Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner,namotaji?zadnji post novo pitanje!  (Posjeta: 3755 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Runner,namotaji?zadnji post novo pitanje!
« : 29 Travanj, 2009, 15:42:07 »
ovako...imam negdje kratki spoj na motoru...koji se desio sam od sebe u voznji...znaci odjednom motor je poceo da sjecka kao da gubi gorivo ili iskra preskace ..ali to samo preko 50% gasa kad bi dao...i onda poslije pola km skoro nikako nije htio da ide samo trokira i ugasi se ..i nije htio upalit...sutradan dodjem aku mi nekim cudom sav ispraznjen ..toliko ispraznjen da nema ni kontakta uopste....ajde reko da provjerim multimetrom ..spojim na klemice od aku i stavim na ono pistanje..ono pisti ko ludo..znaci ima negdje kratak spoj....juce iskljucim na dzekovima...stop svijetlo,prednje svijetlo,zmigavce,prednje alnaser ,sat,trubu,sve sto sam ovako mogo i opet ima kratki spoj negdje..logicno ako istekam cudo koje pravi kratki spoj da nece vise pistat ....em ostalo mi je jos bombina,namotaji,i ono cudo ispod repa .ovako ko sivo i ima rebrasti hladnjak na sebi....2 srafa ga cuvaju u pise magneti marelli ...neznam kako se zove??prvo sam kreno da pregledam ove ovako djelove osnovne svjetla i to..ako nistan e bude od toga ..skinut cu cijelu instalaciju i gotovo....moja pitanja su:
1.ako je npr sjebala se bombina ili namotaji sta...jel moguce da prave kratak spoj??
2.kako se zove ono sivo cudo ispod repa sa rebrastim hladnjakom??
3.sta bi jos po vasem misljenju moglo pravit kratki spoj ?? :help:
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2009, 16:02:14 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline VideRR

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 361
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MoKoŠiCa
Odg: Runner,struja?
« Odgovori #1 : 29 Travanj, 2009, 16:22:44 »
to cudo s rebrima se zove relej
█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█

Offline smmania

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • ?ovik sa Škoja
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://bikepics.com/members/dino0706/
  • Mjesto: Baška-Rijeka
  • Moj Skuter: RR -bike patike
  • MojSpuh: YOSHIMURA TRC
Odg: Runner,struja?
« Odgovori #2 : 29 Travanj, 2009, 16:31:16 »
ovako...imam negdje kratki spoj na motoru...koji se desio sam od sebe u voznji...znaci odjednom motor je poceo da sjecka kao da gubi gorivo ili iskra preskace ..ali to samo preko 50% gasa kad bi dao...i onda poslije pola km skoro nikako nije htio da ide samo trokira i ugasi se ..i nije htio upalit...sutradan dodjem aku mi nekim cudom sav ispraznjen ..toliko ispraznjen da nema ni kontakta uopste....ajde reko da provjerim multimetrom ..spojim na klemice od aku i stavim na ono pistanje..ono pisti ko ludo..znaci ima negdje kratak spoj....juce iskljucim na dzekovima...stop svijetlo,prednje svijetlo,zmigavce,prednje alnaser ,sat,trubu,sve sto sam ovako mogo i opet ima kratki spoj negdje..logicno ako istekam cudo koje pravi kratki spoj da nece vise pistat ....em ostalo mi je jos bombina,namotaji,i ono cudo ispod repa .ovako ko sivo i ima rebrasti hladnjak na sebi....2 srafa ga cuvaju u pise magneti marelli ...neznam kako se zove??prvo sam kreno da pregledam ove ovako djelove osnovne svjetla i to..ako nistan e bude od toga ..skinut cu cijelu instalaciju i gotovo....moja pitanja su:
1.ako je npr sjebala se bombina ili namotaji sta...jel moguce da prave kratak spoj??
2.kako se zove ono sivo cudo ispod repa sa rebrastim hladnjakom??
3.sta bi jos po vasem misljenju moglo pravit kratki spoj ??

da ti nije negdje instalacija napukla i radi kratki spoj to jest da neka zica ne dira kostur
ja danas se vracam doma i murija na stanici bila,izade mi pandur na cestu i pocne mahat(a nema palicu),a ja iz kulture poceo njemu mahat i secer na kraj prodem pokraj njega i potrubim iz postovanja

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,struja?
« Odgovori #3 : 29 Travanj, 2009, 17:49:03 »
da ti nije negdje instalacija napukla i radi kratki spoj to jest da neka zica ne dira kostur
neznam...evo sad odo da prgledam namotaje,bombinu,i taj relej nazad ispod repa da eliminisiem i to...onda jedino sto ostaje jesu instalacije..pacemo redom da sve pregledamo....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,struja?
« Odgovori #4 : 29 Travanj, 2009, 23:29:48 »
eh ovako naso sam sta je bio problem...dole kod magneta tj namotaja..gdje onaj glavni dzek od struje ..eh kako on u sebi ima 6 oni stopica koej se ustekaju u drugi kraj ..izmedju dvije srednje stopice se nekako napravio spoj...tj plastika koja ih razvaja se rastopila i medjusobno su se dodirivale..tako da je istopljeno sve to tu i jedno 2-3 cm zice te....kako se to desilo neznam :S
moje pitenj je :
1.onaj dzek sto se dole ustekava gdje magnet...jel isti na svakoj piaggio masini ili ima neke razlike??mislim na tio koji ide sa instalacija a ne onaj koji je spojen na namotaje..posto mozda mogu nac dzek npr starije nekog runnera ili nrg ovdje kod mene!
2.ako je doslo do kratkog spoja tu a ocito jeste jer sve smrdi i istopljeno je...sta je sve moglo otic na motoru ?? meni svijetla rade ok..ali siguran sam da ne puni aku....jesul namotaji mogli od kratkog spoja otic ???i sta jos ??regler ??koja je njegova uloga ??
3.jesul namotaji isti kod svih piaggio masina unazad par godina ?? ako su oni otisli isto mogu nac od nekog starijeg NRG ili runnera...da ne kupujem novo nista....
4.koliko dodje cijena novih namotaja npr ??
« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2009, 23:31:52 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,struja?Help!
« Odgovori #5 : 30 Travanj, 2009, 10:02:05 »
ajde nek neko odgovori na ova glupa 4 pitanja....da mogu skuter sredit danas ...da mi je u voznom stanju za prvi maj :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner,struja?Help!
« Odgovori #6 : 30 Travanj, 2009, 16:07:42 »
namotaji ti nisu isti, tj taj đek ti nije isti na na novijim runnerima nego na starim, kolko znam od 2004 je sigurno pa nadalje je sa jednim đekom, a nek neko ko malo više zna o piaggio instalacijama napiše od koje je točno godine.. pa probaj to zamjenit pa vidi, niko ti neće sigurno moći reći jel još šta pregorilo
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Runner,struja?Help!
« Odgovori #7 : 30 Travanj, 2009, 23:02:56 »
namotaji ti nisu isti, tj taj đek ti nije isti na na novijim runnerima nego na starim, kolko znam od 2004 je sigurno pa nadalje je sa jednim đekom, a nek neko ko malo više zna o piaggio instalacijama napiše od koje je točno godine.. pa probaj to zamjenit pa vidi, niko ti neće sigurno moći reći jel još šta pregorilo
namotaji su isti samo su konektori razliciti, inace pase sa nrg,zip,sfera,stalker,vespa et-2 i sl....(naravno ako je đek isti). nisam nikakav strucnjak za struju (ali mi je otisao stator jedanput pa sam se raspita),a covik koji se cili zivot bavi takvin stvarima mi je reka da ta zica ima nekakvu izolaciju (lak ja mislim ali nisam siguran) i kako se 2t motori , vise-manje, cilo vrime vrte na visokin okretajima da se izolacija od temp. otopi i naravno zice se taknu i eto ti kratkog spoja... namotaji ili bobina najvjerovatnije al nema smisla gatat, ides redom i eliminiras jedno po jedno
to cudo s rebrima se zove relej
regler,relej je za žmigavce i anlaser ,lol
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Runner,struja?Help!
« Odgovori #8 : 02 Svibanj, 2009, 00:47:54 »
si ti rijesio to...
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,struja?Help!
« Odgovori #9 : 03 Svibanj, 2009, 22:34:19 »
a naso sam da je tu bio kratki spoj ali sad imam drugi problem....problem je sto je onaj dzek sto ide sa instalacija pa se usteka u onaj izlaz sa namotaja istopio se unutra...i sad neznam kako da onih 6 unutra stopica razvojim da se medjusobno ne dodiruju...prije su bili razdvojeni plastikom izmedju...ali sad je dzek sjeban.....i jos nista neznam jesul mi namotaji ok ili nisu....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Runner,struja?Help!
« Odgovori #10 : 04 Svibanj, 2009, 16:42:16 »
najpametnije rijesenje izvaditi namotaje nalemiti duze zice i metnuti nekakvi univerzalni konektor na namotaje i instalaciju motora koji ima isti broj pinova...prije toga probjeri jel postoji mogucnost ko kod auta kupnje konektora posebno u piaggiu..ak ne onda bilokakav univerzalni metnes...

treba ti sam radapciger za skinut magnet...
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,struja?Help!
« Odgovori #11 : 04 Svibanj, 2009, 22:18:46 »
najpametnije rijesenje izvaditi namotaje nalemiti duze zice i metnuti nekakvi univerzalni konektor na namotaje i instalaciju motora koji ima isti broj pinova...prije toga probjeri jel postoji mogucnost ko kod auta kupnje konektora posebno u piaggiu..ak ne onda bilokakav univerzalni metnes...

treba ti sam radapciger za skinut magnet...
super ideja..to mi nije palo na pamet...ako ne nadjem nista orginal u ova 2 - 3 dana..onda cu uradit ovako kako si ti predlozio..hvala
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,namotaji?zadnji post novo pitanje!
« Odgovori #12 : 11 Svibanj, 2009, 16:07:24 »
Ovako zahvaljujuci clanu foruma Zipst koji je ispao veoma korektan i veoma velikodusan ...poslao mi je besplatno konektore one od namotaja ...i jedan i drugi konektor tj ulaz i izlaz i jos mi je ostavio 10-15 cm zice tako da mi je olakso poso dosta....polemim i to je to....stvarno sam zahvalan momku i nadam se da cu se moci oduzit nekad nekako.....eh moje pitanje je sljedece ...posto neznam do cega je doslo do kratkog spoja..dali je los spoj bio ili vode upalo sta....neznam jesul namotaji ok..oni proizvode struju i sve ...eh sad mozda je nesto drugo....kad sam ih skino...to mi je i od prije .na jednom djelu namotaji su osteceni...kao da je neko uzeo nesto ostro i udario po njima i 2-3 su kao zarezana..nisu presjecena..jesul ali do pola zice....uglavnom eto na slikama se vidi sta je i kako....ja sam to preso termoizolacionim lakom...pa jel sta steti sto su tako ti namotaji osteceni...i jesul oni mogli izazvat karatki spoj ??? trenutno nisam sa parama da uzmem nove ili polovne..polovne mozda kad skupim za koji dan....pitam cisto jer nebi htio da ponovo sve spojim i da mi se opet istope konektori....

http://yfrog.com/0l11052009907jx
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Runner,namotaji?zadnji post novo pitanje!
« Odgovori #13 : 11 Svibanj, 2009, 18:02:23 »
ak su se dodirnuli mogli us izazvat kratki spoj...dok su smao poguljeni i ne jako pritisnuti odnosno presjeceni je to ok..smao presprias s lakom da zastitis...dok je dosla voda unutra i nije bilo laka za izolaciju napravila je kratki spoj..zato kaj se nekim od tih namotaja inducira visoki napon....

uglavnom zastiti s lakom i to je to..nebi smi imat problema vise..tak sam i ja imao jedan slucaj..
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,namotaji?zadnji post novo pitanje!
« Odgovori #14 : 11 Svibanj, 2009, 18:44:23 »
hvala na odgovoru :) evo premazo sam ih sa decom laka sigurno haha :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Runner,namotaji?zadnji post novo pitanje!
« Odgovori #15 : 11 Svibanj, 2009, 20:35:36 »
hvala na odgovoru :) evo premazo sam ih sa decom laka sigurno haha :D

ali pazi da smao namotaje premazes a ne pol struje pa da kontakte i to zalijes..pa nebu opet delalo..
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,namotaji?zadnji post novo pitanje!
« Odgovori #16 : 11 Svibanj, 2009, 21:49:15 »
ma ne brini to sam ja uzeo ..lijepo onom cetkicom  za crtanje i polako po namotajima mazo hehe....
Valentino Rossi 46!!!!!