Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: GILERA  (Posjeta: 4231 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline antonioh0st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: GP1 50 race
GILERA
« : 16 Travanj, 2007, 01:30:11 »
Prvo, pozdrav svima na forumu :icon_thumright:,

Sad kroz par dana idem kupiti svoj prvi skuter i zapeo sam za gilere i gotovo :icon_biggrin:
Gledam ove od 50 kubika jer mi se neda polagati ispit a i koristit cu ga po gradu do posla,kioska i tako..
E sad,koju uzeti? Gledao sam:

Runner 50 SC
RUNNER 50 SP
Runner 50 Race
RUNNER Racing Repelica

jesam ih uopce ispravno naveo? :dontknow: ak mi neko moze dati prijedlog kojeg runera uzeti na kraju??

hvala unaprijed :icon_thumright:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: GILERA
« Odgovori #1 : 16 Travanj, 2007, 07:47:04 »
bilo kojeg da nije pure jet (da nije na el. ubrizgavanje, zbog naseg goriva)... dakle onog koji je jeftiniji ili koji ti se vise svidja..
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: GILERA
« Odgovori #2 : 16 Travanj, 2007, 09:05:20 »
ja bi uzeo apriliu... naj je ljepsa  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: GILERA
« Odgovori #3 : 16 Travanj, 2007, 10:28:24 »
Nova Aprilia ti ima istu masinu kao i Runner, znaci ako ti se svidja Aprilia... :icon_thumright:
A ako bas zelis, runnera, onda je svejedno, bitno je da ima karburator.
« Zadnja izmjena: 16 Travanj, 2007, 10:32:53 SlowRider »

Offline antonioh0st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: GP1 50 race
Odg: GILERA
« Odgovori #4 : 16 Travanj, 2007, 11:45:07 »
puno hvala na odgovorima sad su mi neke stvari jasnije oko tih runera.
u medjuvremenu sam otkrio jos jedan motor GP1 50 racing :icon_biggrin: i ono woow

sad ovako na oko bi najradije uzeo taj motor jer mi bolesno izgleda a kolko sam citao samo pohvale za njega, moze li neko reci nesto dodatno?

http://www.scooter-infos.com/model_pics/255/main_Derbi%20GP1%2050.jpg  :icon_biggrin:

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: GILERA
« Odgovori #5 : 16 Travanj, 2007, 12:07:29 »
nije ni to loš izbor, ima istu mašinu ko i ovi navedeni skuteri samo što je pogon rješen prvo preko variomata pa zatim na lanac, da i malo je skuplji od runena i sr-a, ak se ne varam negde oko 19tisuća i nešto

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: GILERA
« Odgovori #6 : 16 Travanj, 2007, 14:41:20 »
puno hvala na odgovorima sad su mi neke stvari jasnije oko tih runera.
u medjuvremenu sam otkrio jos jedan motor GP1 50 racing :icon_biggrin: i ono woow

sad ovako na oko bi najradije uzeo taj motor jer mi bolesno izgleda a kolko sam citao samo pohvale za njega, moze li neko reci nesto dodatno?

http://www.scooter-infos.com/model_pics/255/main_Derbi%20GP1%2050.jpg  :icon_biggrin:
to ti je skut odličan a ima i još bolje performanse.Neznan nikog tko ima taj skut tako da ti neću puno pametovat o njemu,sad sve je tvoj izbor :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: GILERA
« Odgovori #7 : 16 Travanj, 2007, 17:20:13 »
Derbi 50 je super motorčić (definitivno meni osobno milijun puta ljepši od gilere)... i ima snage.... sad je stvarno na tebi što ti se najviše sviđa između svih njih  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: GILERA
« Odgovori #8 : 16 Travanj, 2007, 18:04:10 »
Biti ces glavni sa tim Derbijem :headbang:

Offline antonioh0st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: GP1 50 race
Odg: GILERA
« Odgovori #9 : 16 Travanj, 2007, 18:59:47 »
http://motozelic.bloger.hr/

Nakon procitanog testa sam se ipak odlucio za DERBI GP1 50 racing, sad sto prije rijesiti kredit u banci i ostale dosadne procedure i trk po skuter, uzbudjen sam ko da imam 10 god :icon_biggrin: valjda je to normalno kad kupujes prvi motor..

pozdrav i hvala na pomoci, sigurno stalno isto ponavljate noobovima :hello:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: GILERA
« Odgovori #10 : 16 Travanj, 2007, 19:54:25 »
svi smo mi dica kad kupujemo nešto.Sritno s novin skuteron.Napiši o prvin dojmovima :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: GILERA
« Odgovori #11 : 16 Travanj, 2007, 21:32:22 »
ej.. daj se rapitaj kolko ti kosta servis za taj derbi...
jer ja mislim da je puuuno skuplji nego za obicne skutere sa remenom... jer ja mislim da nakon nekog vremena moras mjenjati lančanik, lanac, i sve te stvarcice iza koje su garant puuuno skuplje od ovih uobicajenih djelova.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: GILERA
« Odgovori #12 : 16 Travanj, 2007, 22:43:19 »
dosta je zabune oko tog derbija jer ljudi misle da je prijenos preko lanca a ne remena...

Naime, derbi ima piaggio masinu koja je ista kao i na nrg-u, ili runneru... dakle prijenos od variomata do kvacila je preko remena...

Sada, derbi ima super moto ovjes, masina mu je smjestena prema naprijed u odnosu na druge skutere kojima je otraga i onda mu je zadnji kotac podosta udaljen od masine...

Zato ide lanac, on prenosi okretaje, moment, snagu, sa kvacila (tj. sekundara) na kotac, dok kod drugih skutera kotac ide na sekundar direktno...

Eto, samo je u tome razlika...

Lanac, moze puknuti i potrositi se dok kod ostalih skutera to nije moguce, inace sekundar se niti ne mijenja zbog neke svoje istrosenosti jer do toga ne dodje...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline antonioh0st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: GP1 50 race
Odg: GILERA
« Odgovori #13 : 17 Travanj, 2007, 00:19:41 »
Moram priznat da se do sada nisam raspitivao o servisu i kolko bi doslo za razliku od "obicnih" skutera, al po ovom sto je MR.J
napisao nema puno razlike, masina je od piaggia samo nije smjestena na istom mjestu i ima lanac (ipak je to skuter i nista vise)

Citao sam test i jedino me zasmetalo:

"Naprijed se nalazi disk od 245 milimetara na kojeg su montirana, ni manje ni više, nego radijalna kočiona kliješta, a to u kombinaciji sa stražnjim diskom promjera 180 milimetara osigurava sigurno zaustavljanje u svakom trenutku. Ipak treba biti oprezan kod doziranja jake stražnje kočnice jer je ona sklona blokiranju zbog, za skuter netipičnog, rasporeda težine."

E sad sta to znaci, sklona blokiranju?? neznam sta bi reko al ono..


Svidja mi se sto ima 8.5 konja(bar tak pise u specifikacijama) a kolko sam skuzio to je dosta sto se tice skutera od 50 kubika, u testu pise da ide 90km/h sa skinutim blokadama :icon_thumright:, ima karburator na sto su me upozoravali decki da pazim kod runera, a sportski je nastrojen pa pretpostavljam da treba bit i sigurniji?

eto uzet cu taj skuter pa sta bilo,jbg.. svoje dojmove cu napisat, iako neznam kak jer nikad nisam vozio skuter duze od pol sata :icon_biggrin:



Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: GILERA
« Odgovori #14 : 17 Travanj, 2007, 09:48:07 »
Evo za sklonost blokiranja: dakle kao što si i sam napisao kočnica je prilično jaka i treba ju lagano dozirati (stiskati) jer vrlo brzo može doći do blokiranja. Znači stisneš mrvu - koči, stisneš mrvu više - jače koči, stisneš malkice više i blokira kolo i počneš guliti gumu. To ti je zato jer nema neke težine na zadnjoj gumi te zato vrlo brzo dođe do blokiranja kotača.
To ti nije nikakav problem ako malo naučiš - isprobaš njegove mogućnosti tako da znaš točno što motor može i ne može. Vidim da si napisao da si malo vozio skutere tako da ti je prvo lagana vožnja i isprobavanje izuzetno važno pogotovo što je Derbi strojčić koji može povući.
Što se tiče 8.5 konja to ti je odlična stvar.
Uživaj u kupnji i javi nam dojmove  :happy6: :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline antonioh0st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: GP1 50 race
Odg: GILERA
« Odgovori #15 : 18 Travanj, 2007, 00:16:04 »
Zvao sam danas http://www.rpm.hr/ i kaze tip da im dolaze sljedeci tjedan tek,kaj nema u zg vise ni jedan ducan sa njima?? :dontknow:

ps. nedaju popust na gotovinu al se moze dogovorit oko dodatne opreme gratis

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: GILERA
« Odgovori #16 : 18 Travanj, 2007, 18:05:22 »
Bio ja u petak onom KYMCO dućanu u Ilici poslije Kustošije...imali su u dućanu. Probaj ih nazvat i pitat

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: GILERA
« Odgovori #17 : 18 Travanj, 2007, 20:58:20 »
Prvo, pozdrav svima na forumu :icon_thumright:,

Sad kroz par dana idem kupiti svoj prvi skuter i zapeo sam za gilere i gotovo :icon_biggrin:
Gledam ove od 50 kubika jer mi se neda polagati ispit a i koristit cu ga po gradu do posla,kioska i tako..
E sad,koju uzeti? Gledao sam:

Runner 50 SC
RUNNER 50 SP
Runner 50 Race
RUNNER Racing Repelica

jesam ih uopce ispravno naveo? :dontknow: ak mi neko moze dati prijedlog kojeg runera uzeti na kraju??

hvala unaprijed :icon_thumright:
ja imam 50 race, svi su isti samo druge boje, lijep je ovaj novi race u crnoj boji sa crvenim zastavama trkaćim!
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline antonioh0st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: GP1 50 race
Odg: GILERA
« Odgovori #18 : 19 Travanj, 2007, 12:11:12 »
Poslao sam mail uvozniku za derbije Cro-futura d.o.o. i fakat su brzi :icon_thumright:

copy/pyste maila

GP1 50 Racing nam dolazi drugi tjedan, posto je rasprodana cjelokupna
uvezena kolicina tog skutera.

Nakon sto stignu, odmah cemo ih poslati ovlastenim distributerima, medju
njima i u RPM.