Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: senzacionalizam ili ne  (Posjeta: 2899 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
senzacionalizam ili ne
« : 24 Studeni, 2008, 20:39:39 »
citam malo index i vidim ovaj clanak :

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dvoje-poginulih-troje-kriticno-i-vise-ozlijedjenih-nocas-u-hrvatskoj/410858.aspx

fotka je ono totalno pljuvanje po skuterima i svima onima koji ih vole, cijene i postuju..

zasto?
pa zato jer uopce se ne spominju skuteri , a i u biti nakon sto se shvati da je u cijeli niz navrata netko s autom ovo ili ono napravio , tek na kraju se spominje neki uistinu nesmotren motociklist..


a onda danas totalni "idejni" preokret, vozim se ja kuci prije nekih cca 5 sati . kisa pada. mrak. guzva. promet usporen sto zbog kise sto zbog mraka i guzve koja je uvjek u to doba. prelazim preko mosta ( mislim da je to holjevceva avenija , ulavnom idem prema avenue mallu). bas na tom mostu u tom trenutku gledam kako se skuteras gura medju autima. i tako on ambiciozno krene izmedju busa i nekih auta koji se krecu, i taman da ce pred bus izletit uleti u skare!!!

prvo ga cupne auto , odbije mu zadnji kraj cca 30ak cm, sva sreca taman ga autobus nekako zaustavi i malo odbije nazad i on se nekako izvuce i spasi..

ja sam ga vec vidio pod busom  :angry7:


sad se vracam na onu fotku na pocetku ove teme i mislim se, mozda i bolje da nas tako tretiraju jer "nikako" da "naucimo lekciju"  :icon_scratch: ?!?
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #1 : 24 Studeni, 2008, 20:44:07 »
I ja sam vidio članak, a potom procitao cijeli i vidim da se zapravo uopce nigdje ne spominje moped.

Sta se tice ovog sta si napisao, ja ovako mislim: kom se divlja neka divlja. Razbit ce svoj skuter, unistit ce svoje zdravlje.

Meni je ipak moj skuter pre dragocjen da bih za 5 minuta sta cu negdje prije stic na odrediste riskirao.

Tolko od mene.
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #2 : 24 Studeni, 2008, 20:57:12 »
Mislim da nas ima onih kojima voznja skuterom predstavlja zadovoljstvo a neki predmet divljanja po cesti  :dontknow:

Offline igor27

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Hornet 600
  • Moja Kaciga: Shoei xr1000
  • MojSetup: na kaj da ga denem
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #3 : 24 Studeni, 2008, 21:13:33 »
neko kupuje skuter iz potrebe,neko iz želje da ga ima,neko da ga sredi i nabaci kit,a neko da divlja i dovodi u opasnost sebe i druge.

e sad ovih zadnjih da je do mene nebi bilo jer kod prvog sr....a opalio bi mu kaznetinu da bi ga morao prodat da je plati pa mu nebi palo na pamet da opet tako

vozi.samo ga prvo treba ulovit!!hehehh.

ja vozim normalno ali kad treba po gasu onda po gasu :) koliko je to moguće sa serijalom ali gledam da ne ugrožavam sebe a naročito druge.
kupujem zadnji blatobran za hornet 600 2008

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #4 : 24 Studeni, 2008, 21:16:32 »
u nekim situacijama kada se vozim u autu,gledam malo pjesake kako iznenada pretrcavaju cestu da bi stigli na bus ili slicno...i onda je normalno kada neka glupa baba ide pretrcavat cestu i pokupi ju motor onda je motociklist kriv...tako da bi prije reko da bi pjesaci trebali malo vise paziti,jer ima vise slucajeva kada je neko iso pretrcavat cestu i da ga je pokupio auto ili motor,nego kada je motociklist ili vozac auta zbog svoje krivice pogazio covjeka na dijelu ceste di nema pjesackog prijelaza...tako da bi pjesaci trebali malo paziti za svoje zdravlje ili zdravlje motociklista koji su u vecini slucajeva izgubili glavu zbog nekih idiota koji oduzimaju prednost ili izletavaju itd...moje misljenje.ako grijesim ispravite me

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #5 : 24 Studeni, 2008, 21:22:02 »
Ja ne dijelim vozace na one koji voze auto, motor, kamion....
Dijelim ih na vozace i "ne vozace".
U svim kategorijama vozila se moze naci i jednih i drugih. Jedino sto mi je ugodnije kad ove "ne vozace" vidim pored sebe u prometu na vozilu koje je 10-tak puta lakse od mog.
RAzlika je i sto je meni bilo nesto lakse kao mladom vozacu jer sam u prometu vec 20tak godina kada u ZG nije bilo toliko guzvi i gdje se ponekad neka greskica oprastala, a koja danas dovodi do sudara jer je vise lima nego asfalta na cesti.

Offline keko_aprilia

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • zuuum zuuum
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Solin
  • Moj Skuter: aprilia sr 70 RR yamaha ybr 125
  • MojSetup: termo grupa giza 70 malossi
  • MojSpuh: ...sad ce u 11 mj
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #6 : 24 Studeni, 2008, 22:40:22 »
cin je lik iz kastela znas koja je ura...u kastelima se dosta gine i to nije zdravo prometno podrucje...a sta se tice ljudi u mentalnom sklopu u kastelima netrebamo dalje pricat...   :angry7: ... nabijen ja i njega i zenu koju je ubia na kitu...ko ih jebe...oboje su falili nevidin nigdi pjesacki koji je 50 metara dalje i jos plus taj idiot sta je satra zenu u naselju pa za to stvarno trebas bit rodeni debil .... :sad3:
let the good times roll... :)

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #7 : 25 Studeni, 2008, 11:24:01 »
Vozim auto duze nego skuter , na skuteru sam svaki dan isto tako i u autu. Prometna kultura je jako niska kod vozaca bilo da voze auto ili skuter.
Problem je sto se kopira voznja od drugih vozaca u prometu i najcesce preticanje  i provlacenja kroz kolone cesto zbog toga mladji i neiskusni nastradaju.

Ovdje na forumu ima dosta ljudi ,vozaca koji su u svojoj okolini poznati kao dobri vozaci,kamikaze  ili imaju dobre skutere kojima se drugi dive i na njih ugledaju kada je voznja u pitanju ,pa bi bilo dobro taj utjecaj skoristiti i svojim primjerom kvalitetne voznje (ne nuzno spore ,da ne dodje do zabune) posluziti kao primjer za nove vozace i tako malo smanjiti utjecaj ovog ludila na cestama.

Vozaci ako vec ne brinete za sebe u prometu brinite za druge!


Edit: nije senzacionalizma nego stvarnost.
« Zadnja izmjena: 25 Studeni, 2008, 14:08:35 veka84sb »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #8 : 25 Studeni, 2008, 14:04:17 »
Edit: nije senzacionalizma nego stvarnost.

 :icon_thumright: Tako je.

Ja isto ne volim previše divljat na cesti... I unatoč mojoj vožnji koja ponekad malo odskaće od normalne (čitaj: spore), još uvijek sam veliki ziheraš u prometu! Među aute idem u većini slučajeva kad kolona stoji i kad je više traka da mogu unutar istog smjera ić među njih, a ne na primjer na Zagrebačkoj cesti... Tamo bi pretjecal kolonu jedino u slučaju da iz suprotnog smjera barem 200 metara nema nikoga  :sad3:

Kočim uvijek ranije kad vidim žuto na semaforu ili kad se trebam zaustavit... Recimo vozimo se dottore i ja jednakom brzinom i odjednom žuto na semaforu i ja odma puštam gas i lagano kočim, a on drži gas i 5 metara prije semafora naglo po kočnici... Ne vidim koja je sad fora da stigne sekundu i pol prije mene na semafor a bez veze dere brenze! Nije ni čudo, moji diskovi imaju već 63 hiljade i tek sad sam počel razmišljat o tome da ih druge sezone zamijenim  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #9 : 25 Studeni, 2008, 14:11:13 »
Moj disk nakon 23.000 izgledao kao zilet ,koliko se stanjio ,a da ne pricamo o tome kako se izvitoperio i posavijao od topline... inace vozena serijala 50ccm...



Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #10 : 25 Studeni, 2008, 14:17:10 »
Moj disk nakon 23.000 izgledao kao zilet ,koliko se stanjio ,a da ne pricamo o tome kako se izvitoperio i posavijao od topline... inace vozena serijala 50ccm...




Kaj svaki dan vozis downhill?  ;D

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #11 : 25 Studeni, 2008, 14:22:45 »
 :toothy9:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #12 : 25 Studeni, 2008, 14:27:35 »


Kaj svaki dan vozis downhill?  ;D
[/quote]

Da bar onda ne bi trosio gorivo  :icon_biggrin:

Jako puno kratkih ulica ,jako nagla kocenja ,puno semafora, uglavnom centar grada ubrzavanje i kocenje stalno i gas 90% vremena maksimum.
Inace da ste tek gume vidjeli ....jedno vrijeme je bila slick a nakon toga slick sa koncima po sredini cijeli krug.

Offline Dirk23

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 748
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Drag 180, vx125
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #13 : 25 Studeni, 2008, 14:36:06 »


Kaj svaki dan vozis downhill?  ;D

Da bar onda ne bi trosio gorivo  :icon_biggrin:

Jako puno kratkih ulica ,jako nagla kocenja ,puno semafora, uglavnom centar grada ubrzavanje i kocenje stalno i gas 90% vremena maksimum.
Inace da ste tek gume vidjeli ....jedno vrijeme je bila slick a nakon toga slick sa koncima po sredini cijeli krug.
[/quote]

Ovo je poslovica, tako da se ograđujem od svega! "Što pametan skriva, time se budala ponosi"

Da se vratim na prvu sliku, mislim da se ne treba previse uzrujavat, to je samo zato jer ima krvi, pa da sto vise ljude privuce da otvore link, a i koliko puta su slike skrsenih sportiva, a pise samo motocikl, ali da nije u redu, nije!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #14 : 25 Studeni, 2008, 15:26:18 »
Moj disk nakon 23.000 izgledao kao zilet ,koliko se stanjio ,a da ne pricamo o tome kako se izvitoperio i posavijao od topline... inace vozena serijala 50ccm...




Kaj svaki dan vozis downhill?  ;D

hehehe  :icon_biggrin:

Gle, ipak je grad druga priča naspram otvorenih cesta kod mene... Kod nas je situacija da možeš pustit gas u točno određenom trenutku prije skretanja bez da kočnice pipneš... Makar po tome su diskovi trebili bit ko novi dan danas  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #15 : 25 Studeni, 2008, 15:42:16 »
Moj disk nakon 23.000 izgledao kao zilet ,koliko se stanjio ,a da ne pricamo o tome kako se izvitoperio i posavijao od topline... inace vozena serijala 50ccm...




Kaj svaki dan vozis downhill?  ;D

hehehe  :icon_biggrin:

Gle, ipak je grad druga priča naspram otvorenih cesta kod mene... Kod nas je situacija da možeš pustit gas u točno određenom trenutku prije skretanja bez da kočnice pipneš... Makar po tome su diskovi trebili bit ko novi dan danas  :toothy12:

Ja se vozim vecinom na relaciji Maksimir-Centar i to u vrijeme guzvi i sa 30000+ napravljenih km ne vidim bitne promjene na disku.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #16 : 25 Studeni, 2008, 15:45:46 »
Ja se vozim vecinom na relaciji Maksimir-Centar i to u vrijeme guzvi i sa 30000+ napravljenih km ne vidim bitne promjene na disku.

Da si se vozio ko ja i kočio ko budala dok sam bil "klinjo" ( :icon_biggrin:) pola metra prije zavoja sa 80kmh, vjeruj mi i tebi bi diskovi tak izgledali...  :jerk:

A sad sam i teži i vozimo se uvijek dvoje na motoru pa je i malo jače kočenje dosta da se diskovi puno više habaju  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: senzacionalizam ili ne
« Odgovori #17 : 25 Studeni, 2008, 20:29:16 »
E da to u dvoje je kljucno ,a disk mi je otisao jer sam vecinom nekoga vozao a i prednja kocnica je bila problematicna pa je koristena svecinom samo zadnja tako da ovih 23.000 km je i vise nego dosta!