Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?  (Posjeta: 19023 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline generalRage1982hrv

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SvijetHardvera
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Ford Mondeo 2.0, rizojed 50cca
  • MojSetup: imam
  • MojSpuh: imaju ga svi od ovih
Odg: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?
« Odgovori #60 : 03 Svibanj, 2009, 13:42:52 »
znas ti mozda general za sta je ona siva zica koja ide posebno iz cdi-ja

iskreno da ti kazem neznam jer se nisam susreo sa takvim cdi-jem u stvarnosti
na moj ide pet zica (2 dovoda u njega 1 sta ide na bobinu 1 kill i 1 za čok (neznam zasto al zeleno crvena ide na čok) ) a šesti koji nije u funkciji tj spojen je za blokadu
stvarno nemam pojma

nesto sam sjebao na skuteru
prvih 2km je radio ok potom odjednom je poceo gubiti snagu te su se pojavili mjehuri zraka u pumpi za ulje
jel moguce da sam sjebao dovod ulja ili pumpu (bio sam sve skidao al sam vracao crijevo puno ulja u pumpu da nebi bilo zajebancije)
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2009, 13:54:38 generalRage1982hrv »

www.svijethardvera.com www.technewshw.com
trazim moderatora za news sekciju
javiti se na www.svijethardvera.com

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?
« Odgovori #61 : 03 Svibanj, 2009, 15:17:54 »
iskreno da ti kazem neznam jer se nisam susreo sa takvim cdi-jem u stvarnosti
na moj ide pet zica (2 dovoda u njega 1 sta ide na bobinu 1 kill i 1 za čok (neznam zasto al zeleno crvena ide na čok) ) a šesti koji nije u funkciji tj spojen je za blokadu
stvarno nemam pojma

nesto sam sjebao na skuteru
prvih 2km je radio ok potom odjednom je poceo gubiti snagu te su se pojavili mjehuri zraka u pumpi za ulje
jel moguce da sam sjebao dovod ulja ili pumpu (bio sam sve skidao al sam vracao crijevo puno ulja u pumpu da nebi bilo zajebancije)
dosta je i radio , odi po novi cilindar i klip pa ce ic opet ......ak je istina ono o okretajima  :drunken_smilie:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?
« Odgovori #62 : 03 Svibanj, 2009, 17:39:12 »
bilo bi dobro da skines pumpu ulja i sam spravljas mjesavinu. Ako ti je aeroxova radilica i 12mm bolcna isplativije ti je uzeti odmah neki gus kit nego obicni cilindar, a cak od lune novi cilindar komplet dodje oko 600kn u servisu, a jos koji kn i eto torphija 70 ccm ili malossi sport ili polini. Mislim da ti je gus kit bolje rjesenje od orginal 50ccm termo grupe, jer ces i tako i tako ako ponovo stavis isti obujam zeljeti izvuci vise snage.
Ako ces ostavljati pumpu, vidi gdje slini, tu ti i vuce zrak. Kad to popravis, vozi na mjesavini dok ti nepocme malo jace dimiti iz auspuha. Kada zabjeli, znaci da je ulje proradilo, ali nemoj odmah prestati sipati mjesavinu, dok ti se nova termo-grupa malo ne razradi :icon_thumright:
Nebih zelio ici puno offtopic, ali zasto oni mali trimeri i motorne pile imaju onako puno okretaja, a imaju neki glupi ispuh i mali karb. Jeli to mozda zbog velicine tj. obujma, ili onakog polozaja svjecice, nekako ukoso, ili do onog klipa, nekako spicastog, ili do cega drugoga, malo mi je to cudno, a da ne govorim o onim RC-avoionima koji imaju i do 18000 rpm ili onih autica koji imaju jos vise :dontknow:

Offline generalRage1982hrv

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SvijetHardvera
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Ford Mondeo 2.0, rizojed 50cca
  • MojSetup: imam
  • MojSpuh: imaju ga svi od ovih
Odg: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?
« Odgovori #63 : 03 Svibanj, 2009, 17:51:49 »
bilo bi dobro da skines pumpu ulja i sam spravljas mjesavinu. Ako ti je aeroxova radilica i 12mm bolcna isplativije ti je uzeti odmah neki gus kit nego obicni cilindar, a cak od lune novi cilindar komplet dodje oko 600kn u servisu, a jos koji kn i eto torphija 70 ccm ili malossi sport ili polini. Mislim da ti je gus kit bolje rjesenje od orginal 50ccm termo grupe, jer ces i tako i tako ako ponovo stavis isti obujam zeljeti izvuci vise snage.
Ako ces ostavljati pumpu, vidi gdje slini, tu ti i vuce zrak. Kad to popravis, vozi na mjesavini dok ti nepocme malo jace dimiti iz auspuha. Kada zabjeli, znaci da je ulje proradilo, ali nemoj odmah prestati sipati mjesavinu, dok ti se nova termo-grupa malo ne razradi :icon_thumright:
Nebih zelio ici puno offtopic, ali zasto oni mali trimeri i motorne pile imaju onako puno okretaja, a imaju neki glupi ispuh i mali karb. Jeli to mozda zbog velicine tj. obujma, ili onakog polozaja svjecice, nekako ukoso, ili do onog klipa, nekako spicastog, ili do cega drugoga, malo mi je to cudno, a da ne govorim o onim RC-avoionima koji imaju i do 18000 rpm ili onih autica koji imaju jos vise :dontknow:

sta je kraci hod klipa to je moguci veci broj okretaja
e vako mjesavinu sam vec bio napravio LOL i evo sad je ok
samo neznam kolika je steta napravljena uhhhhh
ma nema veze
a vezano uz kit
jeftinije me dodje neki cilindar sa debljom stjenkom sa otpada i sa brusenjem i poliranjem nego novi 
klip isto nije problem napraviti od duraluminija nego koristiti ovaj


www.svijethardvera.com www.technewshw.com
trazim moderatora za news sekciju
javiti se na www.svijethardvera.com

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?
« Odgovori #64 : 03 Svibanj, 2009, 17:53:49 »
ako ti radi dobro je, mislio sam da je zavicka :icon_biggrin:

Offline generalRage1982hrv

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SvijetHardvera
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Ford Mondeo 2.0, rizojed 50cca
  • MojSetup: imam
  • MojSpuh: imaju ga svi od ovih
Odg: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?
« Odgovori #65 : 04 Svibanj, 2009, 19:12:00 »
ako ti radi dobro je, mislio sam da je zavicka :icon_biggrin:
nasao sam dva odgovarajuca cilindara i klipa LOL
http://www.sip-scootershop.com/Products/P1190077/Racing+cylinder+68cc+POLINI.aspx
http://www.sip-scootershop.com/Products/TP9921630/Racing+cylinder+TPR+68cc+TOP.aspx

ili ovako nesto
http://www.sip-scootershop.com/Products/DR00087/Racing+cylinder+DR+68cc+Evo.aspx
nije problem uloziti sta da makinja ide LOL

uostalom spalio sam makinju
sada radi ko freza i jedva ide LOL al izdržat ce dosta kilometara prije neg ovo dodje

uostalom sta vi preporucujete od dijelova???? treba mi jos neki normalan karburator i to je to
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2009, 19:18:09 generalRage1982hrv »

www.svijethardvera.com www.technewshw.com
trazim moderatora za news sekciju
javiti se na www.svijethardvera.com

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?
« Odgovori #66 : 04 Svibanj, 2009, 19:31:51 »
top tpr...alu kit...jak...netrebas dugo razradivat i grijat...sam kad zariba mos ga bacit...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Longjia LJ50-QT-4 -odblokirani cdi?
« Odgovori #67 : 04 Svibanj, 2009, 23:07:19 »
dobar ti je i ovaj 16.5mm, nije ti velika razlika od 17.5 :dontknow:, bilo bi dobro staviti drugi variomat ili samo lakse rolice za prvi i treci kit, islim da ti je ovaj drugi prejak, netreba ti to, puno trosi i treba puno para da se ustela, trebas prakticki cjelu masinu promjenit da bi radio kako treba. Ako zaista mislis praviti trkaci srtoj, trebala bi ti i jaca radilica te bi ti preporucio i kit polini evolution. Mislim da ti je to najbolji kit ali netraje nego jednu sezonu, pa ga treba mjenjat. Odgovarajuce ustelan taj kit bi ti trosio preko 10l, ali ti u startu nista zivo na cesti nebi zapelo.
Ako zelis napraviti jednom zauvjek da ti radi za malo para, a da solidno ide, uzmi prvi ili treci ili nadji malossi sport ili torphi :icon_thumright:
Ako lol imas para lol i dobio si na lol lotu lol onda kupi lol blokove s foruma lol sa lol 2fast4race kitom od 600e lol sa 25-30ks lol i policija te bez cobre11 uhvatiti nece lol :headbang: