Ukoliko se Vespa redovito i normalno održava, prilikom kretanja na duže putovanje nije potrebno vršiti neke posebne zahvate, osim što treba naliti gorivo, zašto je poželjno imati ispravan pokazivač količine goriva.
Dakako, ne treba ništa prepustiti slučaju pa ako su nam guma na izmaku potrebno ih je zamijeniti novima, unatoč rezervnoj, jer po kiši nije dobro voziti se dužu relaciju na ćelavima. Jednostavno zamara. A i rezervna zračnica je poželjan predmet.
Također, ako nam predstoji za nekih do 1000 km izmjena ulja u mjenjaču, zamjenimo ga novim. Mada se neće ništa dogoditi i da ostane staro ulje.
Srećom je Vespa zrakom hlađena, pa nikakva provjera tekućine nije potrebna kao ni nošenje rezerve za nadolijevanje, ali je zato potrebno uz sebe imati litru ulja za mješavinu.
Nije na odmet imati sa sobom dvije nove svjećice, kao niti rezervne sajle koje se, da zatreba, mogu brzo promjeniti, a poželjno ih je pregledati i po potrebi zamijeniti (ukoliko su zaista dotrajale ili zapinju), da ne bi na putu bilo iznenađenja.
Nije loše ponijeti rezervne žarulje, mada ih se da zatreba može kupiti na svakoj benzinskoj crpki. Ali što ako pregori kratko svjetlo u 01.00 a benzinska ne radi!
Ako se pitate gdje sve to stane, stane u prednji pretinac, i još tko to želi, u njega može smjestiti kanticu od 3 litre goriva.
Da bi se izbjegli udari vjetra, pomaže i mali vjetrobran. Pomaže i kada pada kiša jer smanjuje količinu vode koja dolazi do vespozza, koji pritom ostaje podosta suh.
Jasno, u prednjem pretincu imamo i ključ za promjeniti svječicu, ključ za promijeniti gumu, kombinirke i dva križna odvijača. Kao i jedan ravni ako nam se zaštopa dizna.
Dizalica nam ipak nije potrebna, jer za promjenu stražnje gume, Vespa se može nagnuti na desni bok. Pod nju se stavi jakna i zamjena se može obaviti.
I još, potrebna je dobra volja za krenuti na putovanje.
Kada se sve to iskompletira, avantura može početi...