Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dimenzije remenja za minarelli - info  (Posjeta: 18012 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #40 : 08 Ožujak, 2009, 17:42:42 »
Bome je jeftin  :o

I jel bolji od TOP-ovog ? :toothy11:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #41 : 08 Ožujak, 2009, 18:15:52 »
Uvijek sam imao vecu krajnju sa potrosenim, nego sa novim remenom  ???

i stavim novi remen koji je sirok 16mm umjesto 16.5mm. Naravno, veca krajnja...

stos je u tome da se polutke mogu rasiriti jos malo, ali rub polutke udari u kvacilo i pomicna polutka ne moze dalje, iako ima jos mjesta za to.

Nabavio sam polutke koje cu "skratiti" za 2mm i ocekujem da cu potpuno iskoristiti potencijal 16.5mm remena  :frajer:



Do sada sam usporedio 4 razlicite polutke na minarelliju i sve imaju taj problem. Piaggio nema takav problem.
« Zadnja izmjena: 08 Ožujak, 2009, 18:18:20 SlowRider »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #42 : 08 Ožujak, 2009, 18:22:41 »
Bome je jeftin  :o

I jel bolji od TOP-ovog ? :toothy11:
imo sam takva dva,izgledaju kvalitetno,kevlar su bili,i kak mi je benjamin reko da su i u praksi jako jako dobri :icon_thumright:...jako su dobri

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #43 : 08 Ožujak, 2009, 18:31:39 »
vrlo korisna objašnjenja i testovi bilo bi dobro stavit u fao pa bude lakše za nači i bez spama :icon_thumright:
obavezno javi kakav bude rezultat sa polutkama :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 08 Ožujak, 2009, 18:38:08 pajo »
lovac u mutnom team

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #44 : 17 Lipanj, 2009, 15:18:38 »
Presao sam na malossi kevlar, TOP-ov remen je vec puno toga presao i blizi mu se kraj...
inace pise da je duzina malossijevog kevlara 746,5mm, a duzina TOP-ovog 738mm. Na papiru je to bolje da ne moze biti, ali u stvarnosti je topov remen dulji   :1think:

TOP remen sam uspio cak i malo izbaciti iz polutki, rezultat je da skuter u stotinki odvaja prednji kotac i baca na ledja, voznja u dvoje je nemoguca do nekih 40km/h ako se pazljivo ne dodaje gas, jedina mana je nesto manja krajnja brzina, i nesto visi okretaji tako da mi se to i nije svidjalo. Jos jedna mana navedenom remenu je da nije bas otporan na povisene temperature i veca opterecenja, rasteze se, prednost u tome je sto skuter ide brze i preko 15km/h kada je remen dobro ugrijan. Uz konstantnu uzbrdicu okretaji padaju i odziv je jako spor, gubitak okretaja je oko 500-700rpm. (remen ima oko 6800km).



Malossi kevlar je totalno ubio start jer mi skuter krece iz "vise" brzine, odnosno ne mogu ostvariti jos kraci prijenosni omjer u startu. Imam malossi multivar, malossi polutku i remen za sve to i on je kratak   >:(  start je banana, ali sve ostalo se moze definirati kao savrsenstvo, okretaji stoje kao ukopani i trenutno dolazi do njih na pustanje gasa. Voznja uz brdo predstavlja uzitak, nakon duzeg maltretiranja gubitak okretaja je najvise 200rpm i ono vaznije, odaziv je puno brzi.


Uspio sam nesto rijesiti sto se tice starta, ali to ne moze biti kao sa topovim remenom. Imam i novi TOP remen pa cu usporediti novi u performansama sa rabljenim (6800km), odnosno kolika je promjena, jer sa kevlarom je isto od pocetka do kraja.
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2009, 00:55:00 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #45 : 17 Lipanj, 2009, 16:28:06 »
Jel ima koji remen da je dugačak ko TP 9907770 a da je i kevlar? To bi bilo savršenstvo za minarelli  :laughing7: Jel ima kevlara za Minarelli dugi blok, možda je taj dobar  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #46 : 10 Studeni, 2009, 03:22:19 »
Malossi kevlar je totalno ubio start jer mi skuter krece iz "vise" brzine, odnosno ne mogu ostvariti jos kraci prijenosni omjer u startu. Imam malossi multivar, malossi polutku i remen za sve to i on je kratak   >:(  start je banana, ali sve ostalo se moze definirati kao savrsenstvo, okretaji stoje kao ukopani i trenutno dolazi do njih na pustanje gasa. Voznja uz brdo predstavlja uzitak, nakon duzeg maltretiranja gubitak okretaja je najvise 200rpm i ono vaznije, odaziv je puno brzi.

Uspio sam nesto rijesiti sto se tice starta, ali to ne moze biti kao sa topovim remenom. Imam i novi TOP remen pa cu usporediti novi u performansama sa rabljenim (6800km), odnosno kolika je promjena, jer sa kevlarom je isto od pocetka do kraja.

Jel ovo kraj teme, ili je nastavljena na drugom mjestu?  Kako se zavrsi TEST sa novim TP?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #47 : 10 Studeni, 2009, 12:12:20 »
pazi ovo, ako imas orginalni remen i stavis malo duzi, i taj duzi remen se penje do iste visine na variomatu.

Sa kojim remenom ces moci ostvariti veci prijenosni omjer?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #48 : 10 Studeni, 2009, 12:14:05 »
sa kraćim, jer će biti efekt ko na npr lančanicima na biciklu, napred iste veličine a otraga veći..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #49 : 10 Studeni, 2009, 12:25:26 »
sa kraćim, jer će biti efekt ko na npr lančanicima na biciklu, napred iste veličine a otraga veći..

bas to, i to se moze jasno osjetiti u takvoj mjeri da skuter dodje do odredjene brzine koja je manja od max. i ode u okretaje

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #50 : 10 Studeni, 2009, 12:30:19 »
kod mene je situacija sa hebo remenom da ga u polutkamafino izbaci naspram s6remena koji je malo širi od hebo.
a sa hebo remenom start je jako dobar jedino napravi rupu od 40 do 50kmh vidi se na variju kolko se diže sa šajbicom ispred variomata od 0.60mm
e sad trebo bi malo isprobat s6remen koji je malo širi od hebo i čini mi se od oka malo duži:
imam i malossi kevlar koji sam isprobo ali start katastrofa vijerovatno bi veča podloška ispred variomata to malo popravila??


« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2009, 12:33:44 pajo »
lovac u mutnom team

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #51 : 10 Studeni, 2009, 12:35:54 »
ne mora znaciti da ce kraci remen davati losije performanse... jer ako variomat ima mogucnost jos vise podignuti remen, onda ce duzi remen doci na svoje...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #52 : 10 Studeni, 2009, 12:44:54 »
ne mora znaciti da ce kraci remen davati losije performanse... jer ako variomat ima mogucnost jos vise podignuti remen, onda ce duzi remen doci na svoje...
jedino onda sa dužim i širim vemenom ubijem start koji mi je dosta bitan.jedino bi šire podloške mogle to popraviti??
lovac u mutnom team

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #53 : 10 Studeni, 2009, 12:48:52 »
jedino onda sa dužim i širim vemenom ubijem start koji mi je dosta bitan.jedino bi šire podloške mogle to popraviti??

sire podloske u pravilu daju kraci prijenosni omjer pri top speedu, odnosno remen se manje podize. Iako i to ovisi o samom variomatu, jer ima ih koji su "imuni" na promjene omjera sa sirom podloskom.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #54 : 10 Studeni, 2009, 14:30:15 »


BTW di si mi uspio maznuti distancer?  :laughing9: :laughing9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #55 : 10 Studeni, 2009, 19:32:19 »
kolko se dobije sa remenom tipa serijski kelvar polini ili malosi hebo hvala . :dontknow: :dontknow: :notworthy:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #56 : 11 Studeni, 2009, 16:26:37 »
Evo danas imao priliku isprobati duzi i kraci remen nakon duze pauze....
Kako bilo, meni definitivno treba serijski remen, odnosno serijska dimenzija, a koliko je meni poznato u igri je serijski remen "Yamaha", malossi kevlar i vrlo vjerojatno polini kevlar. Sve sto je duze ne donosi bas ono najbolje.

Da imam variomat koji podize remen do vrha sa i bez podloske, onda bi mogao imati koristi od duzeg remena. Sa kracim remenom, samo tako dolazi do max. brzine i razvrti se skoro do 11 000rpm, sa duzim remenom sporije i kilavo nabire, ali ne moze doci do top speeda uvijek, i nece se razvrtiti preko 10 000rpm.

Nedavno sam poboljsao hladjenje prijenosa i sada kad je hladnije vrijeme, ne mogu da uocim razliku izmedju obicnog i remena koji je pojacan kevlarom. Mozda, odnosno morao bi osjetiti promjenu kada bih isao na duzu uzbrdicu...


polako ali sigurno, prelazim sa kompletnog malossi prijenosa na topov, sa vecim udjelom serijskih dijelova. Razlika u cijeni je ogromna, a u performansama gotovo nikakva.
 


Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #57 : 12 Studeni, 2009, 02:40:02 »


Sorry na OFFu,   da li je PREVISE RIZICNO voziti bez dekla?  Jel moguce da se blok / nosac zadnjeg tocka slomi?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #58 : 12 Studeni, 2009, 02:43:21 »
i previse rizino ....zacas blok pukne ...mozes se provozat ono ad probas ako slazes skuter ali ovo ostalo nikako bez dekla....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Dimenzije remenja za minarelli - info
« Odgovori #59 : 12 Studeni, 2009, 02:49:46 »
polako ali sigurno, prelazim sa kompletnog malossi prijenosa na topov, sa vecim udjelom serijskih dijelova. Razlika u cijeni je ogromna, a u performansama gotovo nikakva.
Jel to kazes sto se tice Yamahinih / Minareli  prijenosa, ili to vazi i za Piaggio masine? Sta mislis jel sa  serijskim gilerinim kvacilom, bolje (isplatnije) koristiti malosi remen i variomat ili tp?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12