor ljepo vrti..

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #7 : 28 Lipanj, 2009, 22:58:13 »
Moj prvi tuning je bio na automatiku prije dosta godina,42,5L klip dihtung od 1mm ispod cilindra,cilindar obrusen odozgo za 1mm da ne gubi kompresiju zbog onog dihtunga ispod,ubacena elektronska bobina od neke stihlove motorke kojoj ne trebaju platine(nikad mi nije bilo jasno kako to radi) aupuh serijski samo povadjene sve pregrade i cijev koja ulazi u lonac skracena taman toliko da da se zavrsava tamo gdje lonac pocinje da se siri u lijevak a karburator je ostao isti serijski samo veca dizna i izbusen airbox.Sto je taj automatik isao to nije bilo normalno.Navlacio sam ga i do 85km/h kad se sve poklopi (vjetar u ledja dobra vanjska temperatura.....)
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #8 : 28 Lipanj, 2009, 23:06:16 »
znam da tomos (A3 ML model) nije skuter, vec moped, al et, za ove iskusnije jedno pitanje.......
otiso klip na tomosu, zajedno sa karikama. sad se pitam dali se moze stavit... hocu rec, dali postoji neki bolji klip... sportski il tak nes' da poboljsa performanse i brzinu posto vec moram uzimat novi....  :(
ako nema, nista onda, znal ko gdje ima novih, orginal uzet ???  ???

Odu karike > ode klip > ode cilindar
nema ti druge nego mjenjaj gornji i dolnji cilindar s radilicom.
Klip se može staviti veći ali isto tako možeš polirat i širit kanale. Radi to jedan čovjek u ZG za jedno 400-600kn.
Ima u SAM-u(stariji magazin). A3 su baš polirali kanale...s 45 na 65 mu se povečala brzina.
Ali naravno o brzini i ovisi prjenos i iza zvjezda na kotaću. Što je veća zvjezda iza to je motor sporiji ali jaći..a što manja to brži s sporijim ubranjem ali s većom krajnjom brzinom.
Isto tako karburator možeš staviti s 15 SLC.
Ako se odlučiš na poliranje kanala jedini uvjet je da pronađeš "jači" klip jer serijski nije predviđen za toliko jake napore
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #9 : 28 Lipanj, 2009, 23:19:40 »
Odu karike > ode klip > ode cilindar
nema ti druge nego mjenjaj gornji i dolnji cilindar s radilicom.
Klip se može staviti veći ali isto tako možeš polirat i širit kanale. Radi to jedan čovjek u ZG za jedno 400-600kn.
Ima u SAM-u(stariji magazin). A3 su baš polirali kanale...s 45 na 65 mu se povečala brzina.
Ali naravno o brzini i ovisi prjenos i iza zvjezda na kotaću. Što je veća zvjezda iza to je motor sporiji ali jaći..a što manja to brži s sporijim ubranjem ali s većom krajnjom brzinom.
Isto tako karburator možeš staviti s 15 SLC.
Ako se odlučiš na poliranje kanala jedini uvjet je da pronađeš "jači" klip jer serijski nije predviđen za toliko jake napore
ma sta ti pricas :tuptup: cekaj zasto bi trebao mjenjat radilicu,i sta pricas o zupcanicima kad covjek pita za klip

Offline spy_hard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: jest
  • Moj Skuter: biciklo sa celavom zadnjom gumom
  • MojSetup: podmazani lanac sa 18-to brzinskim mjenjacem
  • MojSpuh: nije potreban
Odg: Tomos - klip ?
« Odgovori #10 : 29 Lipanj, 2009, 14:17:41 »
imam od 6-ice cijeli motor, pa sam mislio tu uzet cilindar i glavu ako moze naravno... i naso slucajno karburator 17  :laughing7: bio u jednoj vrecici hehehe
tako da mi jos samo preostaje uzet neki klip novi koji bi pristajao u glavu od 6-ice. naravno pored toga uradit jos par stvari... i nadam se dobrim rezultatima  :dontknow:


ovo je spider-man !  Peter Parker (Tobey Macguire) je samo glumac ! x)