Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli Mjenjac-info:)  (Posjeta: 5676 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Minarelli Mjenjac-info:)
« : 22 Travanj, 2009, 14:44:06 »
Pricam neki dan s majstorom jednim koji duze godina cacka samo po minarelli masinama,i sad on mi je spomenuo nekakav mjenjac za minarelli koji se stavlja umjesto variomata i onda vise nemaa igranja sa rolicama,kaze da je njegov kolega vozio takav skuter s time,navodno na volanu ima botun i saltas brzine...neznam o cemu se tu radi ,prvi put da cujem pa ako neko zna nek napise o tome nesto...cini se cool ;D
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #1 : 22 Travanj, 2009, 14:48:24 »
ja sam cuo samo za rucno kvacilo, al za ovo prvi put cujem :o, zna li itko ista o tome  ;D

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #2 : 22 Travanj, 2009, 14:56:29 »
ma mozda je bezveze zabrrijo majstor,al cekat cemo dok se neko nejavi sa nekom informacijom  :icon_thumright:
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #3 : 22 Travanj, 2009, 15:36:13 »
Da ga jebes, ako ne postoji, dalo bi se napravit. Znaci radilica se vrti (pretpostavimo) konstantnom brzinom, a ti bi sa brzinama mijenjao promjer bolcne oko koje se vrti remen.  :happy6:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #4 : 22 Travanj, 2009, 15:52:09 »
mislim da bi se lako dalo napraviti, da se s one strane gdje nema remena na variomatu ugura nekakav klin nekako ovako
http://i638.photobucket.com/albums/uu110/Luna500RR/izum.jpg
pa se zanj napravi nekakvo postolje, na kojem bi se mogao uzduzno micati preko sajle. Kada bi sajla uprla klin unutra, prjenosni omjer bi bio kao 1. brzina, a laganim izvlacenjem bi se omjer mjenjao prema najvecoj brzini. Rolne se stave najteze sta imaju za kupiti u trgovini, 10-20g, samo da bez klina na sto manje okretaja izbaciva remen

Ovo bi bilo izvedivo i na 100 drugih fora ali mi se i ovako cini najzanimljivije :toothy9:

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #5 : 22 Travanj, 2009, 16:07:17 »
hmmm, pa kaj nema suzuki burgman nekaj slicno!? znam da sam vidio na reklamama jos prije par godina ono lik se vozi i ima pokraj lijeve ruckice na dashboardu up i down tipkice za kakti "saltanje brzina" ilitiga manualno mjenjanje omjera. sam kaj ja brijem da je to nekak robotizirano slicno ko kak imaju auti...kazu iz suzukija da se to zove "Electronically Controlled Continuously Variable Transmission (SECVTTM)" pa ak ima tko sa nekim schematicom rada te getribe nek stavi...

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #6 : 22 Travanj, 2009, 17:13:43 »
Vozio sam motorić neki kojemu se mjenjaju brzine na ručki, tj. povučeš ručicu od kočnice(kvačilo) i cjelu ručku zakreneš gore ili dolje, tj. prva i druga brzina. Motor je nešto između tomosa i skutera i ima brzine. A sad minareli vamo tamo, nemam pojma.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #7 : 22 Travanj, 2009, 17:15:48 »
Vozio sam motorić neki kojemu se mjenjaju brzine na ručki, tj. povučeš ručicu od kočnice(kvačilo) i cjelu ručku zakreneš gore ili dolje, tj. prva i druga brzina. Motor je nešto između tomosa i skutera i ima brzine. A sad minareli vamo tamo, nemam pojma.

takva ti je svaka vespa  :icon_tongue:
samo vespa ima 3-4 brzine :glasses2:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #8 : 22 Travanj, 2009, 17:18:33 »
i onda dođe svizac i ugradi petu brzinu  :laughing7:

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #9 : 22 Travanj, 2009, 17:18:53 »
Vozio sam motorić neki kojemu se mjenjaju brzine na ručki, tj. povučeš ručicu od kočnice(kvačilo) i cjelu ručku zakreneš gore ili dolje, tj. prva i druga brzina. Motor je nešto između tomosa i skutera i ima brzine. A sad minareli vamo tamo, nemam pojma.
da tako je na vespi, stisnes kvacilo i okrenes rucku da prominis brzinu, i ima 4 brzine

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #10 : 22 Travanj, 2009, 17:22:55 »
da tako je na vespi, stisnes kvacilo i okrenes rucku da prominis brzinu, i ima 4 brzine

Po ovom vašem ispada da neznam kako vespa izgleda, međutim ovo što sam ja vozio nije bila vespa :D Komšija je dovuko iz njemačke par motora pa smo to đirali. No to sad nije ni bitno. Stvar je da se vjerojatno može ugraditi neki "mjenjač" mjesto variomata :D tj. ubaciti nešto s nekog motora poput vespe il nečeg sličnog.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #11 : 22 Travanj, 2009, 17:25:34 »
tesko s vespe, sigurno bi se mogla staviti neka getriba ali bilo bi tu puno pilanja i sigurno bi ruzno izgledalo, najzgodnije masinu s crossa i mirna bosna, ili ako postoji neki kit za mjenjanje vrste prjenosa iz cvt u mt bilo bi super, pa koliko god da kosta :headbang:

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #12 : 22 Travanj, 2009, 17:29:23 »
Po ovom vašem ispada da neznam kako vespa izgleda, međutim ovo što sam ja vozio nije bila vespa :D Komšija je dovuko iz njemačke par motora pa smo to đirali. No to sad nije ni bitno. Stvar je da se vjerojatno može ugraditi neki "mjenjač" mjesto variomata :D tj. ubaciti nešto s nekog motora poput vespe il nečeg sličnog.
nije niko reka da ne znas, nego smo samo rekli da je tako i na vespi  :icon_thumright:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #13 : 22 Travanj, 2009, 17:31:06 »
Pa jel nije draž u cvt prijenosu da ga možeš malo malo poštelavat, mjenjat x stvarčica o kojima ovisi kako radi i sl. A ne brzine, još moraš šaltat. Gubi se smisao skutera kada nebi imao cvt prijenos.

@ charnel Ma sve 5  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2009, 17:34:19 Area51 »

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #14 : 22 Travanj, 2009, 17:35:09 »
Ma ista shema ka sta ima burgman 650 executive, ima mi ga prijatelj iz razreda pa mi je pokazivao tamo sve sto ima,,,, milijun malih botuncica, Imaju dvije tipke (+ / -) i preko njih se mjenjaju brzine. S tim da rucnim mijenjanjem nemozes doci blizu kako to kompjuter moze izmjenjivat.
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #15 : 22 Travanj, 2009, 17:38:29 »
gledao sam davno na youtubeu cili projekt nekog lika .. stavlja je na aerox brzine .. sve je lipo objasnjeno sa slikama .. ali sve je to home-made  :icon_biggrin:

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #16 : 22 Travanj, 2009, 18:12:00 »
znaci radi se o home made,,,,jer meni je on reko da to cudo ima 5 brzina i kit unutra i de s tim ide ko mutavo
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #17 : 22 Travanj, 2009, 19:33:43 »
ako te muče rolice imaš variomat kojem se rolice nemogu potrošit
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #18 : 22 Travanj, 2009, 20:58:13 »
S tim da rucnim mijenjanjem nemozes doci blizu kako to kompjuter moze izmjenjivat.

Dalo bi se napravit nesto kao doboš, zategneš sajlu i doboš se širi i mijenja prijenosni omjer. A sad, dalo bi se napravit da mikroprocesor mjeri broj okretaja motora, i kad on pada, automatika otpušta sajlu i šalta ga u nižu brzinu, kad okretaji porastu, zateže se sajla i šalta u višu. :D

Ako je netko za, ja složim elektroniku za to, jos samo fali mehanika.  :toothy12: :toothy12: 

Hac?

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Minarelli Mjenjac-info:)
« Odgovori #19 : 22 Travanj, 2009, 21:52:29 »
Vozio sam motorić neki kojemu se mjenjaju brzine na ručki, tj. povučeš ručicu od kočnice(kvačilo) i cjelu ručku zakreneš gore ili dolje, tj. prva i druga brzina. Motor je nešto između tomosa i skutera i ima brzine. A sad minareli vamo tamo, nemam pojma.



Vjerovatno si vozio stari njemački DKW