Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Smijesa-izgaranje-perfomanse  (Posjeta: 886 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Smijesa-izgaranje-perfomanse
« : 25 Lipanj, 2009, 15:33:22 »
Dakle na svom ditechu imao sam Malossi ECU + Red Spunge. Pa sam htio dalje kemijat.

Jučer sam stavio još Polini čašicu (jedna takna šajbica) te skinuo airbox i stavio gljivu E14.
Dakle Malossi ECU + Polini čašica + gljiva.

Sve fino složeno ... I na red je došlo paljenje ...
Prvih 10 sekundi rada je bili mrmljanje ko traktor,onda sam reda radi malo okrenuo gas i ler se smirio (od kak ga imam nisam finiji ler čuo) na red je došla lagana vožnjica,odmah sam osjetio bolju reakciju na gas i nakon što se ugrijo odvalim ja pun gas a on buuuuu,ja poludio.
Otišao sam na obilaznicu oko novske i malo testirao,boja sviječice je sasvim ok,u svim režimima rada ide super jedino na ful gasu se uguši,s tim da na 3/4 gasa ide kao bez tih dijelova na ful gasu ...

Šta da radim ? Jel ima pomoći ? Ili je jedina pomoć da skidam čašicu dolje i vratim kak je bilo  :dontknow:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Smijesa-izgaranje-perfomanse
« Odgovori #1 : 25 Lipanj, 2009, 15:41:52 »
šta ti dođe Polini čašica, koja je njena uloga?

To buuuuu je znak da nema dovoljno goriva, moraš mu dovesti više goriva ako misliš voziti s gljivom!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Smijesa-izgaranje-perfomanse
« Odgovori #2 : 25 Lipanj, 2009, 23:38:06 »
šta ti dođe Polini čašica, koja je njena uloga?

To buuuuu je znak da nema dovoljno goriva, moraš mu dovesti više goriva ako misliš voziti s gljivom!

Polini čašica se stavlja na injektor i time se povećava dovod benzina(štela se šajbicama),malosi ecu je elektronika koja kompjuterski povećava dovod benzina.

Prvo sam probao sa gljivom,pa se gušio,pa bez gljive,isto,zatim stavio airbox natrag i isto.

Po ovome dovodim do zaključka da ima previše benzina koji ne stigne sagorit ?

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Smijesa-izgaranje-perfomanse
« Odgovori #3 : 26 Lipanj, 2009, 00:15:01 »
NE. Ako na ful gasu radi buuuuuuu kako si rekao, to znaci da je previse zraka, odnosno premalo benze. Probaj stavit jos koju sajbicu ili skinut, sa čašice (nemam pojma kako to radi), uglavnom, ili dodaj goriva, ili smanji zrak.