Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sta se dobiva a sta gubi?  (Posjeta: 2884 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Sta se dobiva a sta gubi?
« : 26 Lipanj, 2009, 03:46:33 »
zanima me,posto se bas ne kuzim u prijenos skutera,sta se dobija/gubi:
laksim/tezim rolicama
meksim/tvrdjim centralnim

i jos me zanima sta treba stavit na skut(TPH 50 '02) da se dobije veca krajnja i malo bolja vuca na uzbrdici?
na to mislim sta stavit u prijenosu,kit i spuh mi ne spominjite jer necu trosit pare na to...
Rock out till your life is at an end

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #1 : 26 Lipanj, 2009, 07:02:12 »
mogo bi malo tražilicu koristit, ima sigurno milijun tema o tome  :icon_thumright:
Dobije se ono što ti želiš. ako oćeš bolji start ili veću krajnju.
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline bijesna glista

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Vi
  • Moj Skuter: Runner4ever
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: -a
  • MojSpuh: nemam auspuh
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #2 : 26 Lipanj, 2009, 07:14:11 »
Pazi njega "da se dobije malo veca krajnja i bolje da vuće" a nebi uložio u motor 5 kuna.Nažalost za novac koji si spreman utrošiti u svoj scoot nemoze ti ni karitas nist ponudit.............
Op mala mic imam novi bic sjedni mi na sic ako neceš onda šic.

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #3 : 26 Lipanj, 2009, 10:18:28 »
laksim rolicama dobijes samo vise okretaja i motor se dere a nejde.sa tezim dobijes manje okretaja i motor nije u pravilnim okretajima gdje ima snagu.

sa tvrdim federom kontrasta dobijas to da ti dulje drzi remen podignut iza na remenici(dakle dulje u vecim prijenosnom omjeru)(motor bi trebao imat vise snage a manju krajnju brzinu)
sa meksim je obratno.


naravno to je sve u teoriji tako. to sve treba uskladiti jedno sa drugim da bi bilo OPTIMALNO i to je najbolje pogoden prijenos!(serijski je optimalno pogoden ako nisi nista dirao eventualno mozda premekani federcici na kvacilu na serijali)

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #4 : 26 Lipanj, 2009, 12:25:58 »
Pazi njega "da se dobije malo veca krajnja i bolje da vuće" a nebi uložio u motor 5 kuna.Nažalost za novac koji si spreman utrošiti u svoj scoot nemoze ti ni karitas nist ponudit.............
ka,prvo,ovo nije motor.
ka drugo,kad skupis nesto postova na forumu onda se drugima pravi pametan
ka trece,ulozio bi ja neke pare u motor ali definitivno nebi da 1000+ kn za neki auspuh koji cu opet tribat raspilat 10 puta zbog pregrada koje su unutra,znam to iz vlastitog iskustva,lik je isto za typhoon 50 uzea neki auspuh(ne sjecam se koji) za cirka 1500 kn pa je rekao da skuter s njim ide nesto bolje nakon sta ga je na 10ak mista ispila i vadia pregrade,bolje cu kupit sc22 auspuh od runnera pa njega raspilat i dobit koliko mi je dovoljno...a kit mozda cak i uzmem,ovisi o lovi...inace imam vaznije stvari za trosit pare,npr dijete od 4 mj.,a i skuter cu vozit samo ovo lito tako da mi se ni ne isplati ulagat puno...
Rock out till your life is at an end

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #5 : 26 Lipanj, 2009, 12:35:41 »
ka,prvo,ovo nije motor.
ka drugo,kad skupis nesto postova na forumu onda se drugima pravi pametan
ka trece,ulozio bi ja neke pare u motor ali definitivno nebi da 1000+ kn za neki auspuh koji cu opet tribat raspilat 10 puta zbog pregrada koje su unutra,znam to iz vlastitog iskustva,lik je isto za typhoon 50 uzea neki auspuh(ne sjecam se koji) za cirka 1500 kn pa je rekao da skuter s njim ide nesto bolje nakon sta ga je na 10ak mista ispila i vadia pregrade,bolje cu kupit sc22 auspuh od runnera pa njega raspilat i dobit koliko mi je dovoljno...a kit mozda cak i uzmem,ovisi o lovi...inace imam vaznije stvari za trosit pare,npr dijete od 4 mj.,a i skuter cu vozit samo ovo lito tako da mi se ni ne isplati ulagat puno...
...lugburz uvjek ima specijalaca i pusti to...trebas malo lakse rolice ako ides dosta uz breg tako da ti skut vrti malo vise da te moze dovoljno povuc...primjer ako imas unutra 6.5grama rolice ti probaj 5.5grama i vidi kako se ponasa, kako ubrzava i maximalna-ako ti je full bitna...vrtit ce se malo vise i malo mrvicu vise trositi...treba malo probavati sa tih par stvarcica da se dobije sto zelis... :icon_thumright:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #6 : 26 Lipanj, 2009, 13:22:15 »
ka,prvo,ovo nije motor.
ka drugo,kad skupis nesto postova na forumu onda se drugima pravi pametan
ka trece,ulozio bi ja neke pare u motor ali definitivno nebi da 1000+ kn za neki auspuh koji cu opet tribat raspilat 10 puta zbog pregrada koje su unutra,znam to iz vlastitog iskustva,lik je isto za typhoon 50 uzea neki auspuh(ne sjecam se koji) za cirka 1500 kn pa je rekao da skuter s njim ide nesto bolje nakon sta ga je na 10ak mista ispila i vadia pregrade,bolje cu kupit sc22 auspuh od runnera pa njega raspilat i dobit koliko mi je dovoljno...a kit mozda cak i uzmem,ovisi o lovi...inace imam vaznije stvari za trosit pare,npr dijete od 4 mj.,a i skuter cu vozit samo ovo lito tako da mi se ni ne isplati ulagat puno...
ako se odlucis za kit, uzmi kit neki base npr.. tp trophy ili polini sport oni su do 1000kn, uzmes SC08 spuh koji nemoras pilat niti ista, 6.0grama valjcici serijske opruge i to je to.. tile ko takme.  :glasses9:

ako neces kit, kupis neki giannelli ispod 1000kn i miran si, pusti ti price kupio ovaj spuh od 1500kn i moro ga raspilat bla bla.. sta je to kupio onda? rezonantni spuhovi nemaju nista u sebi.. eventualno mrezicu kao yasuni r ali to ne smeta nista.. blokade izvadis ako ima i to je to. leovince tt dode 900kn i sasvim ok spuh za serijalu, nema pilanja nema nista.. montiraj, nastelaj valjcice i opruge i vozi.  :laughing7:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline motor-fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio
  • Moja Kaciga: stoji na polici
  • MojSetup: bezveze pare potrosit na to
  • MojSpuh: je zakon , Gianneli
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #7 : 26 Lipanj, 2009, 14:13:58 »
ja isto imam typhoona , 03 godina i za njega ti uopce netreba kit

najbolje ti je da stavis :rezonantni auspuh , uskladis valjcice , uzmes multivar 2000 kit i ako imas karb 12 uzmes si 17 , ili ce bit jos bolje ako u 12 stavis diznu 10 brojeva vecu

i naravno sve blokade van


to sve skupa bi ti doslo nekih 1300 kn a ubrzanje je odlicno , pa ti misli

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #8 : 26 Lipanj, 2009, 14:31:00 »
ja isto imam typhoona , 03 godina i za njega ti uopce netreba kit

najbolje ti je da stavis :rezonantni auspuh , uskladis valjcice , uzmes multivar 2000 kit i ako imas karb 12 uzmes si 17 , ili ce bit jos bolje ako u 12 stavis diznu 10 brojeva vecu

i naravno sve blokade van


to sve skupa bi ti doslo nekih 1300 kn a ubrzanje je odlicno , pa ti misli

-Cek 1300kn za sve to? -Pa to je onda prva liga, evo ja imam 4T, 125ccm, i samo multivar s valjcicima, i federima bi izasao oko 1300-1500kn, a i mislio sam da je taj rezonantni auspuh malo skuplji da i on dode oko 1300kunica, sad neznam :dontknow:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #9 : 26 Lipanj, 2009, 14:37:18 »
ja isto imam typhoona , 03 godina i za njega ti uopce netreba kit

najbolje ti je da stavis :rezonantni auspuh , uskladis valjcice , uzmes multivar 2000 kit i ako imas karb 12 uzmes si 17 , ili ce bit jos bolje ako u 12 stavis diznu 10 brojeva vecu

i naravno sve blokade van


to sve skupa bi ti doslo nekih 1300 kn a ubrzanje je odlicno , pa ti misli

Kaj misliš polovno 1300kn ili ???

Rezonantni auspuh npr. leovince tt - 800kn
Multivar - 550kn
Frga. 17.5 - 650kn
Rolice - 60 kn

Cca 2000kn , ak nađeš polovno možda te i ispadne 1300kn... :frajer:
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #10 : 26 Lipanj, 2009, 14:39:03 »
-Cek 1300kn za sve to? -Pa to je onda prva liga, evo ja imam 4T, 125ccm, i samo multivar s valjcicima, i federima bi izasao oko 1300-1500kn, a i mislio sam da je taj rezonantni auspuh malo skuplji da i on dode oko 1300kunica, sad neznam :dontknow:

Pa nije to 125 4t da bi multivar košto 1300kn??? :laughing6:
Ovisi koji rezonantni auspuh uzme...
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #11 : 26 Lipanj, 2009, 14:41:02 »
haha ja mislio da je to sve ista shema, da je jedino razlika u velicini ili nesto, ali dobro. Ucim  :icon_thumright:

-Za rez. aupuh sam mislio isto da dode oko 1300kn leovince normalni, a ima i za 800kn, dobro je znati :notworthy: :icon_thumright:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #12 : 26 Lipanj, 2009, 14:41:16 »
-Cek 1300kn za sve to? -Pa to je onda prva liga, evo ja imam 4T, 125ccm, i samo multivar s valjcicima, i federima bi izasao oko 1300-1500kn, a i mislio sam da je taj rezonantni auspuh malo skuplji da i on dode oko 1300kunica, sad neznam :dontknow:

imaš spuhova za 4t za oko 1300 kn a imaš i skuplje samo što tebi na 4t neće pomoć ko i ovom na 2t samo ćeš imat bolji zvuk...

na 2t "sportskim" auspusima kad ih kupiš nove imaš samo blokadu na početku grane koju lako odrežeš i to ti je to.... nemaš ga šta rezat na 100 mjesta nego ga uopće nemoraš rezat samo imaš na toj blokadi dva vara i njih malo pobrusiš...

Offline motor-fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio
  • Moja Kaciga: stoji na polici
  • MojSetup: bezveze pare potrosit na to
  • MojSpuh: je zakon , Gianneli
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #13 : 26 Lipanj, 2009, 14:58:12 »
nije sve polovno , spuh kupis gianneli next 720 kn , imam ga ja i mislim da za te pare neces boljeg nac
                        kupis multivar , negdje je 550 kn , negdje 400 ali ajmo rec da je 550
                        valjcice mos kupit od 50 do 100 kn , ja koristim polinijeve plave nekakve od 80 kn , 5,3 grama
                       karburator , mozes kupit 17 ako oces ali i nemoras , ja sam stavio diznu 10 brojeva vecu (mislim da 64) i primjeti se razlika , bolji odaziv i ide bolje (dizna 10 kn)
                       

evo sve to bez karburatora (original) , 1360 kn 

ja nemam multivar nego serijski variomat a skuter mi ide do 100 za 8 sekundi po tom satu i da laze nekih 10 km , opet ide 90


Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #14 : 26 Lipanj, 2009, 15:05:07 »
Pa kaj sam ja neke drukčije izračunal nego tak al je s frgom cca 2000kn , kak si ti napiso ja sam po tebi uspoređivo kaj si ti napiso...normalno da je frgu opče nepotrebno kupovat... :frajer:
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #15 : 26 Lipanj, 2009, 15:10:45 »
nije sve polovno , spuh kupis gianneli next 720 kn , imam ga ja i mislim da za te pare neces boljeg nac
                        kupis multivar , negdje je 550 kn , negdje 400 ali ajmo rec da je 550
                        valjcice mos kupit od 50 do 100 kn , ja koristim polinijeve plave nekakve od 80 kn , 5,3 grama
                       karburator , mozes kupit 17 ako oces ali i nemoras , ja sam stavio diznu 10 brojeva vecu (mislim da 64) i primjeti se razlika , bolji odaziv i ide bolje (dizna 10 kn)
                       

evo sve to bez karburatora (original) , 1360 kn 

ja nemam multivar nego serijski variomat a skuter mi ide do 100 za 8 sekundi po tom satu i da laze nekih 10 km , opet ide 90


...laze ko pas tvoj cajger ko i svima :toothy12:...tvoj je ac i ac ima kracu getu i jedva navuce pravih 75kmh a kamoli 90kmh...

Offline motor-fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio
  • Moja Kaciga: stoji na polici
  • MojSetup: bezveze pare potrosit na to
  • MojSpuh: je zakon , Gianneli
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #16 : 26 Lipanj, 2009, 15:13:57 »
hehe ne lazem 100 % , btw sta ac??    da ima dosta kratku getribu ali to nije razlog da ide sporije
prije nije iso ni 50 dok nisam sve ljepo slozio i postelo

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #17 : 26 Lipanj, 2009, 15:21:37 »
AC = Air Cooled, LC = Liquid Cooled ja mislim :toothy3:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline motor-fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio
  • Moja Kaciga: stoji na polici
  • MojSetup: bezveze pare potrosit na to
  • MojSpuh: je zakon , Gianneli
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #18 : 26 Lipanj, 2009, 15:28:25 »
hehe ako je to to , da ima zracno hlađenje

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Sta se dobiva a sta gubi?
« Odgovori #19 : 26 Lipanj, 2009, 17:01:50 »
sa kojeg je skutera taj SC08 auspuh?karb mi je tvornicki 17,5...
Rock out till your life is at an end