Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ležaji radilice  (Posjeta: 1185 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mirano

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Senj
  • Moj Skuter: aprilia sr r
  • MojSetup: malossi sport 70
  • MojSpuh: leovinci RR
ležaji radilice
« : 16 Lipanj, 2009, 11:25:58 »
zanima me dali kod ugradnje ležaja radilice postoji mogućnost da se ležaj na krivu stranu postavi ili nije bitno na koju se stranu okrene?? postavljam ovo pitanje jer mi je majstor u servisu kod prijatelja stavljao kit malossi sport i mjenjao ležaje radilice (serijske) i nakon 300 km mi se ležaj radilice razletio,(i to ovaj u bloku s desne strane potpuno) radi se o skf c3 ležajevima, s tim da sam motor uvijek grijao i nisam ga vozio preko 60 km/h....
M  o  t  o    R  a  c  i  n  g    K  l  u  b    S  E  NJ

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: ležaji radilice
« Odgovori #1 : 16 Lipanj, 2009, 11:36:32 »
inace ako su lezajevi sa poliemidnim kavezom onda se strana di je kavez stavlja prema bloku a ona bez kaveza prama radilici radi boljeg podmazivanja

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ležaji radilice
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2009, 14:49:17 »
otvorena strana poliamid ležaja ide prema bloku..
kod metalnog kaveza je svejedno jer je simetričan..

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ležaji radilice
« Odgovori #3 : 16 Lipanj, 2009, 15:31:04 »
Da se nadovožem na temu pa da ne otvaram novu.

Meni se već 2000km+ čuje nekakav metalni zvuk pri ubrzavanju koji je dosta tih i jedino se čuje dok još skuter nije zagrijan na barem IIII crtice (piaggio). Mislio sam da to ima veze sa auspuhom, ali sam danas negdje pročitao da ležaji radilice daju takav metalni zvuk. To nije svaki put nego recimo 1 od 3 paljenja.
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2009, 18:50:33 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ležaji radilice
« Odgovori #4 : 16 Lipanj, 2009, 16:35:44 »
otvorena strana poliamid ležaja ide prema bloku..
kod metalnog kaveza je svejedno jer je simetričan..


Tako je.
Ne znam zasto to i drugima nije logicno. Pa otvorenu stranu treba okrenut prema mjestu s koje ce dobivat ulje, a to je na strani bloka gdje postoji kanal upravo za to.

Jedina iznimka je "Malossijev" lager koji ima obrusen vanjski obruc pa se on stavlja na stranu radilice jer se na takvim setupima (samo za trke, zapravo) namjerno zapunjuju uljni kanali kako nebi krali kompresiju (primarnu) i nema drugog nacina podmazivanja osim sa strane radilice
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2009, 16:37:42 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ležaji radilice
« Odgovori #5 : 17 Lipanj, 2009, 09:19:13 »
kad klip vuče smjesu kroz prelivne kanale, dio smjese prođe kroz kanalić ležaja prema gore, dakle od radilice prema vrhu..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ležaji radilice
« Odgovori #6 : 17 Lipanj, 2009, 12:16:04 »
Ja samo znam da je kod mene tvornički bilo da je otvoreni dio ležaja gledao prema polutkama radilice  :dontknow:

U to sam siguran jer su mi tvornički ležajevi još uvijek na tvorničkoj radilici doma negde u kutiji  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: