Općenito > Trgovine
Šrafi, savjet ?
gun_rider:
--- Citat: 209 - 10 Svibanj, 2009, 14:39:22 ---Neznam jesi li primjetio ali ove tvoje bakrene matice koje drze granu imaju neznam neki skroz mutavi hod navoja, nesvakidašnji uglavnom!
Znaci nit ti pase bilokoja matica koju imas doma, a logicno da je i taj saraf isto takav. E ako je saraf takav e onda je i u glavi navoj napravljen za tocno taj saraf.
Sto bi znacilo ili skini glavu s motora i odnesi nekom da ti ureze navoj u glavu ili probaj naci u zeljezari nekoj cijelu sipku od 1m ili koliko se vec prodaje ali sa tocno tim hodom navoja , ili od mene kupi ta 2 sarafa za 100kn jer ih u piaggiu neces nikada dobit.
:toothy9:
--- Kraj citata ---
1. matice sigurno nisu bakrene, mogu bit eventualno mesingane
2. meni se bar na slici pari da je ovo standardni M8 navoj
3. ako nije otiđi u tokara da ti nareže baš taj navoj, napravit će ti za neku siću
a to šta su pržuni i matice na auspuhu zapekle...to je skroz normalna stvar. ako se nedaju skinit netriba ništa na silu inače samo puknu i sjebali ste stvar...ima za kupit poseban sprej za to koji trenutno smrzne vijak i ide van bez problema. Oni imbus vijci na auspuhu ista stvar...nikako imbusom na silu...nego kupit imbus nastavak za gedor i provat tim...ako ne ide onda provat s onim sprejom ide 100%.
kod stavljanja novih vijaka tribalo bi namazat malo navoj nekom masti koja je otporna na temperature kako nebi opet zapeklo ubrzo :)
Poggiali:
ma ja kad skidam šraf, ak je fini navoj uvjek tutnem u mast prije stezanja i bok... budem u utorak vidil onda, ak bude spuh gotov, pa ču se zaletit do zg-a... ima kod Kranjeca kakav parking za auto ? :)
gun_rider:
@209 - zaboravia san reć...ja se iskreno nadam da se ti zajebavaš
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=10731&cPath=7_70_385_3015
a bilokoji tokar neće uzet priko 20kn za napravit ta 2 pržuna :)
SlowRider:
--- Citat: Poggiali - 10 Svibanj, 2009, 16:29:51 --- ima kod Kranjeca kakav parking za auto ? :)
--- Kraj citata ---
ima
zipst:
a je ste napravili filozofiju iz nicega.....navojna šipka, metar, flomaster, pila ili brusilica, turpija, :frajer:malo dobre volje, 10 min vrimena i to je to.
Navigacija
[0] Lista Poruka
Idi na punu verziju