Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte  (Posjeta: 11553 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline deki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Speedfight2
  • MojSetup: ne, ne
  • MojSpuh: u montaži
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #20 : 16 Travanj, 2009, 09:34:33 »
lol ne baš odmah  :nono:, poželjno je da motor odradi bar 1000km sa blokadom da se malo razradi inače bude brzo u vječna lovišta jer kad se skine blokada onda nema šta sprečavati da se motor vrti u visokim okretajima.

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #21 : 16 Travanj, 2009, 09:39:59 »
lol ne baš odmah  :nono:, poželjno je da motor odradi bar 1000km sa blokadom da se malo razradi inače bude brzo u vječna lovišta jer kad se skine blokada onda nema šta sprečavati da se motor vrti u visokim okretajima.
LOL...to samo koci motor da normalno radi i to steti motoru........a za okretaje imas prijenos pa si nastelas kako god ti srce zeli :) :laughing9: :laughing9: :laughing9: :laughing9: :laughing9: :laughing9: :laughing9:
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline deki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Speedfight2
  • MojSetup: ne, ne
  • MojSpuh: u montaži
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #22 : 16 Travanj, 2009, 09:55:24 »
Zašto bi blokada štetila motoru? a tvornički ti ju stavljaju, sigurno bi ju stavljali i onda davali garanciju na motor još! Blokada služi samo da se motor ne zavrti previše tj. da ne prelazi tih 50km/h otp. A za štelanje prijenosa... da, ekipa kad kupi scoot u dućanu sigurno odmah zna poštelat prijenos, eh! Ljudi pročitaju po netu da ima tam neka blokada negdje i ak ju skineš motor ti ide brže, i to im je dosta da ju odmah daju skinuti. A siguran sam da i ti kad kupiš nešto novo ne drljiš odmah do ibera po tome nego ga malo razradiš pa onda dereš koliko te volja. A mislim da i ovi u servisu neće skidat blokadu nego tek kad dođeš na prvi servis.

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #23 : 16 Travanj, 2009, 10:02:53 »
Zašto bi blokada štetila motoru? a tvornički ti ju stavljaju, sigurno bi ju stavljali i onda davali garanciju na motor još! Blokada služi samo da se motor ne zavrti previše tj. da ne prelazi tih 50km/h otp. A za štelanje prijenosa... da, ekipa kad kupi scoot u dućanu sigurno odmah zna poštelat prijenos, eh! Ljudi pročitaju po netu da ima tam neka blokada negdje i ak ju skineš motor ti ide brže, i to im je dosta da ju odmah daju skinuti. A siguran sam da i ti kad kupiš nešto novo ne drljiš odmah do ibera po tome nego ga malo razradiš pa onda dereš koliko te volja. A mislim da i ovi u servisu neće skidat blokadu nego tek kad dođeš na prvi servis.
upravo zato jer ga blokira da normalno radi.... a dobro...ak ti tak velis tak je.....nema problema opce.... :hello:
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #24 : 16 Travanj, 2009, 10:37:32 »
Zašto bi blokada štetila motoru? a tvornički ti ju stavljaju, sigurno bi ju stavljali i onda davali garanciju na motor još! Blokada služi samo da se motor ne zavrti previše tj. da ne prelazi tih 50km/h otp. A za štelanje prijenosa... da, ekipa kad kupi scoot u dućanu sigurno odmah zna poštelat prijenos, eh! Ljudi pročitaju po netu da ima tam neka blokada negdje i ak ju skineš motor ti ide brže, i to im je dosta da ju odmah daju skinuti. A siguran sam da i ti kad kupiš nešto novo ne drljiš odmah do ibera po tome nego ga malo razradiš pa onda dereš koliko te volja. A mislim da i ovi u servisu neće skidat blokadu nego tek kad dođeš na prvi servis.

motor ti se s blokadom vrti na visim obrtajima nego bez, pa si ti misli  :drunken_smilie:

blokade na skuteru su doslovno klanje masine,a najvece klanje je ta na variomatu! to ti je ko da u autu nemres izac iz 3. brzine, a kolko ja znam auto u 3. moze potegnut debelo u crveno dok u 5. nemre ni blizu crvenog....isto tak i skuter...

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #25 : 16 Travanj, 2009, 10:46:22 »
Makni to iz auspuha,to dovodi čist zrak u auspuh tako da ispuh bude čišći,a blokade na skuteru nebi smjele ni 2MINUTE bit a kamoli 1000 kilometara,i ona na karbu i ona na variomatu štete skuteru

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #26 : 16 Travanj, 2009, 13:19:56 »
Makni to iz auspuha,to dovodi čist zrak u auspuh tako da ispuh bude čišći,a blokade na skuteru nebi smjele ni 2MINUTE bit a kamoli 1000 kilometara,i ona na karbu i ona na variomatu štete skuteru


bisr bisera svih bisera u moru bisera nad biserima bisernog bistrila odsjaja  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

AJDE RECI NA KOJU CE FORU POVLACIT AUSPUH ZRAK????????????????

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #27 : 16 Travanj, 2009, 13:37:21 »

bisr bisera svih bisera u moru bisera nad biserima bisernog bistrila odsjaja  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

AJDE RECI NA KOJU CE FORU POVLACIT AUSPUH ZRAK????????????????


joooooooooj, a ti si biser svoje vrste! daj mi objasni kaj bi bilo da ide visak ispusnih plinova u to??? kaj? ide u onu malu kutijicu koja ti je kakti neki filter i onda u blok pokraj variomata? mozda da GRIJE variomat? :facepalm:

ewo vid tu: http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=14879.msg234209#msg234209

mozda ce ti bit jasnije...

ewo da kvotam Chupsy-a :"taj sistem se još naziva SAS (secondary air system)
u kutijici se nalazi filter i nepovratna membrana, zrak iz prijenosa ide kroz nepovratni ventil i ulazi u auspuh"
« Zadnja izmjena: 16 Travanj, 2009, 13:39:05 Ghoul »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #28 : 16 Travanj, 2009, 16:29:56 »
nema nikakvog nepovratnog ventila, samo mala membrana, cak suprotno, kad se isteka crjevo, dimi iz njega, a po tvojoj logici bi trebalo uvlaciti  :icon_scratch:
mozda je to drukcije u kineza  :dontknow: ili su mali zuti zaboravili na nepovratni ventil  :drunken_smilie:
kad smo vec kod bisera, zasto bi auspuh trebao biti cisci  :icon_scratch:

Offline crazy marek

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 481
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #29 : 16 Travanj, 2009, 16:48:23 »
motor ti se s blokadom vrti na visim obrtajima nego bez, pa si ti misli  :drunken_smilie:

blokade na skuteru su doslovno klanje masine,a najvece klanje je ta na variomatu! to ti je ko da u autu nemres izac iz 3. brzine, a kolko ja znam auto u 3. moze potegnut debelo u crveno dok u 5. nemre ni blizu crvenog....isto tak i skuter...
zavisi kako koji auto nemoze u 5 do crvenog :frajer:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #30 : 16 Travanj, 2009, 16:50:44 »
zavisi kako koji auto nemoze u 5 do crvenog :frajer:

Pogotovo oni sa 6 brzina  ;D

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #31 : 16 Travanj, 2009, 17:36:10 »
nema nikakvog nepovratnog ventila, samo mala membrana, cak suprotno, kad se isteka crjevo, dimi iz njega, a po tvojoj logici bi trebalo uvlaciti  :icon_scratch:
mozda je to drukcije u kineza  :dontknow: ili su mali zuti zaboravili na nepovratni ventil  :drunken_smilie:
kad smo vec kod bisera, zasto bi auspuh trebao biti cisci  :icon_scratch:

znam ja da kad odspojis to crijevo da dimi van, ali ono kaj ide bas iz auspuha, a nakon te kutijice mutave ne...jer ja ne znam gdi je na kinezima to spojeno (valjda airbox), ali na piaggiu ti ide odma iznad variomata i otud hvata strujanje zraka i šuta ga u spulju!

a mora bit cisci ispuh zbog eko normi...sad stvarno ne znam koju normu moraju zadovoljavat dal je e1 il e2, i to bi bilo jako tesko postic bez "razrijedjivanja" ispuha i jos plus to kod ovih jacih i skupljih pedesetki dobis spulju sa katalizatorom...pa si onda mos mislit kak to zagadjuje sa aftermarket rezo auspuhom...(gledajuci naravno omjer kubikaze motora i kolicine otrovnih cestica u ispuhu)

iako moje osobno misljenje je da je to bullsh*t i zapravo jedna od mjera za gasenje proizvodnje 2T agregata...

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #32 : 16 Travanj, 2009, 18:06:53 »

bisr bisera svih bisera u moru bisera nad biserima bisernog bistrila odsjaja  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

AJDE RECI NA KOJU CE FORU POVLACIT AUSPUH ZRAK????????????????
Ti si frende izgorio,pričaš tu o stvarima o kojima nemaš tri čiste..tebi je jedan veliki biser u mozgu

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Da li je ovo blokada auspuha ili shta je wec? pomagajte
« Odgovori #33 : 17 Travanj, 2009, 10:57:22 »
znam ja da kad odspojis to crijevo da dimi van, ali ono kaj ide bas iz auspuha, a nakon te kutijice mutave ne...jer ja ne znam gdi je na kinezima to spojeno (valjda airbox), ali na piaggiu ti ide odma iznad variomata i otud hvata strujanje zraka i šuta ga u spulju!

a mora bit cisci ispuh zbog eko normi...sad stvarno ne znam koju normu moraju zadovoljavat dal je e1 il e2, i to bi bilo jako tesko postic bez "razrijedjivanja" ispuha i jos plus to kod ovih jacih i skupljih pedesetki dobis spulju sa katalizatorom...pa si onda mos mislit kak to zagadjuje sa aftermarket rezo auspuhom...(gledajuci naravno omjer kubikaze motora i kolicine otrovnih cestica u ispuhu)

iako moje osobno misljenje je da je to bullsh*t i zapravo jedna od mjera za gasenje proizvodnje 2T agregata...

ima to na svim kinezima i 2t i 4t, svaki kinez ima katalizator, koji ga i malo gusi, te je crjevo spojeno na airbox. Zanimljivo je kada se isteka to crjevo iz airboxa, da dimi iz njega, a po tvome bi trebao uvlaciti zrak  :icon_scratch: Meni to nema nimalo smisla, neki su cak govorili da je to dovod toplog zraka  :dontknow: Mozda je to nesto drugo u kineza  :dontknow: