Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner - Namotaji?  (Posjeta: 1709 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Runner - Namotaji?
« : 18 Ožujak, 2009, 16:05:01 »
eh ovako posto se pribliziva prvo paljenje mog runnera....imam par pitanja prije toga....kad sam mjenjo radilicu i skido magnet po prvi put u zivotu sa svog runnera...na jednom djelu namotaja kako su oni crvenkaste boje....ima parnuto 3 parnice  i skinuta je ta crvena i vidi se ispod ona bakrena boja...male su to parnice mozda 1 mm...gledo sam i nisam nista primjeto da zapinje ili slicno da bi moglo to da se desi a nikad prije magnet nije skidan niti uopste poklopac otvaran onaj....ja sam uzeo bezbojni lak za visoke tamprature i preso te djelove tim lakom .....jel to dovoljno ili ?? i jel skode te parnice na namotajima sta motoru ?? ...drugo pitanje je kako se mjenja semering zadnje osovine ..znaci one na koju ide polutka ,lamela zvono....jel se moze bez rastavljanja zamjenit ili se mora otvorit onaj dio....i malo sam primjetio da ta zadnja osovina ima lufta gore dole ...manje od pola mm znaci neprimjetno ali ima malo...pa sma konto ako vec moram otvarat da zamjenim i  lezaj i semering da to rijesim....jel mogu ja samo zamjenit taj jedna lezaj ili moram sve...negdje sam procito da ih unutra ima vise ...i koje su dimenzije tog lezaja jel ko zna i kakav ide....i koji ?hvala na odgovorima :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #1 : 18 Ožujak, 2009, 16:08:37 »
ta osovina ti mora imat mrvicu lufta i zato postoji lezaj u deklu, kad stavis deklo osovina upadne u taj lezaj u deklu i onda je to to... semering izvadi taj nekako van samo pazi da ti ulje ne iscuri i novi normalno pazljivo stavi unutra...a ovo za namotaje neznam jer ni ne kuzim sta si napisao... :dontknow:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #2 : 18 Ožujak, 2009, 16:11:33 »
mozes ga slobodno paliti,nista mu ne smeta ako si presao lakom,

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #3 : 18 Ožujak, 2009, 16:20:23 »
ma nebi ja to sve ni mjenjeo da nisam nesto primjetio....kad sam skido sve i gledam unutra gdje se skida onaj poklopac getribe ukrug oko tog poklopca oko svakog onog sarafa ima malo hrdje ...neznam ni ja odakle unutra....pa bi ja skino to sve da vidim imal te hrdje unutra ,ocistim to malo i zamjenit usput lezaj i semering ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #4 : 18 Ožujak, 2009, 16:21:43 »
pa to bi ti bilo pametno kad vec radis servis da napravis i to... :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #5 : 18 Ožujak, 2009, 21:37:50 »
znal neko kakav je lezaj unutra,otvoreni,zatvoreni,c3,c4? metalni ili ?? i kojih dimenzija...i jel semering isti kao i onaj sto ide u blok gdje radilica????
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #6 : 18 Ožujak, 2009, 22:35:01 »
drugo pitanje je kako se mjenja semering zadnje osovine ..znaci one na koju ide polutka ,lamela zvono....jel se moze bez rastavljanja zamjenit ili se mora otvorit onaj dio....i malo sam primjetio da ta zadnja osovina ima lufta gore dole ...manje od pola mm znaci neprimjetno ali ima malo...pa sma konto ako vec moram otvarat da zamjenim i  lezaj i semering da to rijesim....jel mogu ja samo zamjenit taj jedna lezaj ili moram sve...negdje sam procito da ih unutra ima vise ...i koje su dimenzije tog lezaja jel ko zna i kakav ide....i koji ?hvala na odgovorima :)

kako sam skonto iz teksta i ja imam isti problem kao i ti..taj luft u zadnjoj osovini, tj u zadnjem tocku, i kod mene je oko 0.5mm s tim da je kod mene samo na jednom mjestu i kad tocak malo zakrenem onda nema nikako lufta...rekli su mi da je to ok...
izvinte za  :sign018:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #7 : 18 Ožujak, 2009, 22:39:17 »
i ja sam imao mali luft u osovini zadnjoj kad sam tek kupio skuter 5km imao kad sam gledao, i to je normalno tako, kao sto je alfa negdje napisao, zupcanici moraju imat razmaka izmedu da bi se mogli kretat pa zato taj luft. kad ode lezaj na toj osovini primjetit ces u voznji i na pogled svakako.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #8 : 18 Ožujak, 2009, 22:53:10 »
i ja sam imao mali luft u osovini zadnjoj kad sam tek kupio skuter 5km imao kad sam gledao, i to je normalno tako, kao sto je alfa negdje napisao, zupcanici moraju imat razmaka izmedu da bi se mogli kretat pa zato taj luft. kad ode lezaj na toj osovini primjetit ces u voznji i na pogled svakako.

znam ja za taj luft koji mora biti..to je luft koji se javlja kod sprezanja zupcanika..njega da nema zupcasti par ne bi radio pravilno...ali ja govorim o luftu kad uzmes tocak i pomjeras ga lijevo-desno i samo na jednom mjestu ima ali veoma mali luft...tocak se pomjeri za oko 0.5..  jedva se moze primjetiti

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Runner - Namotaji?
« Odgovori #9 : 18 Ožujak, 2009, 23:04:44 »
znam ja za taj luft koji mora biti..to je luft koji se javlja kod sprezanja zupcanika..njega da nema zupcasti par ne bi radio pravilno...ali ja govorim o luftu kad uzmes tocak i pomjeras ga lijevo-desno i samo na jednom mjestu ima ali veoma mali luft...tocak se pomjeri za oko 0.5..  jedva se moze primjetiti
ma to ti je uredu sve