Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: phbg 19 ds black ed. -promena klipica ili obrada  (Posjeta: 704 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
phbg 19 ds black ed. -promena klipica ili obrada
« : 28 Siječanj, 2009, 23:12:42 »
Pre nekoliko dana mi je stigo naslovljeni karb sa sledecim setupom-
-glavna 75
-igla w9[nadam se da je ok obzirom da je razlika u odnosu na w7 2mm duzi konus]
-ler 45
-needle 262 au
-klipic 30

e ovo zadnje[klipic] me interesuje kako bese,manji broj jaca smesa na leru ili obrnuto. Kasno sam se setio da pogledam onu Alfinu tabelu i vidim koji je, a i nisam bio siguran sta ce da mi donesu[mada sam im dao par solucija]. Procitao sam da je moguce obraditi klipic i povecati skosenje pa tako osiromasiti smesu na leru.

Koliko skinuti,ako bude potrebe :icon_scratch:
Znam da je najsigurnije naruciti novi,al to je veci problem nego sto na prvi pogled izgleda :sad3:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: phbg 19 ds black ed. -promena klipica ili obrada
« Odgovori #1 : 29 Siječanj, 2009, 01:18:11 »
Nakon obrade klipica nema vise nazad.

E sad, ako to nije problem (a mogao bi biti pa jako dobro razmisli da li zelis to raditi bez rezervnog klipica - ja nebi)....



....onda je najbolje fiksirati kutnu brusilicu (fleksu) i prislanjajuci klipic na bocnu stranu brusilice (za zeljezo) skidati materijal klipica pod kutem koji je vec na njemu.

Sigurno ti nece trebati skosenje vece od 5 - 5,5mm. 5mm je ionako najvise sto serijski postoji.

Mjeri se stavljanjem klipica na ravnu povrsinu i pomicnim mjerilom (sublerom) izmjeriti na sredini skosenja (gdje je najvise) koliko je mm u igri.


brusiti malo po malo pa radje mjeriti 100 puta nego jednom pretjerati sa brusenjem.


Takodjer, ne skidati vise od 0,5-1mm odjednom. Trebalo bi probati skuter nakon svakih pola mm sto se skine pa drugi dan nastaviti brusiti dalje po potrebi.
Bolje je tako sporo jer ako se pobrusi previse - karb je neupotrebljiv i zapravo opasan za kit jer previse osiromasuje smjesu.





Ponavljam, bolje ne pokusavati bez mogucnosti stavljanja drugog klipica u slucaju neuspjeha.


Sretno  ;D

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: phbg 19 ds black ed. -promena klipica ili obrada
« Odgovori #2 : 29 Siječanj, 2009, 12:02:21 »
Fala Alfa,dobro cu razmisliti dal da ga ostruzem,bitno da znam da je max. do 5mm :icon_thumright: