Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: grijnje aluminja  (Posjeta: 1556 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
grijnje aluminja
« : 09 Prosinac, 2008, 21:50:02 »
evo ovako moram jedu aluminisku polugisu pokrivit pa sam ju mislio zagrijat i onda ju pokrivit kako mi pase... e sad me zanima kad ju ugrijem i oblikujem dal da ju pustim da se sama ohladi ili da ju onako vrucu sibnem u vodu... :help:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #1 : 09 Prosinac, 2008, 22:03:04 »
inace se celik i ostali tvrdji metali poslje grijanja naglo hlade da bi dobili jos jacu cvrstocu.kod aluminija je drugacije moras ju grijati i savijati postepeno nije aluminij za kovanje njega se oblikuje prese ili ljeva i daje se zeljeni oblik metalu,moze se ugrijati i saviti ako se radi o polugici kocnice ako na to mislis

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #2 : 09 Prosinac, 2008, 22:06:42 »
koko ja znam zakone fizike naglo hladjenje se zove kaljunje a njime povecavas cvrstocu materiala a smanjujes elasticnost

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #3 : 09 Prosinac, 2008, 22:49:43 »
koko ja znam zakone fizike naglo hladjenje se zove kaljunje a njime povecavas cvrstocu materiala a smanjujes elasticnost

kaljenje

Kaljenje je ubrzano hlađenje metala (obično čelika) s pogodne povišene temperature, čime se mijenjaju njegova svojstva, npr. čelik postaje tvrđi. Ovo se općenito postiže uranjanjem metala u vodu, ulje, otopinu polimera ili soli iako se ponekad koristi propuhivanje zraka.


ako je rucka kocnice u pitanju onda pazi samo malo poplasit i savit

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #4 : 09 Prosinac, 2008, 22:51:29 »
koko ja znam zakone fizike naglo hladjenje se zove kaljunje a njime povecavas cvrstocu materiala a smanjujes elasticnost

kaljenje

Kaljenje je ubrzano hlađenje metala (obično čelika) s pogodne povišene temperature, čime se mijenjaju njegova svojstva, npr. čelik postaje tvrđi. Ovo se općenito postiže uranjanjem metala u vodu, ulje, otopinu polimera ili soli iako se ponekad koristi propuhivanje zraka.


ako je rucka kocnice u pitanju onda pazi samo malo poplasit i savit

ali nece on to saviti kako treba nece biti isto bit ce deformirana..a jbt pa mi ni neznamo o cemu se radi asjkaspfp

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #5 : 09 Prosinac, 2008, 23:03:07 »
idi kupi novo sta god da je   :toothy12:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #6 : 09 Prosinac, 2008, 23:04:11 »
ajde da otkrijem o cemu se radi, nije ruckica kocnice nego misli krivit polugicu mijenjaca na mitu...
kako mi je to onda najpametnije napraviti??? moram ju pokrivit par cm na van jer mi zapinje za nozicu... :help:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #7 : 09 Prosinac, 2008, 23:21:31 »
ajde da otkrijem o cemu se radi, nije ruckica kocnice nego misli krivit polugicu mijenjaca na mitu...
kako mi je to onda najpametnije napraviti??? moram ju pokrivit par cm na van jer mi zapinje za nozicu... :help:

nemoj to pigat jer ce puknut.radje pobrusi nogaru ak struze po njoj ili njeznije saltaj u nizu.kak meni nie nis strugalo.  :laughing7:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #8 : 09 Prosinac, 2008, 23:32:13 »
pa kad se ti nisi ni vozio, ja danas napravio 50 km i pocelo me jebat to, nisam ga mogao sibnut u 1. :dontknow:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #9 : 09 Prosinac, 2008, 23:57:17 »
pa kad se ti nisi ni vozio, ja danas napravio 50 km i pocelo me jebat to, nisam ga mogao sibnut u 1. :dontknow:

kak se nisam vozio.napravio sam skoro 3000km.A kaj ce ti prva u voznji.A kad stanes normalno se prebaci u prvu.Spigaj maalo bocnu nogaru prema zadnjoj vilici jer mozda su je ovi u transportu sjebali.  :angry9:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: grijnje aluminja
« Odgovori #10 : 10 Prosinac, 2008, 04:15:08 »
sutra cu se igrat malo sa tim pa cu vidit sta cu uspit napravit...