Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46  (Posjeta: 6353 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« : 18 Lipanj, 2009, 10:40:48 »
posjedujem serijski spuh dotičnog naziva, to je noviji spuh, 2008. godina..
trebao bi izvaditi katalizator iz njega da mogu voziti setup preko zime jer mi je yasunija žao a i predivlje kreće na mokrom bi pao ziher..
znači zanima me gdje da ga režem i kako izvadim kat. i poslije povarim..
pretpostavljam negdje sa zadnje strane, al gdje i kako, da ga ne pretvorim u ikebanu :icon_tongue:




Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2009, 12:10:50 »
Zaboravi na rezanje tog spuha jer ce samo zavrsiti u smecu . Kada vadis katalizator i svasta nesta ne dobijes nikakvu razliku osim puno jaci zvuk iritantan...

Ako hoces da po zimi bude lakse za voziti (iako ne vidim nikakav tu problem )stavis mekse opruge na kvacilo ,malo zrtvujes  performanse ali kretati ce bolje.

Pod ovim "mekse" ne mislim na seriske nego na neku srednju tvrdocu. 

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2009, 12:17:04 »
ja kad sam vadio katalizator sa svog spuha od sr-ke, morao sam ga doslovno na proste faktore razpilat, jer katalizator ide od grane sve do polovice spuha..
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2009, 13:01:15 »
nije mi do performansi nego samo do funkcionalnosti, vozim se svaki dan na posao 20 km i ne želim yasunija upropastiti po zimi. znači nebitno je kako skuter ide, tako sam vozio i peugeota sa serijskim spuhom pa je bilo ok al je bio stari spuh na kojem se karalizator raspao, pa nije bilo problema.. ovaj novi piaggiov se zaštopa na 5000 km i sa serijskim setupom a kamoli ne sa 20.5 frgom..(na ovom skuteru je novi jer se stari zaštopao upravo na 5000 km)
znam da je katalizator na sredini između konusa, al me zanima gdje da ga režem, sigurno netko zna tko je radio, a ostale molim BEZ SPAMA! kako zašto, samo gdje i to je to..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2009, 13:04:14 »
ja sam rezao tocno na sredini sa prednje strane

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2009, 13:13:48 »
ja sam rezao tocno na sredini sa prednje strane
daj označi i malo opširnije komentiraj pliz.. gdje je točno i kak izgleda, vadio sam na bačvica spuhu on je na sredini mreža 2 cm debela i okrugla 7-8 cm.

« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2009, 13:15:20 ivanm »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2009, 13:20:25 »
nema previse nauke...tu sam ga izrezao izvadio katalizator i hrpu smeca iznutra i zavario nazad i to sam cak sa obicnim aparatom vario i evo jos dan danas se decko vozi na tome...jedino sam se malo namucio dok sam iznutra sve to pocistio i povadio al ide...zvuk je malo drgaciji ali nije to jako glasno, ni priblizno ko neki zx ili nesto drugo, recimo mozda 30% jaci od serijale i toliko tisi od zx-a...i osjeti se na performansama, bar se osjetilo na seriskom skuteru.. slicno i ovaj izgleda ko taj sta si ti vidio, makar ja za ovog nisam siguran jer je bio totalno raspadnut... ;D

« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2009, 13:22:22 gokiSP »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #7 : 22 Lipanj, 2009, 21:43:58 »
evo preradio sam spuh, zapravo raskopao ga, sad moram ić do buraza da povarimo plašt po plašt ..
prvo sam razrezao sa zadnje strane a ne prednje i kad sam zapilio konus unutra je na kraju konusa katalizator..


izvadio ga




vratit ću sve elemente na mjesto, komade izo vune i mrežicu, povariti plašteve..
to će biti dobar spuh za po zimi, da radi na 8500-9000 okr..

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #8 : 22 Lipanj, 2009, 21:59:21 »
isss mater gle kaj to zeljeza unutra...cigani bi se veselili takih jean kontenjer skupiti...

pa motor ide sam zbog kilaze sporije s tim spuhom lol..

Mozda bi bilo dobro nes od pregradaj os povaditi...ak nis drugo radi kilaze...jel vidim da je ko labirint iznutra..puno redukcija i to...
Under construction...

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #9 : 22 Lipanj, 2009, 22:04:02 »
meni izgleda ko da dio plinova ide na katalizator a dio ne, kam idu te cijevi odozdola
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #10 : 22 Lipanj, 2009, 22:11:20 »
isss mater gle kaj to zeljeza unutra...cigani bi se veselili takih jean kontenjer skupiti...

pa motor ide sam zbog kilaze sporije s tim spuhom lol..

Mozda bi bilo dobro nes od pregradaj os povaditi...ak nis drugo radi kilaze...jel vidim da je ko labirint iznutra..puno redukcija i to...

Da :laughing7: težak je za pop*zdit, mhr replica spuh je kao pero naspram tog spuha :icon_biggrin:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #11 : 22 Lipanj, 2009, 22:12:22 »
to ima milijon pregrada i puteva kud kruzaju plinovi..sigurno se jedan dio ostaje u spuhu i kruzi unutra...jel katalizator na autu npr pocne djelovati tek kad je topli...

pa isto kak je na ovim novim blokovima...kak je 2t ekoloska katastrofa..onda odvode dio plinova u prijenos unutra ..i onda bezveze zagrijava prijenos...pol ostane u spuhu i unutra kruzi..i mali ido izade van...da produ ekotest...

bas je ko labirint spuh...16kg zeljeza unutra..
Under construction...

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #12 : 22 Lipanj, 2009, 22:14:17 »
meni izgleda ko da dio plinova ide na katalizator a dio ne, kam idu te cijevi odozdola

ćorsokak

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #13 : 22 Lipanj, 2009, 22:35:56 »
to je najglupplji auspuhh i meni se zastopao ahahaha.
nego jel imate slike ostalih dijelova skuta.ko ovog auspuha,ono bijelo crno,saraf po saraf...
fala

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #14 : 22 Lipanj, 2009, 23:15:19 »
Bas je gadna utroba ovog spuha  :icon_puke_r:

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #15 : 23 Lipanj, 2009, 00:07:48 »
to je najglupplji auspuhh i meni se zastopao ahahaha.
nego jel imate slike ostalih dijelova skuta.ko ovog auspuha,ono bijelo crno,saraf po saraf...
fala

imas na easyparts.nl

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #16 : 23 Lipanj, 2009, 07:57:48 »
meni izgleda ko da dio plinova ide na katalizator a dio ne, kam idu te cijevi odozdola
auspuh ima tri komore, prednju srednju i zadnju, konus prolaz kroz prednju i srednju, na kraju je katalizator, i svi plinovi MORAJU proć kroz njega i onda udaraju u kontrakonus, vraćaju se dijelom kroz ovu dužu cijev u trećoj komori, a dijelom kroz mrežicu oko plašteva do druge komore i kroz drugu cijev zajedno u prednju komoru, odande nema nikakvog zaštopavanja samo se jednom cijevi vraćaju kroz top i van..
e sad sam ja na barijeri 2. i 3. komore izbušio još 3 M12 rupe da plinovi nemoraju recirkulirati oko plašteva i mrežica nego direkt kroz obje cijevi u prvu komoru i onda van..
nadam se da sam bio jasan.. ;D
mogao bi to Narx bolje objasniti al njega tu nema..

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #17 : 23 Lipanj, 2009, 11:30:07 »
Ok i sada ono bitno kako radi, kako se cuje ,samo nemoj reci da nisi siprobao ;9

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #18 : 23 Lipanj, 2009, 17:08:40 »
pa nisam, moram ulovit buraza da mi to povari autogeno, a i taj spuh bude išao gore u jesen, sad je Yasuni na skutu..

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: rezanje serijskog Piaggio spuha SC46
« Odgovori #19 : 23 Lipanj, 2009, 18:01:45 »
jedna poregrada ti pukne skuter ne ide kurca sa tim auspuhom, ma SC08 majka :laughing7: