Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..  (Posjeta: 5962 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hARisson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jajce
  • Moj Skuter: Gilera Runner ..
  • MojSetup: Engine, styling > Under Construction !!!
Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..
« : 29 Svibanj, 2009, 13:21:53 »
Pozdrav svima  .
neznam odaklen da krenem kada toga  ima  tonu ...
nadam se da ce vam se dati ovo procitati i da  mi pomognete  koliko mozete.

krenut  cu prvo sa  djelovima koje  sam uzeo za skuter  , pa  cu vam objasniti postepeno probleme  koje  sam imao i koje jos  uvjek imam koje  nemogu nikako rijesiti ...


djelovi :
polini corsa  kit  70ccm
Polini evoII radilica 
Polini kit speed control ( valjci , variomat  , kevlerski remen centralna opruga -bjela-)
malosi delta kvacilo
malosi delta zvono
dellorto karb. 19'
Polini evo auspuh

valjda nisam nista  propustio :P

kada  sam sve sastavio bilo je na  prvi pogled  "savrseno" .. međutim kada  sam krenuo sipati vodu u hladnjak , ona je izbacivala  na sve strane  ..
kasnije  smo dosli do zakljucka  da  dihtung nije  bio dobar, narucio sam novi i stavio ga  i sve bilo okej . ( originalni dihtung koji je  dosao je bio tanak kao zilet a novi koji smo stavili je  bio papirnati -original- i bio je  deblji bar 3-5 puta .

nakon sto je  motor  upalio nije  htjeo da  ide .. razlog = valjcici koji su bili 8.1  gram
kada sam stavio lakse  ( 4.3 g ) isao je super  naravno nisam ga Ložio odmah nego sam vozio lagano 500 km i onda postepeno brze  i brze  ..

prvi problem koji mi se  krenuo javljati jeste  sa karburatorom ..
koju god  diznu da stavim ili manju ili vecu uvjek isti problem a problem je  visak zraka !!! 
nisam imao nikakvu gljivu nego obicni standardni airbox u kojem je  bila  malossi red sponge ..
dok slucajno nisam stavio prst  na  usis  od airboxa  , i tada je sve proradilo , jednostavno sam zacepio usis  prstom i radilo je normalno , kasnije sam samo stavio traku preko pola  otvora  i motor  je isao super  ...  ali nekada je povremeno trokirao .
svjecica  je  bila  nova  a  boja na svjecici savrsena  , sto znaci da je  u tom trenutku imao dobro sagorijevanje  ..

s vremenom je  to pocelo ici na zivce i odlucio sam vratiti stari karburator  17.5  jer sam mislio da nesto s ovim nije  uredu ali neznam sta moze biti ..
kada sam stavio stari karburator  to je bilo to .. pali odlicno , radi super , ide  dobro i nije  bilo nikakvih znakova  da nesto nije  uredu

OSIM  sto mi motor  nikada nije  mogao ici do 25-30 km/h brzo nego je tu postepeno ubrzavao i tek bi onda  kao "procepio" cak i prijatelj koji ima  NRG ima  5 puta  bolji start  od  mene  koji imam 70ccm
taj problem nisamo jos  uvjek uspjeli rijesiti ali    mislim da  je  problem u onome dihtungu sto sam stavio a ne  onaj originalni sto je dosao uz kit  .

tj. kada smo dobiili taj naruceni ( sto je bio papirnati ) tek smo onda  primjetili da  nismo ravnomjerno stegli sva 4 sarafa  i da dihtung nije  djelovao ali smo ipak odlucili staviti taj papirnati ...

neki dan mi se  javlja novi problem ..
bio kod  frenda , vrijeme  bilo kriticno nekakvo , kisa  hoce nece, ja odem na  posao frend  opere motor  , nije  ga upalio da odradi nego ga je samo stavio u podrum onako vlaznog ...
sutra  dolazi i kaze  motor  se nije  zagrijao a vozio ga  vec 10-15 minuta  ...
kasnije  kako god da ga vozis  motor  nece da radi normalno , kao da nije  zagrijan a jeste  .  cak na  rupama  kada vozim pod  punim gasom i na  manju rupu naletim motor izgubi snagu , tek kada pustim gas  skroz i opet  ga dam do kraja motor  krene  punom snagom ...
sada jedva  da uopce i ide  ..

dali mozda neko imao slicnih problema  pa da mi moze pomoci da  otklonim ovaj kvar ? 

do svjecice  nije  , mjenjao sam drugu , lula  također  uredu kao i bombina  .. sve sam stavio bio sa drugog skutera kontajuci da  se nesto sa strujom nije desilo zbog vlage  ali nije ..
znaci samo na  rupe kada naletim motor  kao da stane skroz , sada cak ni do 40km/h nemoze da nabije  , nema  snage nikako ...
jeli se moglo desiti nesto sa karb?
 ili je nesto skroz deseto ? 

slike  nisam uspio postaviti , nesjecam se stranice s koje  uploadam slike ... ak neko zna da usput  posta str. pa da stavim slike  od skutera ...

unaprijed se zahvaljujem i nadam se da ce mi neko moci pomoci ..
ako ima broj telefona  mogu ga nazvati da mu objasnim tacno kako je  sta bilo jer ovo me vise izluđuje ...



Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..
« Odgovori #1 : 29 Svibanj, 2009, 13:30:47 »
problem u startu su ti oprugice na kvacilu,m trebaju ti meksi ja mislim... kakav dihtung bogte..
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..
« Odgovori #2 : 29 Svibanj, 2009, 13:51:02 »
oprugice ti nisu ok tvrdoce. to je uzrok takvoga starta. dalje, nakon pranja pogledaj filter zraka da nije mokar. treca provjeri da li negdje vuce fals zrak...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..
« Odgovori #3 : 29 Svibanj, 2009, 14:08:12 »
Ako ti se guši i ne radi kad predjes preko rupe, probaj vidjet dali si iglu gasa dobro složio. Možda je nisi dobrim redom sa klipićem složio, pa ona ispada van.

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..
« Odgovori #4 : 29 Svibanj, 2009, 14:21:52 »
taj frgazer 19 nije naštelan kako treba..

dihtung koji ste stavili (deblji) vjerojatno je smanjio kompresiju pa je i to jedan od problema
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline hARisson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jajce
  • Moj Skuter: Gilera Runner ..
  • MojSetup: Engine, styling > Under Construction !!!
Odg: Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..
« Odgovori #5 : 30 Svibanj, 2009, 11:25:49 »
Chupsy ,,, to i ja  mislim sto se tice dihtinga  mozda je  to cak jedan od problema  sto nema  starta jer nea kompresije  dobre  , sto se tice  filtera zraka  i vode  to je okej , nema  vlage  nema  vode na filteru , fals  zrak ne vuce  nigdje  , i to sam sve provjerio , et ostaje  jos  iglica  da vidim ali nevidim razlog sto bi iglica bila  odjednom kada je cjelo vrijeme  radio normalno ...
btw . trenutno je 17,5 a ne 19 karb.

zaboravio sam napomenuti da  samo sam sa startom imao problema  u pocetku tek nakon pranja se pojavilo ono na  rupama  taj tzv prekid  .
dan prije smo stavili malosi centralnu oprugu ( ljubicastu )  i motor  je savrseno isao , na  25 km/h je odmah hvatao i bas  je fantasticno isao , dan poselj  0 bodova  i tako iz dana  u dan sve losije  a nista mu nisam radio ...

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..
« Odgovori #6 : 30 Svibanj, 2009, 12:43:17 »
meni je isto tako bilo kad predem preko rupe ko da krene crkavat i nekako kao da trokira, onda sam shvatio da selna na karburatoru nije dovoljno bila stegnuta

Offline David

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • I love life !!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šupkograd
  • Moj Skuter: Runner 50 SP,Peugeot buxy, Piaggio skipper BIG BORE
  • MojSetup: KITA DAAAAAAAAAAAAAA !!!
  • MojSpuh: FANCY !!!!
Odg: Gilera Runner 50(70ccm) Projekat + problemi ..
« Odgovori #7 : 30 Svibanj, 2009, 19:17:33 »
Sličan slučaj sam imao prije par dana, pogledaj si semeringe na radilici da "nepuštaju" i moguće je da je klip puknuo iznutra, da li si gledao listiće usisnih lamelica ako su mekani vole puknuti, a vezano za brtvu na glavi nebih rekao da je to, to su moja neka iskustva, pozdrav ! :happy3:
Ozbiljan zauvjek , samo sve NOVO !ARUNA KONE!

BRAKING DISKOVI I RMS DIJELOVI POPUST 20% !
098-724-223