Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: odzračivanje zadnje kočnice SP180  (Posjeta: 6154 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
odzračivanje zadnje kočnice SP180
« : 15 Svibanj, 2009, 00:22:43 »
Danas ja krenuo nalit ulje i odzračit kočnicu,pumpam ko kreten,a ulje iz čeljusti ne izlazi na ventilu,ono izađe,pa uđe nazad u čeljust,pumpam brze i onda uopće nejde van,samo mi stoji u cjevčici,kao da nema tlaka,a neznam zašto,ima tko ideju ?

Samo da napomenem prednju sam uspješno odzračio,ali ovdje baš nešta zajebava...
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #1 : 15 Svibanj, 2009, 00:32:41 »
slicno bilo frendu, isto na sp-u mada je to nebitno.. pumpa losa.
90% ti otisla pumpa...a da ti nisu cilindri od stajanja blokirali pa ne vuče ulje. jel bila kočnica u funkciji u zadnje vrijeme?
4t

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #2 : 15 Svibanj, 2009, 00:40:12 »
kaj brijete vi...pa naranvo da ulje ide nazad u celjust ak je ventil otvoren..tak se niti ne odzraciva kocnica...

ispravno se odzraciva tako da se nalije u casicu ulja najprije ulje...i onda se pocne pumpati kocnica brzina nebitna...ali ventil ili ti ga odzracivac mora bit ztvoren...nakon par puta pumpanja sedrzi rucica stisnuta i odpusti se odzracivac...i opet zaserafi..i onda se pusti rucica i ponovno pocne pumpati..i taj postupak treba nekoliko puta ponoviti...i onda s vremenom pocne kocnica bit sve tvrda...

A ak pustite kocnicu a odzracivac je otvoren potegne nazad zrak u celjust i onda mozete sve ispocetka raditi...

tolko od mene
Under construction...

Offline Adler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastela
  • Moj Skuter: fly150, fz6s
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #3 : 15 Svibanj, 2009, 00:58:20 »
Ovaj postupak kako je Benjamin opisao je ispravan. Inace kocnica se ozracava sve dok ne pocme curiti novo, svjeze ulje i za ozracavanje je pozeljno da budu dvije osobe jedna da napumpa i stisne dok druga ispusti ulje i tako sve dok novo ulje ne pocme izlaziti posto kada izbacis staro ulje prije nego ulijes novo ostane ti u sistemu jos malo staroga i naravno zraka. Pozeljno je da kada stavis kljuc na ventil za ozracivanje nataknes i komadic crijeva tako da ti ulje ide u posudicu u koju izlivas a ne da se sliva i prska svugdje :icon_biggrin:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #4 : 15 Svibanj, 2009, 00:58:36 »
specijalci :toothy12:

znaci pumpas, pumpas jedno min pa tisnes bremzu,drzis i isto vremeno otpustis dole sraf da ode van zrak i ulje pa zategnes i opet ponavljas postupak do se ne stvrdne :icon_thumright:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #5 : 15 Svibanj, 2009, 00:59:47 »
il denes dole krpu neku i nek curi po krpi i bok :icon_thumright:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #6 : 15 Svibanj, 2009, 01:11:45 »
Inace ulje za kocnice nagriza farbu pa je pozeljno da ne sprica po oklopima i felgama...nece u 2min nagrist ali ak duze odstoji oce..zato je dobro metnuti na pipac crijevo kako je adler rekao..najprije si nataknes  na odzracivac okasti kljuc 8 i onda crijevo nataknes i nemas vise brige jedan pumpa a drugi onda odpusta i zateze...i kad se stvrdne tak da izgleda sve ok jos se jednom dvaput za sigurnost ponovi postupak da si sigurna da nema zraka...
Under construction...

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #7 : 15 Svibanj, 2009, 10:20:22 »
Ma imam cijevćicu i sve pripremljeno,tako sam i radio,ali prednju sam odzračio na ovaj svoj način,znači s otvorenim ventilom i pumpanjem, i kočnica radi odlično.Probat ću danas ovako kao šta benjamin kaže za zadnju.

btw jel ide o-ring između dva dijela čeljusti na sp-u ? ja sam kupio čeljusti polovno,rastavio ih i nije bio o-ring a nekako mi se čini da nisu nikad rastavljane,pa sam stavio ipak da nebi curilo,ali možda nejde o-ring između ?

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline dr.josip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Štitar
  • Moj Skuter: RS
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #8 : 15 Svibanj, 2009, 10:30:30 »
Ma imam cijevćicu i sve pripremljeno,tako sam i radio,ali prednju sam odzračio na ovaj svoj način,znači s otvorenim ventilom i pumpanjem, i kočnica radi odlično.Probat ću danas ovako kao šta benjamin kaže za zadnju.

Prednja kočnica ima bolji pad, i kraće je crijevo...
I ja sam se napatio na roxu dok sam ozračio zadnju kočnicu...prednju je puno lakše.
Aprilia RS
dr.josip@gmail.com
Josip, univ.bacc.ing.el.

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #9 : 15 Svibanj, 2009, 11:29:47 »
brijem da je tako svima sa odzracivanjem jer prednji lajtung je kraci neg zadnji koji je dost duzi pa i treba vise pumpanja da izajde van vazduh :icon_thumright:

ja sam sad na arei malo ozracivao bez poklopca na pumpici al full polako da mi nesprica i jos krpom prekrio preko pumpice i za par min sam bio gotov, malo sa poklopcem i malo bez njega...jako dobro :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #10 : 15 Svibanj, 2009, 11:37:23 »
Bilo bi dobro i sto brze obavit odzracivanje kako bi se zatvorio poklopac rezervoara kocione tekucine jer je ona higroskopna, tj. privlaci na sebe vlagu koja potom zakuha od temperature prilikom kocenja i dolazi do parnog cepa kada kocenje vise nije moguce.

Dakle, kociona tekucina ne smije dugo biti izlozena zraku (zapravo vlagi koja je u zraku)

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #11 : 15 Svibanj, 2009, 12:30:50 »
i ja sam se namucio sa promjenom ulja ...i rijesio sam to ovako...neznam ko mi je tacno objasni..i ja sma pumpo ko budala i nista ....ako si skroz ispraznio ulje iz kocnica...uzmes otvoris ventil na celjusti onaj..uspes u casicu ulja do vrha...i vratis poklopac samo onako da stoji da ne ulazi sto sta u ulje i pricekas 20sec mozda bez ikakvog pumpanja i ulje ce samo pocet dole izlazit...kad pocne izlazit....zavrnes ventil...pumpas kocnicu vise puta sto jace i onda je drzis jako stisnutu a neko odvrne ventil samo malo da izadje jak mlaz ulja i cim izadje prvi odma zavrne a kocnica ce propast...ponovis taj postupak par puta tako..da bi izaso sav zrak...samo pazi u casici u bilo kojem trenutku ne smijes ostat bez ulja...jer ce povuc zrak....najbolje ti je akd ti neko pomaze....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline lik-bj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bjelovar
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #12 : 15 Svibanj, 2009, 13:06:19 »
Prednja kočnica ima bolji pad, i kraće je crijevo...
I ja sam se napatio na roxu dok sam ozračio zadnju kočnicu...prednju je puno lakše.
šta da moraš na autu ozračivat kočnice ili kvačilo ili još gore na kamionu kvačilo onda bi se tek napatio   ;D
Kaciga glavu čuva,A što čuva kacigu?

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #13 : 15 Svibanj, 2009, 13:22:35 »
odzarcivao sam na astri 2.0dti i sve laganini, nis tesko :icon_thumright:

bude valjda jean dan dosel i kamion pa da njega odzracimo malo :toothy11:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #14 : 15 Svibanj, 2009, 17:54:53 »
ja sam prekjucer odzracivao zadnju  kocnicu

otvoris dole ventil i gore posudu,tocis ulje i dole malo curi ulje i zrak,kad pocne kontinuirano tec ulje bez prestanka,zatvoris ventil i gore casicu i stisnes par puta kocnicu i ona je tvrda,najlaksi i najbolji posap

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #15 : 15 Svibanj, 2009, 18:26:24 »
ja sam prekjucer odzracivao zadnju  kocnicu

otvoris dole ventil i gore posudu,tocis ulje i dole malo curi ulje i zrak,kad pocne kontinuirano tec ulje bez prestanka,zatvoris ventil i gore casicu i stisnes par puta kocnicu i ona je tvrda,najlaksi i najbolji posap

Tako sam odzračio prednju ;),ali zadnja neće na tu foru...hehe,budem sutra probao ili preksutra pa javim jel sam uspio.


~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: odzračivanje zadnje kočnice SP180
« Odgovori #16 : 15 Svibanj, 2009, 18:31:51 »
kaj brijete vi...pa naranvo da ulje ide nazad u celjust ak je ventil otvoren..tak se niti ne odzraciva kocnica...

ispravno se odzraciva tako da se nalije u casicu ulja najprije ulje...i onda se pocne pumpati kocnica brzina nebitna...ali ventil ili ti ga odzracivac mora bit ztvoren...nakon par puta pumpanja sedrzi rucica stisnuta i odpusti se odzracivac...i opet zaserafi..i onda se pusti rucica i ponovno pocne pumpati..i taj postupak treba nekoliko puta ponoviti...i onda s vremenom pocne kocnica bit sve tvrda...

A ak pustite kocnicu a odzracivac je otvoren potegne nazad zrak u celjust i onda mozete sve ispocetka raditi...

tolko od mene

TAKO JE!!!