Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: renault 5 gt turbo  (Posjeta: 4479 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smmania

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • ?ovik sa Škoja
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://bikepics.com/members/dino0706/
  • Mjesto: Baška-Rijeka
  • Moj Skuter: RR -bike patike
  • MojSpuh: YOSHIMURA TRC
renault 5 gt turbo
« : 02 Svibanj, 2009, 15:08:58 »
posto mi je ovaj auto uvijek bilo želja imat neka mi neko opiše šta ga muči,šta je dobro i tako razmisljam da si ga uzmem poslje sezone za guštiranje
ja danas se vracam doma i murija na stanici bila,izade mi pandur na cestu i pocne mahat(a nema palicu),a ja iz kulture poceo njemu mahat i secer na kraj prodem pokraj njega i potrubim iz postovanja

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: renault 5 gt turbo
« Odgovori #1 : 02 Svibanj, 2009, 15:50:21 »
auto ide ko kuga,treba se voziti specificno zbog kombinacije turba i rasplinjaca....lole koje ga kupe pa se kurce,ne traje im dugo,potrebno je posebno odrzavanje jer dijelova ima malo...frend je kupio bijelog gt turbo i kretenu ispalio motor...sada je stavio 1.7 isto od renaulta 115 ks....imas u broju power tuninga clanak jedne petarde u zg-u...najjaca u lijepoj nasoj :)

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: renault 5 gt turbo
« Odgovori #2 : 02 Svibanj, 2009, 15:54:24 »
mislim da Benjamin sa foruma ima taj auto pa se njemu obrati :icon_thumright:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: renault 5 gt turbo
« Odgovori #3 : 31 Svibanj, 2009, 18:36:35 »
Imal..a cuj mjesani su osjecaji kod tog auta..

Auto kad je slozen je jako dobar...i ide fakat ko kuga..za pocetnika definitivno nije...jel se omotas zacas oko drva..sanse za prezivjet nikakve...mala limenka...nemam nikakve elektronike...

Turbo kad krene sam se trgne auto...do 2000 i nes sitno je mir poslje je gotovo do 5000 divlje ko gluha kuja..po kisi full zahtjenvo za voziti jel auto non stop gubi grip na kotaicma kad se turbo pali..prve tri brzine prestranse sam vrti...

Problema ima gro...auto je star...uzdrzanih nema na prodaju...smao auti koji nicem nevaljaju.ko ga ima u  dobrom stanju taj ga ne prodaje...

Motor je najosjeltjiviji...auto je ipak jako star...prvi turbaci su to prakticno.Na tom auti i najvise kosta motor skolja se da cak i nabaviti ima ih dost...ili porazbijanih ili citavih..sam kaj niko nema motor..jel neki turpijaju pa ima se razleti..neki nepaze i gaze pa zakolju...

Meni se osobno razletio motor..puko dihtung glave...zasto zato kaj su crijeva stara bila i 3 puta mi je puklo crijeov na autu..em su velika naprezanja i velike temperature u pitanju....turbo je vodom hladen i spojen u seriju s sustavom hladneja auta...tak da se to sve jeb...grije...crijeva us izvana bila usper ali iznutra trula i napuhnuo se sustav od vrucine i pras...na autoputu jednom..jendom u gradu...i jendom na dvoristu doma...i svaki put e iscurila voda a indikatorn ista ne pokaziva jel dok nema vode nemre niti mjeriti temperaturu...cager ostaje na temp koju je zadnje ocitao...i dok ti skuzis kasno je...

Popravak bi kostao pun kufer djelova nema..motor je bio slagan par puta glava je bila na minimumu  trebala ib nova glava...oringal servisi nemaju djelove vise za taj auto smao po narubi izvana i onda kosta pun kufer...

Nakraju sam se opametio i prodal auto fala obgu nisam puno spusio...

Da me pita jel bi opet kupio ...kakvo je sad stanje na  trzistu nebi...ak minimalno nemas poso koji ti mjesenco nosi jedno 6000kn placu...s tim da nemas familiju koju moras uzdrzavati nebi kupio taj auto nikad vise..jel to nije auto za svaki dan nego definitivno za vikend ili za po stazi nateravat...preskupo je uzdrzavanje..motor je preosjetljiv ...i neoprasta pogreske...

Buduci da je i star limarija je na svakom tak tak koji nije pazen...odispod su hrdavi svi..blatobrani pragovi i  tak...limarija isto kosta...branika i lajsni isto nema na trzistu..jel svi srokaju prvi kraj najcesce...nema isto nis za nabaviti...

Da imam viska para kupio bi ga sigurno i sredio skroz na orginal za voziti jel auto fakat fascinira...daje dozivljaj..ko da si u kartingu...i auto fakat ide..180-190 je krajna jel je kratka getriba ali s mjesta krene zato ko iz pic....jednostanvo ide..ak je dobar motor...ali velim najvise jebe nepravilna voznja i zagirjavanje motor..smrt mu je kad nakon tjeranja se zgasi odmah auto..ili turbo timer ugraditi ili 5min pricekati na leru da radi da se turbina ohladi...isto tako kod paljenaj..nema odmah gass i to..min 5-10 min pricekat na mjestu...i onda laganini jos 10min...da se sve digne na randu temp...vode id pun kufer u sisstem jel je svepoveznao..kabina motor hladneje frge hladnejje turba..crijeva ima pun kufer..neznam oko 800 funti kosta komplet paket svih crijeva za taj auto...pa si mislite kolko je ot para...

Kak sam rekao na pocetku mjesnai su osjecaji...

ali vise preferiram da se taj auto ne uzme...ak neradis...i nemas pojma o mehanici...i ak si pocetnik s vozackom...definitivno ne...

puno para..strpljenja..paznje  je potrenbo za taj auto...mos ocekivati da ces svaki tjedan bar nesi mat za poserafiti...to je ko natrupijani skuter..uvijek ima nes za popravljat..

Po meni su bolje solucije Saxo VTS...Peugeot 306 S16... i tak nesto tipa tog..to su atmosfersko motori koju puno trpe i isto tak dobro idu...a ima ih puno vise i djelovi su na lageru i jefitniji...
Under construction...