Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: jet force ulje...  (Posjeta: 2650 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danijel044

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Honda xl 500r,aprilia sportcity 200
jet force ulje...
« : 02 Svibanj, 2009, 11:32:05 »
ovako..imam jet force c tech.. skuter je kod mene neka 2mj...kupljen rabljeni  ima 11000 i dosad je svake 2500 išao na redoviti servis  ..i sad me zanimaju 2 stvari...

1. kad se mijenja ili doljeva ulje  u prijenosu...i di se to uopće dolijeva

2. zadnji kotač kao da ima lufta.... naime akoga lagano okrećem naprijed - natrag čuje se neko "kuckanje"  kao da ima lufta u prijenosu..


aj fala

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: jet force ulje...
« Odgovori #1 : 02 Svibanj, 2009, 11:42:58 »
na prvo pitanje ne znam odgovor, nisam nikad naljevao ulje za prijenos a imam skut 18.000km.

to kuckanje naprijed nazad su ti zupcanici u prijenosu, to se mora tako cut.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: jet force ulje...
« Odgovori #2 : 02 Svibanj, 2009, 16:38:43 »
ulje u prenosu trebaš da menjaš na svakih 5000 km...Skineš deklo, skineš kvačilo i videćeš iza kvačila jedan gumeni čep....kroz taj čep i ispuštaš i dolivaš ulje...malo je zahebano jer kad ga ispuštaš moraš ga dizati malo na zadnji da izađe skroz staro ulje i onda kad si ga skroz ispustio tutneš novo unutra (najlakše iz tube Motulovo, čini mi se da je 125ml i to ti je dovoljno)

što se tiče okretanja točka i kuckanja to je normalno da ima lufta i da kucka malo....
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline danijel044

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Honda xl 500r,aprilia sportcity 200
Odg: jet force ulje...
« Odgovori #3 : 06 Svibanj, 2009, 19:08:19 »
da ne otvaram novu temu... evo prvog problema....    kada je skuter hladan treba par puta ga paliti..upali od prve radi par sec pa crkne to pripisujem čoku (kak to riješiti?)  međutim, to se sad događa i kad se zagrije......  kad je hladan i napokon počne normalno raditi u leru  kad hoćeš krenut dimi da to nije normalno... i praktički se jedva pomiče s mjesta..daš mu gas do kraja a on kao da trokira i nema snage jedva nekih 10km/h ide... i tak nekih 30 m vožnje onda povuće normalno....i nema nikakvih problema... primjetio sam da nakon šta upali šta kraće vremena radi u leru to brže normalno povuće..

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: jet force ulje...
« Odgovori #4 : 06 Svibanj, 2009, 19:48:53 »
da ne otvaram novu temu... evo prvog problema....    kada je skuter hladan treba par puta ga paliti..upali od prve radi par sec pa crkne to pripisujem čoku (kak to riješiti?)  međutim, to se sad događa i kad se zagrije......  kad je hladan i napokon počne normalno raditi u leru  kad hoćeš krenut dimi da to nije normalno... i praktički se jedva pomiče s mjesta..daš mu gas do kraja a on kao da trokira i nema snage jedva nekih 10km/h ide... i tak nekih 30 m vožnje onda povuće normalno....i nema nikakvih problema... primjetio sam da nakon šta upali šta kraće vremena radi u leru to brže normalno povuće..
normalno za cvaju

Offline research

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox Race Replica 50
Odg: jet force ulje...
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2009, 20:25:35 »
2. zadnji kotač kao da ima lufta.... naime akoga lagano okrećem naprijed - natrag čuje se neko "kuckanje"  kao da ima lufta u prijenosu..
Upravo to je i mene zanimalo, i ja sam to skužio na svom aeroxu...
Mada se meni događa prilikom vožnje neko "kuckanje/krckanje" u zadnjem kotaču ili tamo negdje u tom dijelu, iznimno se čuje kada se vozim 20-40km/h, čuje se kao da se neki metalni komadić odbija o nešto...ili je nešto puklo ili je možda nešto u prijenosu otišlo...

Offline marko1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 557
  • Spol: Muški
  • Cijeli život u Mercedesu dao bi za jedan dan u BMW
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: jet force ulje...
« Odgovori #6 : 12 Svibanj, 2009, 20:35:28 »
da ne otvaram novu temu... evo prvog problema....    kada je skuter hladan treba par puta ga paliti..upali od prve radi par sec pa crkne to pripisujem čoku (kak to riješiti?)  međutim, to se sad događa i kad se zagrije......  kad je hladan i napokon počne normalno raditi u leru  kad hoćeš krenut dimi da to nije normalno... i praktički se jedva pomiče s mjesta..daš mu gas do kraja a on kao da trokira i nema snage jedva nekih 10km/h ide... i tak nekih 30 m vožnje onda povuće normalno....i nema nikakvih problema... primjetio sam da nakon šta upali šta kraće vremena radi u leru to brže normalno povuće..

1. pojačaj si ler gas pa onda probaj

2. normalno da dimi....ipak je cvajo   :toothy9:

3. normalno da trokira kad je hladan...sasvim normalna pojava,a kad ga upališ normalno da manje trokira i manje dimi jer se ne stigne nakupit ulja u cilindru koje na leru ne izgara dobro,tek kad mu das gas,znaci cim duze radi na leru vise se ulja nakupi i dimi!!! logicno!!!  :icon_thumright:
Živi život živih jer život je JEDAN!!!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: jet force ulje...
« Odgovori #7 : 12 Svibanj, 2009, 21:18:35 »
Upravo to je i mene zanimalo, i ja sam to skužio na svom aeroxu...
Mada se meni događa prilikom vožnje neko "kuckanje/krckanje" u zadnjem kotaču ili tamo negdje u tom dijelu, iznimno se čuje kada se vozim 20-40km/h, čuje se kao da se neki metalni komadić odbija o nešto...ili je nešto puklo ili je možda nešto u prijenosu otišlo...
kvacilo ti dere po zvonu zbog tvrdih sustiica
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline research

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox Race Replica 50
Odg: jet force ulje...
« Odgovori #8 : 14 Svibanj, 2009, 15:55:46 »
kvacilo ti dere po zvonu zbog tvrdih sustiica
Aha, a jel to opasno za skuter, mislim jel se to treba neš preomijenit da ne ruži više ili je to normalno?