Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Di-Tech pitanje  (Posjeta: 2462 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Di-Tech pitanje
« : 08 Studeni, 2008, 12:36:44 »
imam nekih pitanja vezanih za direct injection motore.. vise manje znam princip rada i svidja mi se, sto zbog nize potrosnje, sto zbog manjeg zagadjenja, performansi i tako.. zanima me zasto se ta tehnologija nije implementirala i u vece motore? prvenstveno mislim na 125, 150 i 180cc dvotaktne motore od aprilie, gilere, piaggioa? sad drugo pitanje, koliko sam skuzio, aprilia sr 50 je s kraja 90ih koristila minarellijeve motore, zanima me dal su ti isti motori bili i u ditech verzijama? kolika je mogucnost na kinezijota (tu mislim na lunu/keeway/cpi) strpati elektroniku i sve sa ditecha starijeg godista u svrhu poboljsanja korisnosti tog motora? i zadnje, bi li se moglo srediti recimo 125-icu da ima DI?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #1 : 08 Studeni, 2008, 18:29:32 »
nisu stavljali tu tehnologiju u big bore 2T iz tog razloga šta na cvajama ta tehnologija nije još dovoljno razvijena dok na 4T je i imaš npr mašine 250ie itd...

Aprilia je koristila Minarelli/Morini/Piaggio/Morini Ditech Motore, prema vodenoj pumpi znaš koji je koji.

Treće: nemože, čitaj ispod.
 

4. 125 2t se nebi moglo sredit da ima DI, prva stvar koja je nerješiva je fizičke prirode i u samom bloku fali rupa di će stajat kompresor te još ostali tehnički dijelovi jer nije projektiran za konverziju, isto ko i na kinezima. Jedina opcija je swap mašine i instalacija zajendo s pumpama i popratnim dijelovima na ramu od kineza,pa na kinezu imat ditech morini mašinu, to je to.

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #2 : 09 Studeni, 2008, 23:54:32 »
tnx na odgovoru.. imas li kakav sajt sa DI motorima? da mogu usporediti razlike u motorima... wiki nezna bas puno o tome (gledano s tehnicke strane). ako si cuo mozda, Evinrude E-TEC vanbrodski motori, koriste tu tehnologiju, prije koju godinu su valjd imali nagradu za najcisci motor i tako.. volio bih vidjeti novog runnera 200cc cvaju PJ:D :headbang:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #3 : 10 Studeni, 2008, 07:45:05 »
nisu stavljali tu tehnologiju u big bore 2T iz tog razloga šta na cvajama ta tehnologija nije još dovoljno razvijena dok na 4T je i imaš npr mašine 250ie itd...

Aprilia je koristila Minarelli/Morini/Piaggio/Morini Ditech Motore, prema vodenoj pumpi znaš koji je koji.

Treće: nemože, čitaj ispod.
 

4. 125 2t se nebi moglo sredit da ima DI, prva stvar koja je nerješiva je fizičke prirode i u samom bloku fali rupa di će stajat kompresor te još ostali tehnički dijelovi jer nije projektiran za konverziju, isto ko i na kinezima. Jedina opcija je swap mašine i instalacija zajendo s pumpama i popratnim dijelovima na ramu od kineza,pa na kinezu imat ditech morini mašinu, to je to.



Sve se moze kada se hoce , inace da ne pametujem evo pogledaj prva tri videa sa stranice....

http://www.youtube.com/results?search_query=rs+125+injection&search_type=&aq=f

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #4 : 11 Studeni, 2008, 17:58:33 »
gle, to su ekstremi ako ćemo realno, ja gvorim za 125+ ccm mašine od skutera, u mašine od sportiva se nisam nikad miješao niti ih vozio.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #5 : 11 Studeni, 2008, 18:57:02 »
malo sam citao i proucavao... orbital prodaje dijelove za preradu motora na DI, 350$ dodje... nije puno... ali mos nabaviti cijeli motor za tu lovu. ovaj decko sto je radio RS125, mislim da nije radio DI vec samo ITB sa indirektnim ubrizgavanjem... stvar kod orbitala je da prodaje mehanicki sistem, znaci bez elektronike se upravlja.. mozda je to nesto bolja solucija tj jednostavnija... jedino cijena... a volio bih kakvu 125icu sa DI... gledao sam orbitalove motore, pa naletio na rotaxa, ma cudesa... iz 1L izvlace 240ks:D
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #6 : 18 Studeni, 2008, 21:23:34 »
prijatelju svi ti bjeze od di tech modela a ti njega mislis ugradit to ti je sranje ogromno... u bilo kojem pogledu... bez obzira sto stedi ne trosi puno ovo ono dabe ti kad ce se kvarit tolko da ces ga vozit 100 km godisnje

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #7 : 19 Studeni, 2008, 09:14:49 »
evo moj 6000km ove godine, 3 dana bio u kvaru.... :angry7:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #8 : 19 Studeni, 2008, 16:33:04 »
ma da ja sam imo ditecha 4god bio je tjedan dana u kvaru i to mojom greskom osto sam bez benzina pa se
injektor zastopo

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #9 : 19 Studeni, 2008, 16:38:22 »
e baš to, nikad se nije sam od sbee pokvario nego uvijek ga ja zaj**** nešto,il ostanem bezbenzina pa pumpa zariba, il sj**** struju skidajući injektor il nešto,a da je sam stao a da ga nisam dirao to nikad
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #10 : 19 Studeni, 2008, 17:00:50 »
pomeni je taj motor odlican samo treba mjenjat svjecicu i tu ti se vrsati ono sto manje trosi :headbang:

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #11 : 22 Studeni, 2008, 20:33:44 »
oke onda kome treba masina od di techa samo recite, dat cu i za jeftinije pare

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #12 : 22 Studeni, 2008, 23:23:02 »
javi mi se na pm. reci kaj sve dajes uz nju. i dogovorimo se... i planu imam da kupim nekog runnera sa sjebanom ili bez masine i gore ubacim ditechovu makinu.
🙈

Offline alfist159

  • Tržnica : (+27)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški
  • Honda Helix
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Honda Helix CN250
  • Moja Kaciga: Zaštitna
  • MojSetup: Bude...
  • MojSpuh: Sadomazođubrilović
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #13 : 09 Srpanj, 2009, 23:01:33 »
Ekipa mene zanima kod ditech-a, na punom gasu nekad se dogodi da ostane bez gasa, onda pustim gas i ide ok?! Druga stvar je da je lagano počeo trokirati, ne pretjerano ali malo "zadrži" gas onda povuće?! Po meni ili je do goriva ili svječice, napunija sam puni rezervar tifon 95 BS na zadnjem tankanu i koju preporučate svječicu za uzet ako je do nje?

Offline osvetnik88

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanic-Grad
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Zx-black
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #14 : 09 Srpanj, 2009, 23:16:48 »
Ekipa mene zanima kod ditech-a, na punom gasu nekad se dogodi da ostane bez gasa, onda pustim gas i ide ok?! Druga stvar je da je lagano počeo trokirati, ne pretjerano ali malo "zadrži" gas onda povuće?! Po meni ili je do goriva ili svječice, napunija sam puni rezervar tifon 95 BS na zadnjem tankanu i koju preporučate svječicu za uzet ako je do nje?
-do svjecice ti je ovo sa gasom jer se meni dogadala ista stvar.... :icon_thumright:
Malossi Red Sponge
Leo Vinci Zx-black

Prodajem suplemente za teretanu i sport ako ste zainteresirani javite mi se na PM ili na https://www.facebook.com/olimp.suplementi

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #15 : 05 Kolovoz, 2009, 01:54:12 »
ja pa imam ditecha i nemam problema sve su sitni 10 min posla kad vec sve znam napamet i znam kad je sta stalo a injektor je drugi i pumpa mojom kricivom jel sam je rastavljo i uj#bo pa je puko onaj klipic i tako ali samo tocim na omv 100 i nemam nikakvih problema a jedamput sam na ini i motor je gusio se bla bla ne da mi se pricjecat kad sam skino onu kapu dolje od injektora nes bjelo ko brasno vode svega naravno crko injektor . . :headbang:

Offline neno20

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 ditech nekad vozio, piaggio typhoon,piaggio nrg trenutni...
Odg: Di-Tech pitanje
« Odgovori #16 : 05 Kolovoz, 2009, 19:34:15 »
motor odličan,ništa ne troši,solidno ide,nikakav kvar,prezadovoljan,jedini razlog prodaje je što bi uzeo nešto jače...
inače oni koji kažu da ne valja vjerojatno su naletili na neko smeće i razočarali se i sada su im svi sranje...