Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)  (Posjeta: 2669 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mogy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« : 04 Kolovoz, 2024, 20:14:59 »
Pozdrav ekipa :)

Kao apsolutni početnik koji nikada prije nije vozio skutere molio bih Vas za preporuku jednog.

Znači skuter bi koristio u 95% slucajeva za odlazak na posao - gradska vožnja u Gradu Rijeci (cca 15km dnevno). Eventualno bi otišao u vrlo rijetkim slučajevima do Crikvenice/Krka.

Sad ne znam sto vi predlažete, da li kupiti novi ili polovni skuter? Koje modele bi preporučili? Da je pouzdan, ekonomičan, jeftini servisi itd
Da li uzeti uži/širi skuter za uglavnom vožnju po gradu? (sama logika mi govori da ne uzmem maxi skuter jer su oni dosta širi od ovih standardnih itd.? ako je to uopće definicija maxi skutera ili to ima veze sa kubikažom motora ;D)

Od opreme što preporučujete? Normalno kaciga, rukavice. Što još? Planiram voziti skuter i zimi.

Unaprijed zahvaljujem na preporukama i savjetima  :)

P.S. Sviđaju mi se modeli poput Honde SH350i, Kymco Downtown 300/350, Honda Forza 350, ali ti modeli su vrlo skupi (čak i polovni), tako da ne znam da li mi se to isplati za ono što bi ja koristio skuter? Ne znam ni sam.
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2024, 23:29:54 Mogy »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3021
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #1 : 05 Kolovoz, 2024, 09:06:40 »
Honda ADV 350 - bilo kad bilo gdje
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV 750 2017g

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #2 : 05 Kolovoz, 2024, 10:57:29 »
Ako ne ideš nigdje za to ti je dosta 50 ccm...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #3 : 06 Kolovoz, 2024, 00:48:38 »
vespa 125 ili 150 ( sprint ili primavera) koja ti se vise svidja :)

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #4 : 06 Kolovoz, 2024, 06:23:41 »
P.S. Sviđaju mi se modeli poput Honde SH350i, Kymco Downtown 300/350, Honda Forza 350, ali ti modeli su vrlo skupi (čak i polovni), tako da ne znam da li mi se to isplati za ono što bi ja koristio skuter? Ne znam ni sam.

ako imas love, samo si daj gusta i izaberi ono sto zelis.  :icon_thumright:

skuter kupujes prvenstveno za gust, a garantiram da ces nakon nekog vremena htjeti ici i dalje pa ce ti tribati i snage pa ces biti zahvalan sto si kupio ono sto si i htio... a nema lipseg osjecaja od onog kad parkiras nakon djira, ides doma i ponovno ga pogledas, onako parkiranog kako lipo izgleda...

objektivno - za ono sto ti triba bi te zadovoljio i nekakav LC 50ccm, jer i sa njim se mozes relativno pristojno dovesti od tocka A do tocke B... i ne triba vozacka...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #5 : 06 Kolovoz, 2024, 19:48:51 »
ne postoji jedan skuter za sve, moras ih imati vise.. i svi su kul, osim kineza :P

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #6 : 06 Kolovoz, 2024, 23:41:22 »
Pogi...  :azdaja: :violent1:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #7 : 06 Kolovoz, 2024, 23:57:19 »
dobro, kineza out of the box  :icon_biggrin:

Offline Mogy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #8 : 07 Kolovoz, 2024, 12:51:59 »
Hvala svima na savjetima i preporukama  :icon_biggrin: Vjerojatno ću ići na novi Kymco downtown 350 gt (plan je uzeti ga kroz iduća 2-3 mjeseca). Dođe 6.400,00€, što je skoro za 1000€ jeftinije od Honde Forza 350 (s tim da koliko sam pročitao Kymco ima Hondine motore). Ima ko kakva iskustva sa ovim novim motorom? Rekao mi je serviser Kymco motora u Rijeci da je stari DT odličan, ali da ne zna kakav je ovaj novi.

U slučaju kupnje polovnog skutera imate kakve preporuke, na što paziti itd? Do koliko kilometara max uzeti motor (pretpostavljam da 30k nije previše za uredno servisirani motor)? Normalno, važno je da ima cijelu povijest servisne knjižice itd.

Ne planiram ići na putovanja sa skuterom, samo gradska vožnja i zaobilaznica dio od Matulja do Vežice (eventualno kako sam gore napisao do Krka, Crikvenice otić đir vrlo rijetko), tako da ne znam baš da li mi se zbog toga isplati uzimati novi skuter. Ne znam ni sam :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2024, 13:01:34 Mogy »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3021
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #9 : 07 Kolovoz, 2024, 13:15:16 »
(s tim da koliko sam pročitao Kymco ima Hondine motore)

Ne znam di si ovu nebulozu pročitao :D ali netočna informacija je.
Kymco ima svoje motore, i generalno su jako dobri.

Ne planiram ići na putovanja sa skuterom, samo gradska vožnja i zaobilaznica dio od Matulja do Vežice (eventualno kako sam gore napisao do Krka, Crikvenice otić đir vrlo rijetko), tako da ne znam baš da li mi se zbog toga isplati uzimati novi skuter.

Uzmi onda Yamaha N-Max 155, savršena za što tražiš. Prednost je što je posli lako prodaš kad dosadi.
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV 750 2017g

Offline Mogy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #10 : 07 Kolovoz, 2024, 13:36:18 »
(s tim da koliko sam pročitao Kymco ima Hondine motore)

Ne znam di si ovu nebulozu pročitao :D ali netočna informacija je.
Kymco ima svoje motore, i generalno su jako dobri.

Ne planiram ići na putovanja sa skuterom, samo gradska vožnja i zaobilaznica dio od Matulja do Vežice (eventualno kako sam gore napisao do Krka, Crikvenice otić đir vrlo rijetko), tako da ne znam baš da li mi se zbog toga isplati uzimati novi skuter.

Uzmi onda Yamaha N-Max 155, savršena za što tražiš. Prednost je što je posli lako prodaš kad dosadi.

Jbg, susjed nema pojma onda o čemu govori  :icon_biggrin: Danas mi je rekao da Kymco ima Hondine motore (on ima downtown-a, možda je tako prije bilo na starijim modelima, pojma nemam ili se jednostavno zaj#bo). :) 

Hmm, 155ccm... Sviđa mi se nmax općenito, jedino što su skupi ko kuga, ko i nmax 300. Mislim da bi dao za motor jedno 3000-4000€ max, tako da mislim da otpada kupnja novog motora skoro pa sigurno. Mislim da je to u mom slučaju neisplativo.
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2024, 14:30:10 Mogy »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #11 : 07 Kolovoz, 2024, 18:27:41 »
Ako mislis uzet skuter i vozit ga 10 godina sigurno + i vise, onda uzmi novi ili gotovo novi koji jos ima garanciju i servisnu, mada uvijek mozes naletit na macka u vreci..

Nmax ne postoji 300, imas 125 i 155, dosta dobar skuter sa mizernom potrosnjom... ako ga ne gasiras, 2.5l na 100km.. 4300€ je novi 155

Bitno ti je gdje ces servisirati taj skuter, hoces ga servisirati sam kod kuce, gdje ces kupovati djelovo, da li su ti dostupni...

Naravno, bitno ti je i skuter kako ti lezi, koliko si visok, jel ti igra ulogu da mozes nogama doseci pod ili si pak toliko visok da ces koljenima udarati u volan..


Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3021
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #12 : 07 Kolovoz, 2024, 20:24:39 »
Nisam napisao X-Max, nego N-Max. Taman je 4.300e nov. Definitivno best buy za ovo što si opisao.

https://www.yamaha-motor.eu/hr/hr/scooters/urban-mobility/pdp/nmax-155-2024/
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV 750 2017g

Offline Mogy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #13 : 08 Kolovoz, 2024, 00:58:58 »
Bitno ti je gdje ces servisirati taj skuter, hoces ga servisirati sam kod kuce, gdje ces kupovati djelovo, da li su ti dostupni...

Naravno, bitno ti je i skuter kako ti lezi, koliko si visok, jel ti igra ulogu da mozes nogama doseci pod ili si pak toliko visok da ces koljenima udarati u volan..



Iz Rijeke sam. Pretpostavljam da ima dobar Yamahin servis u Rijeci? Vidim da ima prodajni salon na Školjiću, koliko vidim imaju i servis.

Pardon, zaboravio sam napisati visinu 183, 90kg~. Mislim da sa ovom visinom ne bi trebalo biti problema dosegnuti nogama pod (ja se nadam makar) :)

Nisam napisao X-Max, nego N-Max. Taman je 4.300e nov. Definitivno best buy za ovo što si opisao.

https://www.yamaha-motor.eu/hr/hr/scooters/urban-mobility/pdp/nmax-155-2024/


Izgledom mi se ful sviđa motor, vjer boljeg nisam vidio, a zadnjih par dana gledam modele i istražujem. Mogao bi uzeti u obzir taj da, još možda ako se nađe polovni neki za par sto eura niže bi isto bilo ok, a da nema masu kilometara :)

Gledao sam i Hondu SH150i. Doslovno su identične cijene za ova dva skutera. Po tebi je bolji nmax što se tiče performansi i voznih karakteristika (koji je startniji/udobniji/ekonomičniji)? Pretpostavljam da će uglavnom jedina razlika biti izgled između ta dva skutera. Stvarno nemam iskustva sa motorima i skuterima, zato i pitam možda glupa pitanja  :icon_biggrin:

Edit: Vidim da sh150i ima dosta veće kotače naspram nmaxa, tako da pretpostavljam da bi trebao onda biti stabilniji/okretniji u vožnji gradom... Što se tiče izgleda puno mi je ljepši nmax kao što sam već gore napisao.

https://viktormotosport.hr/shop/promocije-akcije/vozila-a2-kategorije/honda-sh150i/


« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2024, 01:24:38 Mogy »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #14 : 08 Kolovoz, 2024, 01:20:57 »
Ja bi radije odabrao SH150 a ne nmaxa
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Mogy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #15 : 08 Kolovoz, 2024, 01:26:17 »
Ja bi radije odabrao SH150 a ne nmaxa

I ja mislim da će tako biti da nakraju. Javim kroz koji mjesec što sam kupio. Sada samo ispitujem teren, a možda i za Božić i Novu godinu budu kakvi popusti. Da li budu kada akcije u to doma za skutere ako znate?  8)

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #16 : 08 Kolovoz, 2024, 05:17:55 »
Care, moras sjest obavezno prije kupovine, nemoj ni otic samo u prvi salon i probat jedan model, vidi sto vise, da dobis neki utisak..

SH je totalna kontra Nmaxu, sjedis kao na stolici, koliko sam pratio testove, ljudi se zale da je jako mala podnica, i da nemaju mjesta za noge..

Aprilia SR GT 200 ti je isto u tom nekom budgetu kao Nmax 155

Ja sam davno bio zaljubljen npr u Aerox, pa kad sam sjeo na njega sam se razocarao, visoka podnica, koljena mi u rebrima, ne mogu smotat volan, zapinje mi o noge, sic mali kratak i td...

Ukucaj si i nazive skutera koji te zanimaju u YT, pa malo poprati, procitaj komentare :)

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17032
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #17 : 08 Kolovoz, 2024, 09:04:12 »
Nemozes ti kupiti po reviewima skuter, istot i je koda citas review i preporuke za patike.
Mora ti pasati na nogu ili patika nevalja.

Isto tako je i s motorem sjedi probaj vozi dan dva.

Offline Mogy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #18 : 08 Kolovoz, 2024, 13:36:55 »
Istina da, samo da li obično saloni u Rijeci daju test vožnju? Navodno ovisi od salona do salona (tako sam čitao po forumima i nekim recenzijama za auto/moto salone). Provjerim ja sve uvijek prije nego konačno donesem odluku naravno. Hvala jos jednom na savjetima :)
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2024, 14:23:06 Mogy »

Offline Mogy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji skuter 300-400ccm? (gradska vožnja - Rijeka)
« Odgovori #19 : 08 Kolovoz, 2024, 19:01:37 »
U planu po preporukama ekipe sa ovog foruma u razmatranje dolaze sljedeća 4 modela (slobodno vi preporučite još neki model u toj kubikaži 150-200ccm):

YAMAHA NMAX 155 - 4.299,00€

HONDA SH150i - 4.290,00€

APRILIA ST GT 200 ili sport verzija (pretpostavljam da sport verzija ima više konja + ima neke lude boje) - 4.649,00€ za GT 200 verziju dok je sport verzija inače 100€ skuplja, trenutno je akcija od 400€ na sport verziju u Moto art-u u Rijeci ako nekoga zanima - https://motoart.hr/aprilia/5432-aprilia-sr-gt-200-sport.html - 4.349,00€

AGILITY S 200 - 3.799,00€ + gratis kofer, trenutno je akcija na službenoj stranici i skuter dođe 3.499,00€

Nadam se da ću imati mogućnost testirati navedene modele  :)

Još jedno pitanje, da li u pravilu ovi navedeni brendovi skutera imaju na svojim stranicama Božićne/Novogodišnje/Blackfriday popuste? Pitam zato jer još jedno 3-4 mjeseca neću biti u mogućnosti kupiti motor, pa da ubodem koji jeba*ki popust  :toothy10:

P.S. Uvijek preferiram kupnju novog motora, ali u obzir naravno dolazi i polovni ako ima malu kilometražu + povoljnu cijenu.
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2024, 20:18:29 Mogy »