Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pomos oko jedan straf !!!  (Posjeta: 1719 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
pomos oko jedan straf !!!
« : 15 Lipanj, 2009, 17:06:00 »
znaci probelm je sledeci : prevrtio sam straf koj stoi na pronosu tamo gde se sipa ulje za zupcanice sta da radim ???  evo slika za koj straf stanuje zbor

« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2009, 17:07:49 sanatorium »

Offline vjeko86

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Aj si zamisli da sam brži...jesi?OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: na klocnama
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #1 : 15 Lipanj, 2009, 17:13:09 »
jel ti šaraf ostao unutra???,izvadi ga van,po mogučnosti sa što manje strugotine od navoja da ti uleti u prijenos,ako ej zaglavljen vijak unutra čupaj ga van,i onda  narezati veći navoj,ali to će sigurno strugotina od narezivanja navoja završiti u prijenosu,ništa onda,ispustiti ulje iz prijenosa,i čisto usuti unutra i ponovno ga ispustiti ili nekim sredstvom isprati komplet,
MADE IN ITALY

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #2 : 15 Lipanj, 2009, 17:17:36 »
jel ti šaraf ostao unutra???,izvadi ga van,po mogučnosti sa što manje strugotine od navoja da ti uleti u prijenos,ako ej zaglavljen vijak unutra čupaj ga van,i onda  narezati veći navoj,ali to će sigurno strugotina od narezivanja navoja završiti u prijenosu,ništa onda,ispustiti ulje iz prijenosa,i čisto usuti unutra i ponovno ga ispustiti ili nekim sredstvom isprati komplet,
eo lijepo ti čovijek objasnio. Bolje nek ti to napravi netko tko se više razumije u to. :icon_thumright:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #3 : 15 Lipanj, 2009, 17:57:13 »
jel ti šaraf ostao unutra???,izvadi ga van,po mogučnosti sa što manje strugotine od navoja da ti uleti u prijenos,ako ej zaglavljen vijak unutra čupaj ga van,i onda  narezati veći navoj,ali to će sigurno strugotina od narezivanja navoja završiti u prijenosu,ništa onda,ispustiti ulje iz prijenosa,i čisto usuti unutra i ponovno ga ispustiti ili nekim sredstvom isprati komplet,

straf nije ostao unutra nego je izasao i svu strugotinu od navoja je bila na straf  e sad jos jedno pitanje so sto da narezem veci navoj ??? i da dali mogu tako voziti skut ( straf se nemoze mnogo zategnuti ali se zategnuje dobro i ulje ne curi )
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2009, 18:02:34 sanatorium »

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #4 : 15 Lipanj, 2009, 18:08:23 »
namazi saraf sa sto vise super ljepila i zategni kolko se da zasarafiti da ti nije rupa ovdje a ljepilo koristis da se ne odsarafi od vibracija obzirom da nemozes stegnuti!
taj jedan saraf ti nije od kljucne vaznosti.drzat ce se na ostalima.

ovo ti je najlakse i najjednostavnije rjesenje..


drugo rjesenje je da ides raditi novi veci navoj na bloku!


Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #5 : 15 Lipanj, 2009, 18:36:16 »
namazi saraf sa sto vise super ljepila i zategni kolko se da zasarafiti da ti nije rupa ovdje a ljepilo koristis da se ne odsarafi od vibracija obzirom da nemozes stegnuti!
taj jedan saraf ti nije od kljucne vaznosti.drzat ce se na ostalima.

ovo ti je najlakse i najjednostavnije rjesenje..


drugo rjesenje je da ides raditi novi veci navoj na bloku!


:laughing1:


pa najverojatnij cu ovo da uradim na straf da stavim neki lepak ( kao na primer NEOSTIK )  i tako voziti

Offline vjeko86

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Aj si zamisli da sam brži...jesi?OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: na klocnama
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #6 : 15 Lipanj, 2009, 19:09:50 »
ne znam kako je na kimkaću,ali tu se ne sipa ulje za prijenos,jel tako,

onda ga samo zaljepi,a kad ti baš dojadi da imaš šaraf zaljepljen kako ti kažeš lepko,onda ureznicom urežeš navoj :hello:
MADE IN ITALY

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #7 : 15 Lipanj, 2009, 19:37:44 »
ej sad mi sam negde na net procitao da se to moze resiti so nekakvu pinsku pa ako netko zna o tome nek mi kaze ( i ako moze slika da vidim kako izgleda ta piksna )    :icon_scratch:

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #8 : 15 Lipanj, 2009, 19:39:26 »
ej sad mi sam negde na net procitao da se to moze resiti so nekakvu pinsku pa ako netko zna o tome nek mi kaze ( i ako moze slika da vidim kako izgleda ta piksna )    :icon_scratch:
opet moras busiti blok i raditi veci navoj a tamo je tanak materijal i moze se dogoditi da pukne.
nije ti tolko od vaznosti taj jedan saraf!

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #9 : 15 Lipanj, 2009, 21:15:29 »
namazi saraf sa sto vise super ljepila i zategni kolko se da zasarafiti da ti nije rupa ovdje a ljepilo koristis da se ne odsarafi od vibracija obzirom da nemozes stegnuti!
taj jedan saraf ti nije od kljucne vaznosti.drzat ce se na ostalima.

ovo ti je najlakse i najjednostavnije rjesenje..


drugo rjesenje je da ides raditi novi veci navoj na bloku!



taj vijak/saraf sluzi samo za zatvaranje otvora za kontrolu i sipanje ulja..on upste nije opterecen tako da bi najbolje bilo urezati novi navoj, ubaciti piksnu te urezati originalni navoj

naravno najbolje po zupcanike prenosa bi bilo da se getriba rastavi te onda vrsi urezivanje...
strugotina narocito smeta lezajevima getribe..


Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #10 : 15 Lipanj, 2009, 21:51:30 »
taj vijak/saraf sluzi samo za zatvaranje otvora za kontrolu i sipanje ulja..on upste nije opterecen tako da bi najbolje bilo urezati novi navoj, ubaciti piksnu te urezati originalni navoj

naravno najbolje po zupcanike prenosa bi bilo da se getriba rastavi te onda vrsi urezivanje...
strugotina narocito smeta lezajevima getribe..



ma to je pre komplicirano zastraficu straf i zalepicu go so lepak neostik ( ne pusta ulje a lepak ce spreciti da se straf odvrti od vibracije )

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #11 : 15 Lipanj, 2009, 22:50:49 »
ma to je pre komplicirano zastraficu straf i zalepicu go so lepak neostik ( ne pusta ulje a lepak ce spreciti da se straf odvrti od vibracije )

-
Nije ti bas lepak neostik za te stvari,bolje ce posluziti superlepak za te stvari a najbolji bi bio Locktite(orginal masa protiv odvrtanja sarafa) ili cak silikon za zaptivanje jer trpi i ulje i temperature.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #12 : 16 Lipanj, 2009, 08:09:35 »
-
Nije ti bas lepak neostik za te stvari,bolje ce posluziti superlepak za te stvari a najbolji bi bio Locktite(orginal masa protiv odvrtanja sarafa) ili cak silikon za zaptivanje jer trpi i ulje i temperature.

onda cu so silikon

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #13 : 16 Lipanj, 2009, 08:26:42 »
ili namotaj teflon trake okolo i zategni, nebi smjelo puštati...

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: pomos oko jedan straf !!!
« Odgovori #14 : 16 Lipanj, 2009, 12:23:08 »
evo napokon sredio sam problen znaci uzeo sam isti takav straf ali novi ( stari je bio malo ostecen ) i na straf sam stavio teflon traku i tao sam zategnuo ( zategnuo sam ga tacno pred da posne da prevrta znaci najbolje sto moze i vozio sam se jedno 10km da vidim dali pusta ulje ali sve je OK  )  sad se nadam da straf nece pustiti ( bar jedno 2 meseci posle cu napraviti isto kao i sad )