Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ugradnja termo grupe  (Posjeta: 4958 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Ugradnja termo grupe
« : 08 Lipanj, 2009, 13:18:46 »
Zanima me koliko je vas (ako ima takvih) ugradilo termo grupu prvi put u skuter bez da su prethodno gledali nekoga kako to stavlja i ako može neka iskustva?

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #1 : 08 Lipanj, 2009, 13:56:39 »
taj sam  :icon_biggrin: 
pazljivo skidaj bez ikakve zurbe i sve ce ti bit jasno kako i sta trebas , mislim da ce ti najveci problem bit stavit osigurac na klip , samo pazi kad budes stavljas stavi neku krpu u karter da ti osigurac ne uleti unutra ak slucajno klizne van
i pazi na zub od karike kad ih budes stavljao

glavu stezes križ metodom znaci nasuprotne strane (dijagonalne ) ak nemas kilo kljuca onda po osjecaju , kad sve to zavrsis naspes vode i pustis da se ugrije , onda cep od posude odcepi da se ozraci i super

i najlakse ti je radit da skines komplet blokove dolje jer ovak dok su na skuteru malo je muka za radit al se da  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 08 Lipanj, 2009, 14:00:18 dino_sk »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #2 : 08 Lipanj, 2009, 14:26:55 »
I ja. Prvi puta u životu sam karike na klipu vidio na mom roxu  :icon_thumright:

Zaključio sam da je Minarelli jako jednostavan za početnike, a s druge strane dosta kompliciraniji za naštelat  :jerk:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline sfx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 575
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #3 : 08 Lipanj, 2009, 16:01:40 »
ja gledao piaggio/minarelli sastavljanja i onda svoju hondu prvu rastavio...i sastavio sam :laughing1:

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #4 : 08 Lipanj, 2009, 16:07:25 »
Najveci je propblem ko sto rece dino staljanje osiguraca, osvo ostalo je sve na saraf, ssamo odvrces i skidas, mada ni osiguraci nisu problem, samo lagano, brzo se skonta...
Inace i ja sam sam termogrupu prvi put rastavljo i bez problema, doduse malo sam se prije toga edukovao po netu, al isto ces se snaci... srecno :)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #5 : 08 Lipanj, 2009, 16:09:53 »
evo moje objasnjenje... ;D

 Znači za početak moramo skinuti mašinu sa skutera, kada smo to napravili mašinu stavljamo na stol i avantura počinje. Prvo šta radimo je odvijanje glave, to radimo tako da postepeno otpuštamo matice u x ( prvo malo otpustimo prvu maticu pa zatim četvrtu, drugu i treću i to tako radimo sve dok se matica moze rukom došarafati). Kada otpustimo sve matice skidamo glavu, kada je glava skinuta skidamo polako cilindar ( ne naglo povući cilindar jer bi klip mogao lupiti i napraviti štetu). Kada smo skinuli cilindar dolazi na red klip, na klipu moramo prvo skinuti osigurače, osigurače skidamo sa špiccangama, na klipu ima mali utor napravljen bas za to i u tom utoru uhvatimo čvrsto osigurač i vadimo ga van tako da vučemo u krug.( prije vađenja osigurača stavljamo krpu u prostor di je radilica da nebi slučajno upao unutra osigurač) Kada smo skinuli osigurač vadimo bolcnu iz klipa, (za vađenje bolcne najbolje ce vam poslužiti gedorica koja ulazi u rupu klipa) klip obujmimo krpom i čvrsto ga uhvatimo rukom i gedoricom guramo bolcnu van, bez naglih pokreta da nebi oštetili klipnjaču. Kada smo izvadili bolcnu mičemo klip sa klipnjače i iz nje vadimo igličasti ležaj. Evo sada smo skinuli termo grupu i bacamo se na stavljanje druge termo grupe. Dakle prvo stavljamo karike na klip (treba paziti jer vrlo lako puknu), kada smo stavili karike stavljamo jedan osigurač na klip istim postupkom kao i kod skidanja. Kad smo stavili osigurač i karike na klip namastimo mašću igličasti ležaj i stavljamo ga u klipnjaču i klip stavljamo na nju,(moramo paziti jer na klipu ima strelica koja označava ispuh i ona mora biti okrenuta prema ispuhu) opet ga obujmimo krpom i cvrsto drzimo, ali ovaj put pazimo jer su karike na njemu. Dok držimo klip bolcnu malo namastimo i uguramo kroz klip i iglicasti ležaj, kada je bolcna ušla skroz u klip stavljamo drugi osigurač na klip. Sada sljedi stavljanje cilindra, prije nego stavimo cilindar stavljamo dihtung na blok i klip i cilindar malo nauljimo uljem koje koristimo u motoru, kada smo to napravili cilindar stavljamo na šarafe i sada treba klip ugurati u cilindar to radimo tako da prvo prvu kariku namjestimo u njen utor (treba paziti da karika skroz sjedne jer u utoru za kariku ima mali pipak) kada smo sigurni da je karika dobro sjela u utor za nju drzimo ju sticnutu rukom dok drugom rukom lagano guramo cilindar dok ne pređe kariku isto to radimo i s drugom karikom, kada su obadvije karike sjele gurnemo cilindar do kraja i onda nam jos ostaje vraćanje glave. Prije nego stavimo glavu moramo na nju staviti dihtunge koje cemo prethodno malo namazati sa mašću, kada smo to napravili glavu stavljamo na šarafe i prvo zašarafamo sve četiri matice rukom a zatim zatežemo ključićem ili gedorom kao i kod skidanja. kada smo zategnuli glavu naš posao je gotov i imate novu termo grupu na svojoj mašini.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #6 : 08 Lipanj, 2009, 16:28:01 »
najs najs, vidim ima vas, ovo mi je dobro za moral :)

Još samo trebam odlučit kakva bu kombinacija gore, al najvjerojatnije MHR replica + 19 karb.
Vidio sam da ima više vrsta karbova (proizvođači + ono nešto phva itd.), pa ako može neki prijedlog

Jel uz MHR replicu dolaze karbonske ili karbonatne lamelice?
« Zadnja izmjena: 08 Lipanj, 2009, 21:09:41 Antares »

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #7 : 09 Lipanj, 2009, 09:31:00 »
Pa staviš najbolje del´orto 19. :icon_thumright:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #8 : 09 Lipanj, 2009, 10:19:08 »
najs najs, vidim ima vas, ovo mi je dobro za moral :)

Još samo trebam odlučit kakva bu kombinacija gore, al najvjerojatnije MHR replica + 19 karb.
Vidio sam da ima više vrsta karbova (proizvođači + ono nešto phva itd.), pa ako može neki prijedlog

Jel uz MHR replicu dolaze karbonske ili karbonatne lamelice?

meni su rekli da uzmem Dellorto 19 PHBG   :icon_thumright:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #9 : 09 Lipanj, 2009, 16:26:38 »
Taj ću i uzet, ako uzmem novi setup.

Još me samo zanima jel se uz replicu dobiju karbonske lamelice?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #10 : 09 Lipanj, 2009, 18:05:55 »
Taj ću i uzet, ako uzmem novi setup.

Još me samo zanima jel se uz replicu dobiju karbonske lamelice?

Ne dobijes prave karbonske lamelice, dobijes karbonitne, ako ti se posreci, mogu posluziti.

Sto se tice frge, za 19-icu ti je bitna oznaka PHGB i 2 slova poslje oznake, npr. BS.

Mislim da bi bio jako dobar izbor Dellorto 21 BE (black edition), orginal dellorto pakiranje BE ili Stage6 dellorto, jer ima setup koji odlicno pase replici.

19 BE je isto solidan karb, bitno je da izbjegnes iglu w16 koja daje na takvom setupu cak i previse goriva sto se odrazava i na visoku potrosnju.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #11 : 09 Lipanj, 2009, 19:09:39 »
A sto s ovim 21 karbom nebi bila velika potrošnja? Ja sam mislio da je 19 karb najbolji uz replicu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #12 : 09 Lipanj, 2009, 20:20:22 »
A sto s ovim 21 karbom nebi bila velika potrošnja? Ja sam mislio da je 19 karb najbolji uz replicu.

naravno da 21 karb sa w16 iglom moze mnogo vise popiti od 21 karba sa w7 iglom, razlika je i nekoliko litara goriva. Taj 21 BE ima w7 iglu sa kojom se moze bolje podesiti karb za setup koji trebas. Iako nije los niti 19BE koji isto nema w16 iglu, nego w9.
« Zadnja izmjena: 09 Lipanj, 2009, 20:22:00 SlowRider »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #13 : 09 Lipanj, 2009, 20:22:49 »
Ne kuzim se ja u igle. Ugl. potrosnja ovisi o igli, a ne nužno o veličini karba?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #14 : 09 Lipanj, 2009, 22:50:31 »
Ne kuzim se ja u igle. Ugl. potrosnja ovisi o igli, a ne nužno o veličini karba?

Tako je  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #15 : 09 Lipanj, 2009, 23:42:59 »
U vezi igle....


Zamisli situaciju....

Imas flashu vode cije je grlo nesto sire od tvog kaziprsta i ukoliko gurnes prst u to i okrenes flashu, voda ce curiti van. E sad zamisli da umjesto kaziprsta stavis mali prst.
Kaziprst = W7
Mali prst = W16

Najcesce i W7 i W16 igle u PHBG karbovima budu sa istim "grlom" pa ne cudi razlika u potrosnji.


E sad, nije to sve tako jednostavno. Neki puta je W16 bolji izbor - ovisi o setupu i potrebom za pravilnom smjesom. Zato je igla samo jedan od dijelova kojima se stela karb, ali nije i carobni stapic

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #16 : 09 Lipanj, 2009, 23:52:41 »
E sad, nije to sve tako jednostavno. Neki puta je W16 bolji izbor - ovisi o setupu i potrebom za pravilnom smjesom. Zato je igla samo jedan od dijelova kojima se stela karb, ali nije i carobni stapic

Moglo bi se reci da je W7 igla pozeljnija na slabijim setupima, do mhr replice recimo, a za jace setupe (midrace) W16 igla.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #17 : 10 Lipanj, 2009, 00:11:21 »
Moglo bi se reci da je W7 igla pozeljnija na slabijim setupima, do mhr replice recimo, a za jace setupe (midrace) W16 igla.

I to opet ovisi. Ako zelis sto bolji start, vjerojatno bi W16 bila (najcesce) najbolji izbor, ali to se obicno trazi samo na trkama pa tamo ima primjenu na race kitevima (cak je prepurucuju i Polini i Malossi)

Moj kit (MHR Replika) ocito razvija jako malu snagu na nizim okretajima pa nema potrebe za puno benzina koju bi W16 davala cak i skroz spustena sve do 1/2 gasa. W7 je igla koja na malim i srednjim otvorima daje relativno malo (ali dovoljno) benzina, a na full gasu se ionako stela glavnom dizom.
Ako bi i bilo presiromasno na srednjim otvorima sa W7, onda se lako digne igla, ali ako je sa W6 prebogato, a igla skroz spustena, onda nema puno pomoci.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #18 : 10 Lipanj, 2009, 00:55:39 »
Ok onda ce ta W7 igla gore. Samo jos trebam odlucit za karb.

Jos samo za karb trebam odlucit. Mislio sam cijelo vrijeme 19 dok sad SlowRider nije predlozio 21, a pošto je cijena tu negdje mogao bi njega stavit. Alfa ti si imao oba kolko se sjećam?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ugradnja termo grupe
« Odgovori #19 : 10 Lipanj, 2009, 01:51:35 »
Ok onda ce ta W7 igla gore. Samo jos trebam odlucit za karb.

Jos samo za karb trebam odlucit. Mislio sam cijelo vrijeme 19 dok sad SlowRider nije predlozio 21, a pošto je cijena tu negdje mogao bi njega stavit. Alfa ti si imao oba kolko se sjećam?

Da, ali su u njima bili nesto drugaciji dijelovi.
Ti svakako nabavi bilo 19 bilo 21, ali koji vec ima W7 iglu. Nije dovoljno kupit 19 karb pa stavit u njega iglu jer trebas i druge dijelove za njega sto ti dosta poskupljuje i komplicira stelanje.