Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: cineze power BY:minarelli  (Posjeta: 183521 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #320 : 02 Studeni, 2009, 23:39:40 »
Cini mi se nekako kao da bi bio dosta lepsi bez tog kockastog repa..

Sta mislis? ;)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #321 : 03 Studeni, 2009, 16:05:19 »
iskreno mi ljepše izgleda sa repom ali bio sam jedno vrijeme vozio bez repa jedini je problem što ostanu rupe na plastici od nosača pa malo bezveze izgleda...
ali razmišljo sam jedino ga maknut možda jednog dana kad budem farbo skuter pa sve spojit i napravit kompletni rep u komada...
hvala rade na slikama i trudu :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #322 : 03 Studeni, 2009, 16:37:36 »
A i to sto kazes.. Bas bi bilo super da je sve spojeno i u komadu...
Ili da probas nabaviti ovako nesto.. ;)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #323 : 03 Studeni, 2009, 17:26:15 »
A i to sto kazes.. Bas bi bilo super da je sve spojeno i u komadu...
Ili da probas nabaviti ovako nesto.. ;)

a joj bio sam vidio takav na nekom skuteru ali baš mi se ne sviđa bolje onda bez ili sa ovim dužim :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline MaXoVaC

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 869
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka!
  • Moj Skuter: sprint max
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #324 : 03 Studeni, 2009, 17:52:19 »
a joj bio sam vidio takav na nekom skuteru ali baš mi se ne sviđa bolje onda bez ili sa ovim dužim :icon_thumright:
kupi one cepice da zacepis rupice i gotovo.... :dontknow:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #325 : 17 Studeni, 2009, 19:34:33 »
mali update: :angry7:

evo skuter nemogu nikako da podesim od kad sam mijeno radilicu ležajeve,semeringe i bobinu...nikako da ga naštimam ko prije rupa u ubrzanju nikako da se riješim probo sam razne konbinacije sa podloškama ispred variomata od 40mm do 2mm sa dva remena hebo i stage6 rolicama 5,5gr digne okretaje 9300rpm i onda napravi rupu i spusti na 8000rpm???(što je svarno mnogo)
sa rolicama 5,0gr malo proklizava na startu dok ne uhvati i rupa se ne osijeti toliko ali opet je tu???(bolja konbinacija nego sa 5,5gr)ali nije to,to
prijenos je složen ovako:
malossi multivar 5.0gr rulini (žuti centralni malossi)
stage6 remen
rms kvačilo(žute opruge malossi)
stage6 zvono
poluke ser.
podloška ispre variomata 1.60mm

prije promijene radilice setap je bio skoro identični osim rolica koje su bile 6gr i podloška ispred variomata 0.80mm i tako mi je prijenos radio odlično rupu se nije osijetila i na svim otvorima gas je odlično reagiro ne ko sad napravi rupu od 20kmh do 40kmh na drugim otvorima gasa super reagira.
e sad nisam pametan probo sam jedno 20konbinacija i nikako da dobijem ko prije neznam više šta da radim pa ako neko ima kakav prijedlog neka kaže???
« Zadnja izmjena: 17 Studeni, 2009, 19:37:06 pajo »
lovac u mutnom team

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #326 : 17 Studeni, 2009, 22:29:57 »
zasto nisi pustio po starom, to nisam skuzio...
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #327 : 17 Studeni, 2009, 22:50:09 »
zasto nisi pustio po starom, to nisam skuzio...
jer sam mijenjo ser.radilicu sa rms a ser što sam imo je od malagutija f12 4mm duža od standardne minareli i sad kad sam stavio rms minarelli što je nakraju i ispalo da je još malo krača od ser.minarelli??pa mi se sve poremetilo da ga nemogu nikako naštimat sa podloškama???
lovac u mutnom team

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #328 : 17 Studeni, 2009, 23:03:36 »
ufff, pa jel postoji za kupit od malagutia sportska radilica? ako da prodaj ovu sta imas i kupi takvu...
minarelii kao što je opće poznato nema bas zahvalan prijenos, vidio sam kako ti skut potegne, imas dobro ustimano kvacilo al onda ubode rupu..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #329 : 17 Studeni, 2009, 23:04:39 »
ne svida mi se ovaj distancer na amortizeru...previsok je nekako... :dontknow: :icon_thumright:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #330 : 17 Studeni, 2009, 23:10:36 »
ufff, pa jel postoji za kupit od malagutia sportska radilica? ako da prodaj ovu sta imas i kupi takvu...
minarelii kao što je opće poznato nema bas zahvalan prijenos, vidio sam kako ti skut potegne, imas dobro ustimano kvacilo al onda ubode rupu..
sa 5.0gr rulinima se manje rupa osijeti ali zato u startu malo vrti u prazno a ono što si vidio i sam digne 9300rpm pa spusti na 8000rpm sa 5,5gr rulini probat ču sa 5,25gr da skonbiniram nešto.
e sad dali baš ima sportska za malaguti f 12 neznam jer obe su iste samo što sa strane variomata je duža za cirka 4-5mm
lovac u mutnom team

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #331 : 17 Studeni, 2009, 23:28:55 »
evo skuter nemogu nikako da podesim od kad sam mijeno radilicu ležajeve,semeringe i bobinu...nikako da ga naštimam ko prije rupa u ubrzanju nikako da se riješim probo sam razne konbinacije sa podloškama ispred variomata od 40mm do 2mm sa dva remena hebo i stage6 rolicama 5,5gr digne okretaje 9300rpm i onda napravi rupu i spusti na 8000rpm???(što je svarno mnogo)
sa rolicama 5,0gr malo proklizava na startu dok ne uhvati i rupa se ne osijeti toliko ali opet je tu???(bolja konbinacija nego sa 5,5gr)ali nije to,to
prijenos je složen ovako:
malossi multivar 5.0gr rulini (žuti centralni malossi)
stage6 remen
rms kvačilo(žute opruge malossi)
stage6 zvono
poluke ser.
podloška ispre variomata 1.60mm

kada sam imao multivar(e) i serijske polutke uvijek je bilo oscilacija u okretajima, nekada je bilo situacija da je do 30km/h bilo OK, od 30-45 prevrtavanje, od 45-80 rupa....

za multivar je potreban torq driver jer je radjen za njega, isto tako za polini spedcontrol, jedino top tpr, njemu vise godi serijska polutka  :dontknow:

kada sam jednom stavio torq, nikada vise nisam ostao na serijskoj polutci, iako je bilo kratkotrajnih pokusaja...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #332 : 18 Studeni, 2009, 15:46:17 »
kada sam imao multivar(e) i serijske polutke uvijek je bilo oscilacija u okretajima, nekada je bilo situacija da je do 30km/h bilo OK, od 30-45 prevrtavanje, od 45-80 rupa....

za multivar je potreban torq driver jer je radjen za njega, isto tako za polini spedcontrol, jedino top tpr, njemu vise godi serijska polutka  :dontknow:

kada sam jednom stavio torq, nikada vise nisam ostao na serijskoj polutci, iako je bilo kratkotrajnih pokusaja...
hvala slow najbolja bi onda investicija bila nabavka tpr variomata sa ser.polutkama jer i ovako ovaj multivar nije baš novi...
zanimljivo mi je to da je prije zamijenje radilice prijenos odlično radio sa 6.0gr rolicama i čak sam razmišljo za 0.5gr teže stavit.a sad nesmijem ni pomislit na 6gr rolice.rupa se pojavi na 30 pa do 40kmh
a to mi se znalo i sa ser.radilicom što sam imo prije desit da napravi rupu na startu ali sa podloškama bi to riješio i radilo bi odlično ali sad nemogu nikako uopče ne reagira???
šteta nemam baš nekih snimaka di se vidi kako je prije radilo jedino samo snimke ubrzanja
na još slabijem setapu nego sad???


« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2009, 15:48:01 pajo »
lovac u mutnom team

Offline sinke23

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Runner SP180
  • Moja Kaciga: Shoei
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #333 : 18 Studeni, 2009, 16:32:57 »
meni je ovo i predobro kako ide... znas samo sta ti po meni fali??? KRILA  da moze poletit...   :headbang: ne diraj nis..odlicno je vec.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #334 : 18 Studeni, 2009, 16:54:12 »
meni je ovo i predobro kako ide... znas samo sta ti po meni fali??? KRILA  da moze poletit...   :headbang: ne diraj nis..odlicno je vec.

To mu je stara snimka s starim kitom koji je zariba, serijskom radilicom i serijskim keeway karbom, sada je stavio novi jaci kit, rms radilicu s punim polutkama, karb 20mm...

Rjesenje problema bi ti bilo umetanje zadnje pokretne polutke s linearnim klizistem, ili pokusati pripasat polutku od morinija, one imaju linearan zarez, samo je pitanje dali pasu...
Nova polutka s linearnim klizistem ti je oko 60-80e

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #335 : 18 Studeni, 2009, 17:32:48 »
evo našo sam jednu snimku sa trenutnim setupom prije promijene radilice.rupe u ubrzanju tako reči nema ima jedan mali pad obrtaja na 30kmh u startu(što je neprimijetno) i istim tempom puni do max brzine  i da ga j**** sad ga ne uspijem tako naštelati :angry9:

lovac u mutnom team

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #336 : 18 Studeni, 2009, 18:07:22 »
ovo ubrzanje s novim kitom je super i nema zamjerki,samo steta kaj nemozes nariktat da ide opet isto,daj mi samo reci koliko okretaja vrti skut,sport pro sa yasuniem bi trebal vrtit oko 10500 okretaja ako se ne varam

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #337 : 18 Studeni, 2009, 18:12:32 »
ovo ubrzanje s novim kitom je super i nema zamjerki,samo steta kaj nemozes nariktat da ide opet isto,daj mi samo reci koliko okretaja vrti skut,sport pro sa yasuniem bi trebal vrtit oko 10500 okretaja ako se ne varam
sa prijašnjim setupom je vrtio 9700rmp a sa pro bi trebo sigurno 1000-1500rpm više ali tolko se ne vrti :angry9:
lovac u mutnom team

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #338 : 18 Studeni, 2009, 18:17:55 »
sa prijašnjim setupom je vrtio 9700rmp a sa pro bi trebo sigurno 1000-1500rpm više ali tolko se ne vrti :angry9:
to mi nije jasno,malo sam gledal i ja sa svojim setupom(rox,dr.evo i tt,17.5 frga dellorto) na startu imam oko 10300 okretaja a poslije kad cagarcek prede 80 mi zna doc do 11000 rpm sto je previse s tim da iz kita max 7 konja mogu izvuc dok ti sa stage pro  sport i yasuniem r mozes izvuc 13 konja pa logikom bi tvoj trebao sigurno ic malo preko 11000rpm,jel tako  :dontknow: :dontknow:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cvajo power:BY minarelli
« Odgovori #339 : 18 Studeni, 2009, 18:27:47 »
to mi nije jasno,malo sam gledal i ja sa svojim setupom(rox,dr.evo i tt,17.5 frga dellorto) na startu imam oko 10300 okretaja a poslije kad cagarcek prede 80 mi zna doc do 11000 rpm sto je previse s tim da iz kita max 7 konja mogu izvuc dok ti sa stage pro  sport i yasuniem r mozes izvuc 13 konja pa logikom bi tvoj trebao sigurno ic malo preko 11000rpm,jel tako  :dontknow: :dontknow:
vidi se na onim prijašnjim snimkama sa sport kitom mi je u startu vrtio 9700rpm ali mislim da su bile za nijansu teže rolice pa sam naknadno bio stavi za 0.5gr lakše pa je bilo ok.
ali mislim za prijašnji setup u startu 10000rpm za AC je više nego zadovoljavajuče a sad sa pro bi trebalo biti sigurno oko 11000rpm do 11500rpm...
« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2009, 19:44:01 pajo »
lovac u mutnom team