Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc oko svijecice ili kabla?  (Posjeta: 2750 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Pomoc oko svijecice ili kabla?
« : 16 Veljača, 2009, 17:26:41 »
E ovako neki dan sam sastavio motor malaguti f10 setup(malossi gus,giannelli sp6,17,5,redsponge,multivar, kevlar, delta, 3,7grama rolice bijeli centralni usisne lamelice)stavio sam svijecicu ngk br7hs vozio dobro 2 sata  kad dam pun gas pocne trzat kao da se gusi koda gubi iskru nesto tako kupio danas drugu svijecicu br8hs zato sto je ova bila masna i tesko je palio a cistio sam je nekoliko puta i danas s ovom isto tako radilo sve super par kilometara i ondan opet isto zanima me dali je do svijecice ili kabla i nekad kad to trokira i izgubi gas malo pukne iz spuha i ja pustim gas pa dam sve normalno i kad digne obrtaje pondan opet isto dali je to do kabla,svijecice ili nesto trece pomoc? :help:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #1 : 16 Veljača, 2009, 17:41:52 »
pa moguće da je opet svječica, meni je u jednom danu 3 ngk platine ošle (svaka 85kn).. valda neka loša serija bila... kak je karb uštelan?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #2 : 16 Veljača, 2009, 17:58:34 »
to je i meni bilo, samo sam ja ngk racing mijenjao svaka 2 dana i onda sam prvo promjenio lulicu i bilo je dobro nekoliko dana dok nije poceo skroz trokirat...sta je bilo?! magnet i namotaji otisli skroz u pm...

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #3 : 16 Veljača, 2009, 20:16:52 »
karb je po meni dobro ustelan svaka svijecica ima boju bijele kave po meni je to dobra smijesa magnet paljenja je dobar nije nista otislo jel moguce da mi dvije svijecice trokiraju i obe odu za dva dana

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #4 : 16 Veljača, 2009, 20:20:40 »
i da samo mi trokira kad mu dam full gasi to nakon nekih 50m kad uhvati brzine(to nisam radio kad je motor hladan da neko ne bi pomislio)gumy tebi je to bilo na tpr a meni na gusu sta da radim da promjenim kabal i neku jacu svijecicu stavim

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #5 : 16 Veljača, 2009, 22:54:28 »
mene je to na due+ zajebavo, karb nije bio diran, nego sam mjenjo bio ležajeve radilice i sređivo blokove, i onda sam mislio da nešto nije bilo dobro sastavljeno...
uglavnom uzeo običnu champion svječicu i radio sve 5
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #6 : 16 Veljača, 2009, 23:09:31 »
moguce da ti je smjesa bogata ... ali nije to nista novo posto je tek slozen motor  normalno je da propucaju 2-3 svjecice

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #7 : 16 Veljača, 2009, 23:11:01 »
ma ja sam nedavno sastavio lezajeve tu je novi klip i tako jel tko od vas moze da mi nabavi iridiumku

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #8 : 16 Veljača, 2009, 23:13:16 »
iridium sviječica ti nevoli ulje nikako.. tako da bi karb trebao biti super poštelan ako ju planiraš staviti jer ćeš bzvz baciti oko 140-150 kn.. probaj sa još jednom sviječicom, nekog drugog proizvođaća pa vidi...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #9 : 16 Veljača, 2009, 23:16:23 »
bila mi je ngk br7hs radila pa otisla tesko upali i trokira na full gasu i kad bi je god skinu ima ulja na njoj,stavio neku championku uzeo na bezinskoj propucala odman,stavio opet ngk br7hs ovu staru ocistio je sve ok i otisla u k**ra* kupio ngkbr8hs radilo 20 minuta vozo se normalno cim se motor ohladio ja ga upalio ponovo isti k**ra*

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #10 : 16 Veljača, 2009, 23:19:39 »
kažeš da si sastavio ponovo.. provjeri možda da čok ne zajebava (da je prebogata jako smjesa pa zapljuje svječicu) i vidi da možda masa ne zajebava..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #11 : 16 Veljača, 2009, 23:21:41 »
hehe, mouda ipak nije smjesa ok... al ja osobno znam da kod nekih motora cesto zna propucat svjecica kad se tek slozi masina... iridiumku jos nemoj da ne bi bilo troska na svjecicu 1000 kn :D

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #12 : 16 Veljača, 2009, 23:42:39 »
uzet cu jos jedu svijecku drugu lulu a koja masa

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #13 : 17 Veljača, 2009, 00:07:37 »
pa masa od instalacije. to je minareli sa starijom instalacijom, znači ak se ne varam imaš kod bobine masu i možda kod usisa tamo na bloku kod alnasera...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #14 : 17 Veljača, 2009, 00:17:16 »
imaju i ima jos jedna mas iznad rezervara od ulja i sta trebam sad sa masama

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #15 : 17 Veljača, 2009, 00:36:38 »
pa vidi jel sve u redu, jel sve dobro zategnuto, jesu kablovi ok itd itd itd
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #16 : 17 Veljača, 2009, 09:56:21 »
na malossi gus paše i super bosna F95  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #17 : 17 Veljača, 2009, 15:13:14 »
E ovako neki dan sam sastavio motor malaguti f10 setup(malossi gus,giannelli sp6,17,5,redsponge,multivar, kevlar, delta, 3,7grama rolice bijeli centralni usisne lamelice)stavio sam svijecicu ngk br7hs vozio dobro 2 sata  kad dam pun gas pocne trzat kao da se gusi koda gubi iskru nesto tako kupio danas drugu svijecicu br8hs zato sto je ova bila masna i tesko je palio a cistio sam je nekoliko puta i danas s ovom isto tako radilo sve super par kilometara i ondan opet isto zanima me dali je do svijecice ili kabla i nekad kad to trokira i izgubi gas malo pukne iz spuha i ja pustim gas pa dam sve normalno i kad digne obrtaje pondan opet isto dali je to do kabla,svijecice ili nesto trece pomoc? :help:

inače ta svjećica nije za to toplinsko opterećenje zato ti motor nešljaka,prejaka je treba ti neka s oznakom F80,F95 te su ti sasvim dovoljne...većina ljudi stavi neki kit obični i krkne svjećicu tipa ngk br10 i očekuje da će motor radit.za tvoj kit ide zvana TOPLA svjećica toplinske vrijednostim od 95-225dsk
a sve preko 225dsk se koristi za visoko turažne motore preko 12 000okretaja
znači svi koji imaju gusani kit s 2 karike ili mhr repliku koriste tople svjećice
a oni koji se vrte preko 12000 obrtaja koriste hladne svjećice(nakitani skuteri,kartinzi,motorne pile...)
vidim da se većina ljudi nekuži u svjećice pa sam morao napisati :icon_thumright:

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #18 : 17 Veljača, 2009, 17:28:08 »
ja maloprije stavio ngk lulicu radi extra pali iz prve al se izdimio ko freza valjda dok je ulje sagorilo ide super netrza nista sad me zanima samo sto mi pada lulica kad uhvati malo vecu brzinu lulica je polovna frend mi je dao kad je nabacim na svijecicu koda i nisam malo nesto uhvati
@aream mf koju svijecicu da uzmem aj mi napisi full naziv

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Pomoc oko svijecice ili kabla?
« Odgovori #19 : 17 Veljača, 2009, 17:34:14 »
neku ngk BR 7 ili 8
ili denso W 21 ili 24
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029