Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 200 vxr kit pitanje..  (Posjeta: 3591 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ogrosic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • 636 2003
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ex VXR 210, Zx6r 2003 636
  • MojSpuh: Akrapovic
Runner 200 vxr kit pitanje..
« : 25 Veljača, 2009, 10:41:27 »
Ovako gledam malo i našao sam za vxr-a kit od 209 kubika, e sad je moje pitanje dal na runnera paše cilindar i klip od recimo nexusa 250 koji je ipak veće kubikaže. Pa me zanima razlika između ta dva cilindra i klipa, to jest kakve su performanse sa 209 a kakve bi bile sa 250 i koja je razlika između klipova..Btw vidio sam u oglasu runnera vxr sa 250 cilindrom i klipom znači da se može staviti. I ak se stavi kaj još treba mjenjatinpr struja i tak. Hvala

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #1 : 25 Veljača, 2009, 10:49:07 »
Ovako gledam malo i našao sam za vxr-a kit od 209 kubika, e sad je moje pitanje dal na runnera paše cilindar i klip od recimo nexusa 250 koji je ipak veće kubikaže. Pa me zanima razlika između ta dva cilindra i klipa, to jest kakve su performanse sa 209 a kakve bi bile sa 250 i koja je razlika između klipova..Btw vidio sam u oglasu runnera vxr sa 250 cilindrom i klipom znači da se može staviti. I ak se stavi kaj još treba mjenjatinpr struja i tak. Hvala
taj runner od 250ccm ima masinu 250ccm od x9 i komplet struju i sve...runner ide prejebeno...a ovo za klip i cilindar od 250ccm na vxr blokove ja mislim da neide... :icon_thumright:

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #2 : 25 Veljača, 2009, 11:30:29 »
mada se ne razumijem puno u 4t tuning,mislim da bi najbolje kupit 209 malosi ili polini,jos neke sitnice i to je to.pricekaj odg nekoga ko ima 209 ;)

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #3 : 25 Veljača, 2009, 14:51:30 »
možeš napasat 250 uz neke prepravke (radilica), ali onda ti je najbolje naći komplet mašinu nekog nexusa ili x9 sa kratkim blokom.
moja preporuka ti je 209 malossi jer je to plug&play i pokupuješ još par sitnica koje nisu jeftine. treba ti bregasta malossi i federi ventila da bi to radilo kako spada. to ti je ono osnovno šta bi trebao, a ostalo možeš ako želiš. sve što kupiš dalje je ok, ali košta. bilo bi poželjno cijeli prijenos od malossija, ali bilo bi dovoljno i samo sekundar.

ne znam šta imaš. vidim da piše vxr, ali ako radiš vx-a, jeftinija izvedba ti je klip i cilindar od vxr-a novi 1200 kn i valjčići od vxr-a. uz to kupiš još tih par brtvi i nabaciš gore i deri. ako će ti netko slagati, složiš to sve do 1600 - 1700 kn.
sada sve ovisi koliko si spreman dati.
« Zadnja izmjena: 25 Veljača, 2009, 15:55:15 Keky.sb »
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #4 : 25 Veljača, 2009, 15:31:45 »
Ovako gledam malo i našao sam za vxr-a kit od 209 kubika, e sad je moje pitanje dal na runnera paše cilindar i klip od recimo nexusa 250 koji je ipak veće kubikaže. Pa me zanima razlika između ta dva cilindra i klipa, to jest kakve su performanse sa 209 a kakve bi bile sa 250 i koja je razlika između klipova..Btw vidio sam u oglasu runnera vxr sa 250 cilindrom i klipom znači da se može staviti. I ak se stavi kaj još treba mjenjatinpr struja i tak. Hvala

kod 250 masina nije stvar u promjeru, on je istog promjera kao i 200ccm , stvar je u radilici i cilindru koji ima veci hod pa od tud tih 50ccm vise tak da sam to gore stavit nebudes nist dobio
..::4T Powaa::..

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #5 : 25 Veljača, 2009, 18:15:06 »
pase jedino uz preinake radilice... Ugl odustani od toga. Stavis kit i sve popratne sadrzaje...izdvoji puuno para.
4t

Offline ogrosic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • 636 2003
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ex VXR 210, Zx6r 2003 636
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #6 : 25 Veljača, 2009, 22:45:23 »
Ma pitao samo zato jel mi je bilo čudno da je kit za vxr-a jači tj veči samo za 9 kubika, baš ne kužim u čemu je onda razlika između 200 i 209, kolika je razlika u snazi za tik 9 kubika i jel još nešto drukčije na tom klipu?? Mislim ono ak original cilindar i klip od vxr-a košta 1200 kn, a taj kit 2900 to jest više nego duplo skuplje za 9 kubika????

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #7 : 25 Veljača, 2009, 22:55:50 »
definitivno se ne isplati
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #8 : 25 Veljača, 2009, 23:11:35 »
drugačiji je oblik klipa, veća kompresija,ali  kad se to kupuje, ne kupuješ ti samo 209 , uz to ide i još dijelova (bregasta,ventili) da bi se sve skupa isplatilo.....
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #9 : 25 Veljača, 2009, 23:12:22 »
definitivno se ne isplati

a da
objasni zasto molim te

tko je probao razliku izmedu 200gus i 209 alu vidi se i to dosta


@ ogrosic - ni stvar u samo tih 9 ccm, klip je puno laksi + veci promjer + alu bolje hladenje + kompresija veca i eto ti dobitka
..::4T Powaa::..

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #10 : 26 Veljača, 2009, 02:18:18 »
sitna razlika između 200 i 209 postoji i sada ovisi o tebi jesi li spreman dati tolike novce za tu razliku ili ne, jer je razlika u cijeni velika. klipovi su jednaki dimenzijama osim širinom. 200 je Ø 72, a 209 Ø 74.
ja imam 200 alu na vx-u i mogu reći da nije toliko osjetna razlika. sve ovisi do koje si cijene spreman ići.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline ogrosic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • 636 2003
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ex VXR 210, Zx6r 2003 636
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #11 : 26 Veljača, 2009, 12:30:24 »
Malo m se to puno čini skupo, pitam zato kaj sam kupil tog vxr-a 200, on je 2004 god i ima na satu 16000km, mislim ono kupljen je od frenda koji ga je vozio možda 100km u prošloj godini jer radi sa auto dijelovima i u principu je cijelo vrijeme u autu i nema vremena za scoot, zato ga je i prodal. On ga je kupio prošle godine i nije na njemu radio nikakve servise, ja sam sad kupio 4road, kupio sam multivar, i još neke sitnice pa me zanima kad će se to sve mjenjat da se generalno uredi jer ga ja namjeravam voziti bar 2 godine. Mislim ono motor radi i ide najnormalnije al reko ima 16000 a to je već nekakva granica bar za promjenu karika, pa to moram prvo raskopati da vidim u kakvom je stanju, pa sam mislio malo naturpijat, ali mi se čini da se za te para više isplati kupiti origigi klip i cilindar a razliku utuć u nešto drugo na skuteru jer mi je fakat žao davat 2000kn više za 9 kubika. Jel ima ko kakav prijedlog kaj se može stavit na njega osim kita.

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #12 : 26 Veljača, 2009, 12:41:06 »
onda potrosi to u styling ili ako ti je sada gus 200,onda kupi alu 200.malo se poigraj prijenosom...taj motor i tvornicki lijepo ide.i moj savjet,prodaj to smece od 4roada i kupi si serdarevic ili kucelj... :D

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #13 : 26 Veljača, 2009, 12:56:27 »
Mislim ono motor radi i ide najnormalnije al reko ima 16000 a to je već nekakva granica bar za promjenu karika, pa to moram prvo raskopati da vidim u kakvom je stanju.

lol  granica za šta? raspada 4 t mašine u vxr-u 16000 km? daj kakve su to gluposti. to mora ići još 5 puta toliko.

ne otvaraj mašinu ako ne misliš mijenjati polini ili malossi klip i cilindar. karikama ne može ništa biti nakon 16000 km.
ja bi ostavio to kako je, eventualno, nabacio još nekih par dijelova - multivar ili speed control, bregasta, getriba, torq, delta i poigraj se sa nekim federima i to mora ići ko raketa...
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline ogrosic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • 636 2003
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ex VXR 210, Zx6r 2003 636
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #14 : 26 Veljača, 2009, 12:57:16 »
Ovak taj 4road sam dobio za 500kn, auspuh je ko nov nema nigdje crticu, a 2000kn za auspuh ne mislim davat tim vise kaj imam i original koji je kao najbolji i imam i 4road. Negdje sam pročitao da vxr 2004 ima alu cilindar, jel to točno??Kaj bi trebalo kupiti za taj prijenos.. ajde raspišite se malo željan sam znanja pošto sam nov u tom svijetu skutera ;D ;D ;D

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #15 : 26 Veljača, 2009, 13:02:59 »
i kucelj i serdarevic su ti 1100-1300 kn...nek ti keky.sb objasni.ako neces kit,poigraj se prijenosom :D

Offline ogrosic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • 636 2003
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ex VXR 210, Zx6r 2003 636
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #16 : 26 Veljača, 2009, 13:06:27 »
lol  granica za šta? raspada 4 t mašine u vxr-u 16000 km? daj kakve su to gluposti. to mora ići još 5 puta toliko.

ne otvaraj mašinu ako ne misliš mijenjati polini ili malossi klip i cilindar. karikama ne može ništa biti nakon 16000 km.
ja bi ostavio to kako je, eventualno, nabacio još nekih par dijelova - multivar ili speed control, bregasta, getriba, torq, delta i poigraj se sa nekim federima i to mora ići ko raketa...

Pa neznam zato i pitam, negdje sam pročitao da bi se na 20000 trebalo to mjenjat, multivar sam kupio, aj mi malo objasnite kaj dobijem sa bregastom i kakva mi treba, kaj dobijem sa deltom(to je kuplung??) i koji mi treba a taj torq bas i ne bi jer ga je teško naštelati zar ne?? Hvala..

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #17 : 26 Veljača, 2009, 13:20:41 »
da. trebao bi imati alu cilindar. pogledaj ako je siv onda je alu, a ako je crni cilindar onda je gus.
kupi samo malossi sekundar košta oko 550 kn. serijski ima samo 1 zub više od malossi-jevog. to je jedna nijansa, pa nije možda toliko ni potrebno kao kada se na vx stavlja 200/209. malossi sekundar ima 16/42, a serijski 16/41. ja bi to zadnje mijenjao. kupi polini speed control ili malossi-jev multivar oko 1000-1200 kn, i malossi bregastu. uz nju ćeš morati mijenjati i federe ventila. kreni od toga.
bregasta 1400kn + federi 190kn-treba posebno naruciti.
kasnije bi ti bilo najpametnije, ali i najskuplje promijeniti karb 34. i tako dalje. tuning je rupa bez dna. jednom kreneš i gotovo nikad kraja tome, osim ako nemaš keš lovu i naručiš sve komplet, složiš i gas.

kucelju je cijena 1100-1300, ovisi sa granom ili bez, a serdarević je skuplji. nešto ispod 2000 kn. ako ti je dobar taj 4road, nemoj ga mijenjati. moj osobni izbor bi bio deak 1700-1800 kn ili serdarević.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #18 : 26 Veljača, 2009, 13:24:40 »
malossi sekundar ima 16/42, a serijski 16/41

Znaci da je Malossi kraci za 2.5%

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Runner 200 vxr kit pitanje..
« Odgovori #19 : 26 Veljača, 2009, 13:25:02 »
Pa neznam zato i pitam, negdje sam pročitao da bi se na 20000 trebalo to mjenjat, multivar sam kupio, aj mi malo objasnite kaj dobijem sa bregastom i kakva mi treba, kaj dobijem sa deltom(to je kuplung??) i koji mi treba a taj torq bas i ne bi jer ga je teško naštelati zar ne?? Hvala..

malossi bregasta je špicastija i više otvara ventile te. ako ih više otvara, znači da se ubrizgava više goriva i ide bolje. na delti možeš regulirati tvrdoču. torq je teško naštelati, ali dobro ga je imati.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!