Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ubrzanje  (Posjeta: 2049 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
ubrzanje
« : 28 Ožujak, 2009, 21:43:40 »
danas sam dos i izvadio skut iz garaze i upalim ja njega i pustim da se zagrije krenem ja za grad kad primjetim da start u pocetku ima dobar onda na nekih 25-30kmh ubrzava sporo i onda sa nekih 50kmh na dalje opet dobro,posto sam bio gledat neke utrke i dososo sam doma samo jest nabrzinu sam skinuo multivar i rolice su uredu i vratio sam to gore i skinuo sam kvacilo fly i stavio ono org sa dvije pakne i sad je nesto bolje al nije to to

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: ubrzanje
« Odgovori #1 : 29 Ožujak, 2009, 09:45:04 »
pa sta niko nezna sta bi to moglo bit

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ubrzanje
« Odgovori #2 : 29 Ožujak, 2009, 09:56:37 »
to se zove rupa u ubrzanju, ili treba lakše rolice ili jednostavno novi remen..
pod uvjetom da su federi na kvačilu ok..

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: ubrzanje
« Odgovori #3 : 29 Ožujak, 2009, 10:04:37 »
kvacilo je tako rec novo i federi su bijeli,centralni je isto nov remen nov

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ubrzanje
« Odgovori #4 : 29 Ožujak, 2009, 10:08:40 »
onda su rolice preteške..

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: ubrzanje
« Odgovori #5 : 29 Ožujak, 2009, 10:59:51 »
a nije mi jasno kako je do sad bilo sve dobro :icon_scratch:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ubrzanje
« Odgovori #6 : 29 Ožujak, 2009, 12:08:46 »
Gle, kako je meni išao jedno vrijeme dobro i bio sam tak sretan.. Konačno ga uštelo  :frajer:
Pohvalim se ja horvatu i veli on sam se veseli dok može.. Ja reko dobro, al kao zaš? Kaže horvat sjest će ti s vremenom sve na svoje u prijenosu i opet budeš imo rupu.. I eto tak i je  :laughing7:
Horvat  ;D :headbang:

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: ubrzanje
« Odgovori #7 : 29 Ožujak, 2009, 14:16:03 »
i u cemu je onda problem,al kad sam stavio org kvacilo nesto bolje ide

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ubrzanje
« Odgovori #8 : 29 Ožujak, 2009, 14:22:01 »
Gle, kako je meni išao jedno vrijeme dobro i bio sam tak sretan.. Konačno ga uštelo  :frajer:
Pohvalim se ja horvatu i veli on sam se veseli dok može.. Ja reko dobro, al kao zaš? Kaže horvat sjest će ti s vremenom sve na svoje u prijenosu i opet budeš imo rupu.. I eto tak i je  :laughing7:
Horvat  ;D :headbang:

Minarelli makine imaju dosta velike rupe u ubrzanju naspram piaggia. Dosta o tome ovise centralni feder i remen. Remenja za minarelli ima toliko da ni sam neznam kojeg da stavim, ali zasad sam jako zadovoljan TOP remenom 9907770  :icon_thumright:

A rupa se najviše osjeti radi pomične polutke i njezinog čudnog širenja (pričam o serijskom na minarelliju). To se može ugladiti kraćim i tvrđim centralnim (npr.: žuti malossi) ali ne u potpunosti i k tome se izgubi koji kilometar krajnje brzine  :toothy3:


i u cemu je onda problem,al kad sam stavio org kvacilo nesto bolje ide

Nema to veze s kvačilom. Meni se motor prvih 10 km drukčije ponaša a samo izvadim remen van i natrag ga stavim unutra kako je bio  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: ubrzanje
« Odgovori #9 : 29 Ožujak, 2009, 14:25:19 »
sta bi trebao po tebi horvat stavit da mi bude ok,sad gore imam org kvacilo al imam i fly doma sa bijelim federima,centralni bjeli je gore,multivar i funky


ali znas o kakvoj se rupi radi jedva vuce kad dode na onu brzinu i ful su mali okretaji

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ubrzanje
« Odgovori #10 : 29 Ožujak, 2009, 16:22:14 »
sta bi trebao po tebi horvat stavit da mi bude ok,sad gore imam org kvacilo al imam i fly doma sa bijelim federima,centralni bjeli je gore,multivar i funky


ali znas o kakvoj se rupi radi jedva vuce kad dode na onu brzinu i ful su mali okretaji

Znam ja dobro kakva je to rupa.. Iam borbe s njom redovito  :) Probat ću malossi polutkom pomičnom to riješit.... :icon_thumright:

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: ubrzanje
« Odgovori #11 : 29 Ožujak, 2009, 16:45:21 »
Znam ja dobro kakva je to rupa.. Iam borbe s njom redovito  :) Probat ću malossi polutkom pomičnom to riješit.... :icon_thumright:
koj setup imas ti na roxu

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: ubrzanje
« Odgovori #12 : 29 Ožujak, 2009, 16:55:19 »
zivjela getriba...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ubrzanje
« Odgovori #13 : 29 Ožujak, 2009, 17:02:08 »
koj setup imas ti na roxu

Malossi multivar(4,5g role stage 6), Malossi fly kvačilo(bijeli, srednje tvrdi federčići), serijsko zvono, kevlar remen 16.2mm debeo.. Zx auspuh i sad ću na to dodat malossi torque, tu polutku.. Pa ćemo vidjet kak će se ponašat.. Ja se ''nadam'' gubitku rupe  :)

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: ubrzanje
« Odgovori #14 : 29 Ožujak, 2009, 17:09:24 »
Malossi multivar(4,5g role stage 6), Malossi fly kvačilo(bijeli, srednje tvrdi federčići), serijsko zvono, kevlar remen 16.2mm debeo.. Zx auspuh i sad ću na to dodat malossi torque, tu polutku.. Pa ćemo vidjet kak će se ponašat.. Ja se ''nadam'' gubitku rupe  :)
koje su ti boje ti federici,jedino jos cu rolice probat stavit lakse jer one sta sam dobio sa multivarom od 7 su definitivno pre teske a onda mi je doneso sfx neke rolice al neznam od koliko su lakse su od ovih od 7 al cinimi se da su od 6
i koliko ti ide skut s tim setupom

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ubrzanje
« Odgovori #15 : 29 Ožujak, 2009, 17:14:22 »
koje su ti boje ti federici,jedino jos cu rolice probat stavit lakse jer one sta sam dobio sa multivarom od 7 su definitivno pre teske a onda mi je doneso sfx neke rolice al neznam od koliko su lakse su od ovih od 7 al cinimi se da su od 6
i koliko ti ide skut s tim setupom

Pa bijeli napisao sam ti :).. Navučem po kazaljci 100, al baš navučem jer nie poštelano... Čekam da ozdravim i tu polutku da stavim.. Pa ćemo vidjet, neće ić brže, sam bolje ubrzanje bude i nebude bilo rupa.. Bar bi trebalo bit tak  :toothy10:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ubrzanje
« Odgovori #16 : 30 Ožujak, 2009, 17:27:56 »
kad se složi bilo kakav setup prijenosa prvih nekoliko desetaka km obično se motor prevrtava dok remen i rolice ne sjednu..
ako ga štelaš tako da čim upali ide dobro, kasnije kad sjedne sve bude imao rupu..
znači štelaj tako da se malo prevrtava i onda bude nakon 50-ak km sve ok..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ubrzanje
« Odgovori #17 : 30 Ožujak, 2009, 17:48:30 »
sta bi trebao po tebi horvat stavit da mi bude ok,sad gore imam org kvacilo al imam i fly doma sa bijelim federima,centralni bjeli je gore,multivar i funky


ali znas o kakvoj se rupi radi jedva vuce kad dode na onu brzinu i ful su mali okretaji
Probaj sa još lakšim rolicama. Prevrtavat će malo od 15-30kmh a kasnije bi trebalo biti odlično.



zivjela getriba...
Bome, da mogu odavno bi ju na aeroxa ugradil  :toothy3:



kad se složi bilo kakav setup prijenosa prvih nekoliko desetaka km obično se motor prevrtava dok remen i rolice ne sjednu..
ako ga štelaš tako da čim upali ide dobro, kasnije kad sjedne sve bude imao rupu..
znači štelaj tako da se malo prevrtava i onda bude nakon 50-ak km sve ok..
Istina da kad rolice i remen sjednu da je drukčije, al to da će rješit rupu do kraja - nema šanse. Ja sam sve probal  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: