Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem sa svijetlima.?  (Posjeta: 1957 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
problem sa svijetlima.?
« : 15 Lipanj, 2009, 20:09:06 »
neki dan mi pocela prekidat po danu jos svjetla al nisam davao previse paznej jer sam mislio da se otopijla zica kod prekidaca ili nest trece.. danas pregledo prekidac, zice.. sve kontektore al to uopce ne radi niti trunte svjetla nedaje..  sad sam spojio izravno sa acc sam povukao na jendu zicu 12v tako da imam svjetla al bed je kaj svjetla mozes upalit bez kontakta i jebe me to kaj mi se akumulator sprazni i nemogu ga upalit.. ugl. cijeli dan ok. sve i sam odjednom nema struej da zavrit pumpu benze a kamo li da upali..

pitanje? koji mu je shit. ima ko el. shemu..?
ili zna zast to ne svjetli.. osigurace kontektore sva sranja sam provjetil i nist..
a ovak se nemogu vozit kad nece upalit a ne mislim stalno furat kablove sa sobom i zicat nekog struju..!

najvise me muci ovo kako najlakse spojit svjetla sa akumulatora da svijetle tek kad dam kontakt i upalim na prekidacu.. a neznam dal smijem spojit na zicu od brave kao izvor struje da se nest ne sjebe..!

akumulator se puni uredno dok su ugasena svjetla al izgleda kad ih upalim da se bas i ne puni vise..

ako se netko kuzi i zna bio bih mu zahvalan da mi kaze kako da riejsim to..!
🙈

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: problem sa svijetlima.?
« Odgovori #1 : 15 Lipanj, 2009, 20:12:59 »
Skuter je ditech?

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: problem sa svijetlima.?
« Odgovori #2 : 15 Lipanj, 2009, 23:00:48 »
da...

evo sad sam primjetio da mi je cak dosta i 2-3 km da nafila acc i da upali nakon dva tri sata normalno, ali uvijet su ugasena svijetla.. i kada ga upalim i upalim sjvetla primjeti se pad snage svijetla i tako stoji onda.. i kad se ugasi vise ne pali jer acc nema snage. to se desava kada sam spojio + sa akumulatora tj. sad je + uzet sa bravice.. i svjetla su mal slabija..
🙈

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: problem sa svijetlima.?
« Odgovori #3 : 15 Lipanj, 2009, 23:04:06 »
Pa ako si spojio direktno na acc onda dodaj i jos jedan prekidač na jedan kabal od svjetla..i onda kad upališ skut lagano prekidač i upališ i svjetla.. :icon_tongue:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: problem sa svijetlima.?
« Odgovori #4 : 15 Lipanj, 2009, 23:36:09 »
da...

evo sad sam primjetio da mi je cak dosta i 2-3 km da nafila acc i da upali nakon dva tri sata normalno, ali uvijet su ugasena svijetla.. i kada ga upalim i upalim sjvetla primjeti se pad snage svijetla i tako stoji onda.. i kad se ugasi vise ne pali jer acc nema snage. to se desava kada sam spojio + sa akumulatora tj. sad je + uzet sa bravice.. i svjetla su mal slabija..

Druze,svjetla na skuteru ne rade iz akumulatora nego sa reglera,to sto si spoijo svjetna na akumulator nije ispravno.Kad je rijc o apriliji svjetna ti rade na zelenu zicu sa reglera,znaci nadji regler i spoji se na zelenu i sve ce biti OK.Na regleri imas 4 zice.Plava(-) Crvena(+) Zelena(svjetlo) i bjelonarandzasta(naizmjenicna faza za punjenje akumulatora) kod neki instalacija ova zelena zna biti  i Žuta pa da te ne zbuni.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Resident-Bj

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • 095/506-6677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nexus 500
  • Moja Kaciga: 095/506-6677
Odg: problem sa svijetlima.?
« Odgovori #5 : 15 Lipanj, 2009, 23:44:45 »
a sta ako su zgorili namotaji na paljenju , ko sto je bio slucaj kod mene ? mislim niko nije to spomenuo

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: problem sa svijetlima.?
« Odgovori #6 : 16 Lipanj, 2009, 00:30:52 »
a sta ako su zgorili namotaji na paljenju , ko sto je bio slucaj kod mene ? mislim niko nije to spomenuo

tu opciju sam iskljucio odavno jer puni acc normalno, i svjetla su treperila... negjde se desio zajeb sa instalacijama a meni se to neda sve ponovo skidat jer mi treba cijeli dan da to raskopam nadjem i jos dok nadjem..  :confused5:

🙈

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: problem sa svijetlima.?
« Odgovori #7 : 16 Lipanj, 2009, 00:40:02 »
Druze,svjetla na skuteru ne rade iz akumulatora nego sa reglera,to sto si spoijo svjetna na akumulator nije ispravno.Kad je rijc o apriliji svjetna ti rade na zelenu zicu sa reglera,znaci nadji regler i spoji se na zelenu i sve ce biti OK.Na regleri imas 4 zice.Plava(-) Crvena(+) Zelena(svjetlo) i bjelonarandzasta(naizmjenicna faza za punjenje akumulatora) kod neki instalacija ova zelena zna biti  i Žuta pa da te ne zbuni.
 

e hvala to sam trebao.. evo sad sam nasao shemu i sve vidim..
puno hvala. sutra javljam rezultate dal sam uspio kaj rijesit..!
🙈