Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Runner SP  (Posjeta: 94636 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #200 : 01 Listopad, 2009, 13:04:29 »
Tocno, al to ne znaci da je manje zraka nego prije, nego da si samo na prijasnju smjesu DODAO benzina.

Slikovito:

15grama zraka+1gram benzina = smjesa bez choka
15grama zraka+1gram benzina +1gram benzina= smjesa sa chokom
Zraka je isto  ;D

e pa to sam ja mislio al sam se mozda malo krivo izrazio..

goki nisi ni ti falio, ali to je sistem kod nekih karbova jos, da se zatori zrak,, kao polukrug se navuce na usis karba, znaci di pia makinama ide onaj limic zlatni, ali misim da se ti karbovi bas ne koriste kod skutera...

ja sam ono gore napisao jer je neko napisao "ko kod starih autiju vise benzina? a ti si rekkao da..ja sam rekao manje zraka jer na starim autima kad potegnes cok u karbu se zatvori leptir na pola..



Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #201 : 01 Listopad, 2009, 13:40:41 »
Tocno, al to ne znaci da je manje zraka nego prije, nego da si samo na prijasnju smjesu DODAO benzina.

Slikovito:

15grama zraka+1gram benzina = smjesa bez choka
15grama zraka+1gram benzina +1gram benzina= smjesa sa chokom
Zraka je isto  ;D

14.7 tocnije :toothy12: :laughing6:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #202 : 01 Listopad, 2009, 16:14:26 »
Ništa, otpada kombinacija sa 21 karbom jer smo se prodavač i ja krivo razumjeli. Unutra je trebala biti W7 igla, ali je W16 koja mi nikako ne odgovara.

U krajnjem slučaju ako ništa drugo drago mi jer što sam naučio nešto (stavljanje karba i dijelove). Šaraf za smjesu sam stavio točno na krug i pol.

Trenutno imam u planu naručiti neke dijelove za karb pa bi te alfa molio (ili bilo tko drugi tko zna) da mi kažete što je sve potrebno da W7 igla paše na karb.
Jeli ove sve ili treba još nešto ili netreba?

 - klipić 40
 - atomiser 262AU (neznam kako se kod nas zove taj dio, al na dell stranici je taj naziv), inače ima ga za naručit i na sipu što je super

Jel uopće taj atomiser 262AU i klipić 40 mogu ići na moj karb?

Također pošto sam otvorio karb saznao sam dijelove:

 - klipić 30
 - igla W9
 - glavna dizna 75
 - čok dizna 60
 - atomiser 262AN
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2009, 14:35:27 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #203 : 01 Listopad, 2009, 16:21:01 »
Ništa, otpada kombinacija sa 21 karbom jer smo se prodavač i ja krivo razumjeli. Unutra je trebala biti W7 igla, ali je W16 koja mi nikako ne odgovara.

U krajnjem slučaju ako ništa drugo drago mi jer što sam naučio nešto (stavljanje karba i dijelove). Šaraf za smjesu sam stavio točno na krug i pol.

Trenutno imam u planu naručiti neke dijelove za karb pa bi te alfa molio (ili bilo tko drugi tko zna) da mi kažete što je sve potrebno da W7 igla paše na karb.
Jeli ove sve ili treba još nešto ili netreba?

 - klipić 40
 - atomiser 262AU (neznam kako se kod nas zove taj dio, al na dell stranici je taj naziv), inače ima ga za naručit i na sipu što je super

Jel uopće taj atomiser 262AU i klipić 40 mogu ići na moj karb?

Također pošto sam otvorio karb saznao sam dijelove:

 - klipić 30
 - igla W9
 - glavna dizna 75
 - ler dizna 60
 - atomiser 262AN


Da, originalni setup karba sa W7 iglom ima to sto si naveo (trebas i ler diznu 50), ali to ne znaci da ce i tebi to biti najbolja kombinacija.
Stelanje karba se i zove stelanje jer ovisno o setupu treba pripasat razne dijelove u njega.

Cudi me da sa svojim karbom nisi zadovoljan, ali ako vec nisi, nabavi samo W7 iglu, atomiser AU i ler diznu 48 i 50 pa probaj sa svojim klipicem i ler diznom 48.
Trebat ces i glavnu diznu oko 80.
Zapravo, mozes probati i sa svojom ler diznom (mislim da je 45) pa po potrebi ju zamijeniti vecom
« Zadnja izmjena: 01 Listopad, 2009, 16:22:50 3alfa3 »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #204 : 01 Listopad, 2009, 16:23:31 »
Nije da nisam zadovoljan karbom, al iskreno u zadnje vrijeme me potrošnja malo počela brinut. U početku je bilo oko 5-25 - 5.5, ali sad je već lagano 6l.
To mi je nekako previše i htio bi onakvu potrošnju kakvu ti imaš.

A općenito izgleda da počinjem prčkat po skutu kao što sam i po kompovima prije, a kad krene jebiga. Treba sve bit pic pic.

« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2009, 14:35:47 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #205 : 01 Listopad, 2009, 16:24:57 »
Nije da nisam zadovoljan karbom, al iskreno u zadnje vrijeme me potrošnja malo počela brinut. U početku je bilo oko 5-25 - 5.5, ali sad je već lagano 6l.
To mi je nekako previše i htio bi onakvu potrošnju kakvu ti imaš.

Moja moze biti i debelo preko 6 ako vozim full gasom po gradskoj guzvi.
Normalna gradska voznja mi je nekih 5,3, a tek otvorena cesta oko 4,5

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #206 : 01 Listopad, 2009, 16:26:22 »
ler dizna je 60, napisao sam gore

Ne, to je chok dizna, ler dizna je ona najmanja (izmedju glavne i chok dizne) i ona je 45 kod tebe

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #207 : 01 Listopad, 2009, 16:37:11 »
Aha ok onda je takva.

Meni je zadnjih 200-300km 6l po gradu a nije da se nesto naganjam. Rijetko sam preko 10k okretaja.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #208 : 01 Listopad, 2009, 20:22:07 »
Vozio sam danas u grad i natrag i sve ok sa skuterom. Dakle dobro sam karb stavio.
Jedino moram sredit ler okretaje koji su full mali i krecu se od 1000 do 1400rpm pa skuter ko da umire.

Još nešto da napišem.
Jučer sam otvarao karb da provjerim jeli dobro namješteno sve unutra (igla, osigurač, feder i klipić) pošto je Slow primjetio na jednoj slici da nije dobro stavljeno. Slika je slikana dok još karb nije bio u skuter nego kad sam ga otvorio prvi put da vidim koja je igla u karbu.
Ugl. jučer nakon te moje provjere, stezanja, šarafljenja itd. okretaji u leru su se bili povećali na oko 3000-3400rpm.
Vozio sam nekih 20min tako i mogu reći da se skuter puno bolje ponašao. Manje je trokirao na niskim okretajima, bolji start, a na brdu i rupama se manje gušio te kasnije manje trokirao.

Naravno neću ler staviti na tih 3k okretaja nego onih standardnih 1800-2000, al eto pišem što sam primjetio.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #209 : 01 Listopad, 2009, 20:41:18 »
jesi dirao saafic od lera pa su se zato povecali okretaji na leru?

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #210 : 02 Listopad, 2009, 00:04:50 »
chupsy tjuner  :toothy12: :toothy12:
jedan od najboljih


čok mu netreba osim za zimu a i tada pali jer phbg ima odvojene kanale za ler smjesu

uostalom čim sam dobio karb u ruke sam mu rekao kak će bit...
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #211 : 02 Listopad, 2009, 00:45:09 »
jesi dirao saafic od lera pa su se zato povecali okretaji na leru?

Ne nego sam dirao gas sajlu kad sam otvarao karb pa se vjerojatno promjenila napetost.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #212 : 02 Listopad, 2009, 00:51:19 »
Ne nego sam dirao gas sajlu kad sam otvarao karb pa se vjerojatno promjenila napetost.

Gas sajla mora imati malo lufta kojeg osjetis na rucici. Na karbu to postelaj tako da vratis luft koji se mora osjetiti uvijek - kad je volan u oba polozaja do kraja i kad sjedis na skutu ili on stoji na nogarama.
Luft sluzi kako nebi doslo do nezeljenog davanja gasa (i kretanja skutera kad ne treba)

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #213 : 02 Listopad, 2009, 00:57:32 »
Gas sajla mora imati malo lufta kojeg osjetis na rucici. Na karbu to postelaj tako da vratis luft koji se mora osjetiti uvijek - kad je volan u oba polozaja do kraja i kad sjedis na skutu ili on stoji na nogarama.
Luft sluzi kako nebi doslo do nezeljenog davanja gasa (i kretanja skutera kad ne treba)

Ima lufta isto i kako je bilo prije par dana. Sjećam se još prije godinu dana kad si mi rekao da uvijek pazim da ima tog lufta.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #214 : 02 Listopad, 2009, 01:00:10 »
onda se napetost gas sajle nije promjenila a okretaj na leru su se digli...nesto dtugo je tu napeto  :icon_biggrin:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #215 : 02 Listopad, 2009, 01:12:12 »
nema sto drugo bit. To je zbog poklopca navoja na cijevi kroz koju ide sajla i navoja na poklopcu karba i onog šarafa gore na toj cijevi.
btw. čemu služi taj šaraf? Skužio sam da kad ga vrtim okretaji rastu ili padaju pa ne kužim koja je razlika izmedu njega i sarafa za ler na karbu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #216 : 02 Listopad, 2009, 01:14:11 »
nema sto drugo bit. To je zbog poklopca navoja na cijevi kroz koju ide sajla i navoja na poklopcu karba i onog šarafa gore na toj cijevi.
btw. čemu služi taj šaraf? Skužio sam da kad ga vrtim okretaji rastu ili padaju pa ne kužim koja je razlika izmedu njega i sarafa za ler na karbu.

Oba djeluju na polozaj klipica u leru, ali serafic za stelanje lera to radi bez napinjanja sajle.
Sto je klipic podignutiji, to ispod njega vise zraka prolazi kojeg karb onda pomijesa sa bengom i to je smjesa koja izgara u cilindru

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #217 : 02 Listopad, 2009, 01:20:01 »
A koliko zategnuto bi bilo optimalno za taj šaraf na sajli?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #218 : 02 Listopad, 2009, 01:25:57 »
A koliko zategnuto bi bilo optimalno za taj šaraf na sajli?

Samo za potreban luft sajle

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #219 : 02 Listopad, 2009, 16:08:48 »
Namjeravam kupiti neko kvačilo. Koje bi mi najbolje odgovaralo za ovaj setup? malossi delta?

Mislio sam uzeti deltu, al sad vidim da je fly skoro duplo jeftiniji. Jeli delta puno bolja? Što ću točno dobiti sa drugim kvačilom?