Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: velicina dizni...  (Posjeta: 1428 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
velicina dizni...
« : 25 Ožujak, 2009, 14:06:03 »
kad se skuter kod dodavanja naglo punog gasa malo zagusi zanci da je dizna premalena jel tako? ja sam mislio kontra i sa dizne 62 preso na 60! mislio sam da ce to rijesit problem al nije! sad kad gledam boju svijecice smjesa je malo siromasna sto je onda i logicno. moje pitanje je  dali bi bila dizna 66 prevelika ako je na 62 malo gusio na ful gasu. ako i bi,mogu podesit na karbu vise zraka i to je to ili..?

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #1 : 25 Ožujak, 2009, 21:43:14 »
moze netko pomoc,stvarno bi mi puno pomogo... :icon_thumright:

Offline the_ilusionist

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget Donji
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #2 : 26 Ožujak, 2009, 00:12:55 »
ako ti je siromasna smjesa, stavi vecu diznu, nije 66 prevelika...  a to sta se gusi ti vjerojatno nije dobro postelan onaj mali sarafic za zrak... provaj njega malo odvidat il zavidat pa vidi sta se dogadja...
I've been destroyed by the perfection that is you...

Offline ZverkO

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
  • ....SportProduct 2T....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.facebook.com/zverko191
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Focus
  • Moja Kaciga: MDS GP-1
  • MojSetup: RMS 50
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #3 : 26 Ožujak, 2009, 00:57:41 »
zavrnes do kraja pa odtegni 1.5 krugova...
Tako sam j moj stelovao..
Mada slabog efekta kod mene bolje ide za fab air-om i fab diznom... :happy3:
Za prijatelje Zverko, za ne prijatelje Zverka !

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #4 : 26 Ožujak, 2009, 01:07:32 »
ako ti je siromasna smjesa, stavi vecu diznu, nije 66 prevelika...  a to sta se gusi ti vjerojatno nije dobro postelan onaj mali sarafic za zrak... provaj njega malo odvidat il zavidat pa vidi sta se dogadja...

taj šarafić nema veze na ful gasu...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #5 : 26 Ožujak, 2009, 01:30:53 »
ima ima, meni sp gusio ako je sarafic bio malo otvoren....cim bi ga malo otvorio isao bi normalno...

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #6 : 26 Ožujak, 2009, 01:57:18 »
pogledaj dijagram pa ces vidit kolko utjece sarafic za smjesu na full gasu.. mozda 2%
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #7 : 26 Ožujak, 2009, 04:16:10 »
ja pricam o saraficu za zrak a ne za smjesu... kolko god da imao sarafic za zrak veze ja znam da kad je bio zatvoreniji nego sta bi trebao bit motor se gusio na ful gasu i cim sam njega malo odvrnuo normalno je radio...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #8 : 26 Ožujak, 2009, 09:17:11 »
kad se skuter kod dodavanja naglo punog gasa malo zagusi zanci da je dizna premalena jel tako? ja sam mislio kontra i sa dizne 62 preso na 60! mislio sam da ce to rijesit problem al nije! sad kad gledam boju svijecice smjesa je malo siromasna sto je onda i logicno. moje pitanje je  dali bi bila dizna 66 prevelika ako je na 62 malo gusio na ful gasu. ako i bi,mogu podesit na karbu vise zraka i to je to ili..?

Mislim da 66 nebi smjela bit prevelika. Ali nećeš to rješiti šerafićem. Šerafić ti nema apsolutno nikakvog utjecaja na fol gasu  :icon_thumright:

Kakav ti je ulaz u Airbox? Lulica ili si je izvadio? Znači osim dizne, smjesu možeš štelati i sa površinom rupe na Airboxu, samo što funkcionira na način obrnuto proporcionalan promjeni dizne  :icon_thumright:

Ovdje ti je skica na kojem području i koliko jako utječe neka komponenta fergazera:


Ako ti na slici nešto nije jasno, napisat ću detaljno objašnjenje  ::)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #9 : 26 Ožujak, 2009, 12:08:07 »
Barvo dhorvat ,super slika! Cesto me to ljudi ispituju ,ova slika sve objasnjava!  :headbang:

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #10 : 26 Ožujak, 2009, 14:59:34 »
kod mene je sve serijski jedino imam twin air zamjenski filter, imo sam prije bez one pikse na ulazu u airbox i diznu 71 pa mi je bila prevelika,i onda sam sve vratio nazad na serijski i sad se na ful gasu malo zagusi.

Offline STEF

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • pomalo...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Baška
  • Moj Skuter: gilera runner 50 sp
  • MojSetup: due +
  • MojSpuh: athena
Odg: velicina dizni...
« Odgovori #11 : 26 Ožujak, 2009, 15:48:28 »
guši ti se možda i zbog ovog novog airboxa....ja kad sam stavio kit morao sam promijenit spužvu jer je bila pregusta,malo zraka je ulazilo....tebi sada ulazi više zraka,spužva ti je rijeđa,vrati kakva je bila i to ti je to...
RUNNER SP 50-setup:
kit-due plus,
spuh athena
multivator malosi karb 19 karb lamelice dizna 85 malosi red sponge ljubi?asti centralni crni federi?i malosi kevlar remen roline 4.7 g