Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Lezaj radilice otisao - Aprilia SR50  (Posjeta: 3031 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Lezaj radilice otisao - Aprilia SR50
« : 07 Siječanj, 2009, 00:07:58 »
kad mi je scoot zaribao sam odlucio stavit nek base kit i uzeo novu radilicu, no lezaj radilice mi je otisao nakon 500km, i to samo desni, promjenjen, i nakon 1000km opet otisao desni lezaj, i kasnije opet desni lezaj, na to je promljenjena radilica, i sve super i nakon tisucu i pol 2000km, danas opet otisao lezaj radilice.. a stavljena je nova radilica, jer sam mislio da je prva imala tvornicku gresku i na neku semu kriva ili nesto, al eto druga radilica i opet otisao lezaj, sta mu moze bit?

ja mislim da je mozda radi preleganih valjcica, al opet mi nije jasno zasto toliko traje a nekad manje.. ?
valjcici su 5,0 na serijala spuh SC08.

imali tko kakvu ideju?
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 00:18:24 SlowRider »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: lezaj radilice otisao.
« Odgovori #1 : 07 Siječanj, 2009, 00:09:40 »
da ti mozda nesto ne stvara debalans na radilici pa ti zato odlazi lezaj?
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: lezaj radilice otisao.
« Odgovori #2 : 07 Siječanj, 2009, 00:12:58 »
Mozda blokovi nisu paralelni, odnosno, mozda radilica stoji krivo u njima? Jesu se normalno spojili kad si stavljao radilicu? Ako jesu, onda je mala sansa da su oni problem.
Obzirom da si mijenjao radilicu, nju bi iskljucio kao moguci uzrok. Osim ako nije montirana na silu pa je prilikom montaze ostecena iako bi kod takve montaze zapravo prije bio ostecen lezaj

Jesu upotrebljeni kvalitetni (i novi) lezajevi?

« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 00:16:38 3alfa3 »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: lezaj radilice otisao.
« Odgovori #3 : 07 Siječanj, 2009, 00:13:20 »
da ti mozda nesto ne stvara debalans na radilici pa ti zato odlazi lezaj?


pa to je i jedini uzrok, al nebi znao sta bi to moglo stvarat debalans, sve je citavo dolje, cak ni ventilator nije polomljen. :S

« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 00:15:43 gianelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: lezaj radilice otisao.
« Odgovori #4 : 07 Siječanj, 2009, 00:15:04 »
Mozda blokovi nisu paralelni, odnosno, mozda radilica stoji krivo u njima?
Obzirom da si mijenjao radilicu, nju bi iskljucio kao moguci uzrok. Osim ako nije montirana na silu pa je prilikom montaze ostecena iako bi kod takve montaze zapravo prije bio ostecen lezaj

Jesu upotrebljeni kvalitetni (i novi) lezajevi?

a ne znam, mjenjanja je prvi put kod prijatelja, drugi put sam je nosio u servis od aprilije. pa ne vjerujem da su toliko fuserski da bi zeznuli radilicu. :S

lezajevi su bili SKF-ovi koliko znam. :S isto kupljeni u ovlastenom aprilia distributera.
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 00:17:02 gianelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: lezaj radilice otisao.
« Odgovori #5 : 07 Siječanj, 2009, 00:17:25 »
Kad bolje razmislim, cini mi se da taj desni lezaj ne upada do kraja u mali blok i ostaje na koso postavljen. Provjeri njegov dosjed u bloku i uvijek ga savrseno ocisti kod stavljanja lagera


EDIT:
vidim da nisi ti to montirao, ali kad ces slijedeci put dati nekome, gledaj sto radi i vidi da li dobro ocisti sve prije montaze je je dovoljno da malo necistoce bude pod lagerom pa da on ne sjedne do kraja. Pogotovo ako se upresava (presom) pa lager odvali sa bloka malo aluminija i ta spena se zavuce ispod njega
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 00:19:22 3alfa3 »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Lezaj radilice otisao - Aprilia SR50
« Odgovori #6 : 07 Siječanj, 2009, 00:23:17 »
ok, sutra odmah idem kupit lezajeve pa ga sa frendom idem pravit, koji je radio u tim servisima pa cemo pazit na to, a kad bolje razmislim nemoze bit zbog laganih valjcica jer koliko god lagani bili lezaj mora izdrzat okretaje. :S
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezaj radilice otisao - Aprilia SR50
« Odgovori #7 : 07 Siječanj, 2009, 00:57:45 »
kad bolje razmislim nemoze bit zbog laganih valjcica jer koliko god lagani bili lezaj mora izdrzat okretaje. :S

Tako je, jer lager nije otisao zbog broja okretaja nego zato jer je bio opterecen neravnomjerno - niej legao dobro ili na radilicu ili u blok