Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Radilica i lezaji-minarelli  (Posjeta: 3088 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Radilica i lezaji-minarelli
« : 07 Ožujak, 2009, 17:57:33 »
nedavno sam primjetio da dok motor radi cuje se cudan zvuk,odneso kod majstora i bili su lezaji u banani,medjutim kaze mi on kao da se lezaj okrenuo u bloku i daje radilica malo poplavila...posto se ja nekuzim u taj dio da mi neko kaze o cem je rjec i dal ima razloga za brigu....samo se nadam da nije da moram kupovat novu radilicu....isto kaze on da kao zubci na radilici i dalje kao grizu...


▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #1 : 07 Ožujak, 2009, 18:01:54 »
kak se ležaj okrenuo u bloku? skini dekl, i skini vodenu pumpu pa probaj jel ima lufta kad mičeš radilicu gore dole ljevo desno...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #2 : 07 Ožujak, 2009, 18:03:56 »
Vjerojatno je radilica provrtila lager.
Trebas novu radilicu i nove lagere jer lager mora biti cvrsto na radilici


Ako je lager provrtio blok, onda treba napraviti piksu za blok u koju ce ici lager, ali mislim da to nije slucaj jer od toga nebi radilica poplavila
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2009, 18:05:45 3alfa3 »

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #3 : 07 Ožujak, 2009, 18:06:08 »
ovako kad se skine dekl i variomat dole i kad uhvatis radilicu mos je napred nazat pomicat.....on kaze da je samo poplavila i da grize vald onaj navoj il kaj drugo grize :icon_biggrin:


nije valda novu radlicu uzimat???
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #4 : 07 Ožujak, 2009, 18:39:13 »
Ako je poplavila od trenja u lageru, onda znaci da se okretala dok je lager stajao. Nazalost, jedino kvalitetno rjesenje u tom slucaju je nova radilica i lageri

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #5 : 07 Ožujak, 2009, 19:02:42 »
a nis morat cu uzimat novu radilicu jer nezelim ponovno vracat ovo i riskirat..steta radilice...


zna neko tocnu cjenu topove  sa plavim polutkama za minarelli
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #6 : 07 Ožujak, 2009, 19:13:29 »
aj budimo realni........gotovo nemoguce je da se okrene lager na radilici zbog konusa.......a i nemoze se bogme ni okrenut u bloku osim ako lager ne zacvika a to mu se kolko citam nije dogodilo.....i znaci ako su lageri protukli neka samo uzme nove i kombinacijom toplo-hladno nek ih stavi na radilicu i u blok i to ce bit dobro.....nema potrebe bacat novce na za novu radilicu

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #7 : 07 Ožujak, 2009, 19:56:40 »
gotovo nemoguce je da se okrene lager na radilici zbog konusa

1. Nema konusa, ravan je dosjed lagera.
2. Meni se desilo upravo to - okrenula se u lageru. Otkrio sam to slucajno kad sam otvarao blokove jer sam htio mijenjat lagere jer je bilo vrlo malo lufta na strani variomata. Ovo je video klip koji pokazuje kako lager lako sjedne na radilicu - zato jer se ona potrosila na tom dijelu pa je preuska. Radi se o svega par stotinki mm, ali dovoljno da ju lager crvsto ne obuhvati.

Inace, radi se o Malossi RHQ radilici  ;D




btw, tu radilicu je upresavao servis, a ne ja. Ili su to radili na silu (vjerojatno jesu) ili je greska u izradi radilice ili lagera pa nije dobro drzalo.

« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2009, 19:59:20 3alfa3 »

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #8 : 07 Ožujak, 2009, 20:26:52 »
alfa
btw, tu radilicu je upresavao servis, a ne ja. Ili su to radili na silu (vjerojatno jesu) ili je greska u izradi radilice ili lagera pa nije dobro drzalo.


mozda i jest to bio problem ako su ubacivali na silu...ja mislim da je najbolje toplo-hladno postupkom raditi...tj lezajeve grijes a radilicu hladis...najbolje u zamrzivac stavis radilicu (jest smijesno al eto)...onda ce se lakse moci namontirati...al u krajnjem slucaju ako je potrebna sila 100% je sigurno da ce se koristiti manja sila...i manja je mogucnost da ce lezaji krivo naleci i manja je mogucnost da ju ostetis...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #9 : 07 Ožujak, 2009, 20:42:07 »

mozda i jest to bio problem ako su ubacivali na silu...ja mislim da je najbolje toplo-hladno postupkom raditi...tj lezajeve grijes a radilicu hladis...najbolje u zamrzivac stavis radilicu (jest smijesno al eto)...onda ce se lakse moci namontirati...al u krajnjem slucaju ako je potrebna sila 100% je sigurno da ce se koristiti manja sila...i manja je mogucnost da ce lezaji krivo naleci i manja je mogucnost da ju ostetis...

o tom ja i pricam........dosjed za lager na radilici nije sigurno ravan nego je konus koji se okom nevidi i on se sjebe ako se tuce po lezajevima i na silu ih se stavlja na radilicu.......i ako se to radi metodom toplo-hladno taj dosjed na radilici se nemoze nikako potrosit da se lager okrene na njemu

« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2009, 20:45:16 2TDottore »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #10 : 07 Ožujak, 2009, 20:44:28 »
dosjed za lager na radilici nije sigurno ravan nego je konus

Ako je dosjed u konus, onda bi trebao biti i lezaj u konus. Znaci dosjed je ipak ravan.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #11 : 07 Ožujak, 2009, 20:47:23 »
Ako je dosjed u konus, onda bi trebao biti i lezaj u konus. Znaci dosjed je ipak ravan.

joj daj ne pretjerujte.......to je tak sitni konus tek tolko da lager zagrize dobro i naravno da sa nepravilnim skidanjem i stavljanjem lagera na radilicu on nestane i dobije se to sta je dobio alfa........tj radilicu mozes uzet i hitit ju u smece i kupit novu

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #12 : 07 Ožujak, 2009, 20:48:16 »
de dottore ne pricaj gluposti!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #13 : 07 Ožujak, 2009, 20:53:48 »
de dottore ne pricaj gluposti!

uzmi mikrometar i mjeri i  :p_g:

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #14 : 07 Ožujak, 2009, 20:54:37 »
joj daj ne pretjerujte.......to je tak sitni konus tek tolko da lager zagrize dobro i naravno da sa nepravilnim skidanjem i stavljanjem lagera na radilicu on nestane i dobije se to sta je dobio alfa........tj radilicu mozes uzet i hitit ju u smece i kupit novu

ne nema konusa nego je to uradjeno preko tolerancija..pri normalnoj temperaturi postoji cvrsto nalijeganje...a kada radilicu hladis ona se skupi a lezaje grijes i oni se sire..tako dobijas labavi spoj..i radilicu je lakse montirati.. kada se temperature izjednace onda je sve to u cvrstom spoju...cak i ako se zajedno griju ili hlade to je cvrsti spoj

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #15 : 07 Ožujak, 2009, 20:59:19 »
dobro onda sam ja ocito corav........ili neznam mjerit mikrometrom......... no dobro.......naucit cu s vremenom.........  :laughing3:

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #16 : 07 Ožujak, 2009, 23:15:59 »
a nis sutra cu ic il ovih dana do majstora da pogledam to malo....iako mislim da cu trebat novu radilicu al jbg kaj je tu je....idemo dalje :headbang:
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #17 : 20 Ožujak, 2009, 21:36:14 »
stavljena nova radilica lezaji i semerinzi

lezaji su bili snr,jer mi je ovaj iz autobila tako poslo a dogovor je bio skf,kao nije imao...aj nema veze sad to

nego ja sam odvozil 30km lezaj je opet oso,sest kuglica nestalo hahaha i bas me potrefi j****u


sad majstor mi kaze da imaju skf lezaji koje on stavlja al da on vadi nesto sa njih i makne neku mast,nisam ga skuzio,jer zna ko o cem on prica,kao vadi nest sa njih i skine mast i stavi u blok i rade ko i svaki drugi???
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #18 : 20 Ožujak, 2009, 21:48:05 »
Toplo hladno je jedini pravi način satavljanja ležaja na radilicu..nikako se nebi trebalo na silu to ubacivat

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Radilica i lezaji-minarelli
« Odgovori #19 : 20 Ožujak, 2009, 21:54:58 »
nije na silu stavljano


samo pitam da mi neko kaze sta je sa ovim skf sta govori ovaj da skine nesto i skine maast,...
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™