Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: baotian 72cc gubitak ler gasa  (Posjeta: 1055 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
baotian 72cc gubitak ler gasa
« : 30 Rujan, 2021, 08:09:09 »
72 cc, Novi fergazer( crna plastična kapica)star mjesec dana uredno radilo 500km tj do prekjučer. Palio topal ili hladan na zub uz milimetar dodavanja gasa.

i tada kreće....

pali i dalje na zub ali.

prvo je počeo raditi nemirno na ler gasu, tj zaletavao se svakih par sekundi od 800 do 2000okretaja dok je bio hladan i poluhladan, pripisao sam to čoku, vuče normalno.

onda se počeo gasiti na ler gasu, na semaforima i tako dok se nije skroz ugrijao, ugrijan radio na ler gasu ali sa zaletavanjima i variranjima okretaja i dalje vuče normalno.
onda je počeo gubiti ler gas i dok je vruć, i gasiti se na gotovo svakom puštanju gasa, i prilikom usporavanja prije semafora lagano pukne iz auspuha.

otvorio frg, ler dizna prohodna, prirubnica i brtve se čine ok, cijevčice vakuma isto, stavio ivasima na brtve prirubnice . Isključio čok dok je bio vruć, ništa se nije promjenilo. Znači sada uglavnom nema ler gasa, ako ga slučajno odluči imati onda radi nemirno i zaletava se svakih par sekundi sa 800 na 1800okr, pa u krug.

svi prijedlozi i iskustva dobro došli..
hvala!







Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: baotian 72cc gubitak ler gasa
« Odgovori #1 : 30 Rujan, 2021, 10:29:31 »
Ehh to su te muke zbog kojih sam ja presao na 125 masinu, 72cc sam rijetko kad uspio ustelat kako treba a to ce me opet cekat kad downgrejdam devetku. Ako puca iz auspuha valjalo bi provjerit ventile i vjerovatno taj karb nevalja, badave kaj je novi ima njih i novih kaj su falš roba
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: baotian 72cc gubitak ler gasa
« Odgovori #2 : 30 Rujan, 2021, 12:07:21 »
znači kaj, rješenje je prelazak na 125 masinu :toothy12:,

budem ga cijelog skinuo dolje pa ispuhao, jer sam gledao samo diznu ler gasa, ali tko zna možda je ona rupica koju koju vuče zrak za ler, zaštopana il neš. Naručio sam novi frg za svaki slučaj

znam da su kineske stavri tak kak jesu, al rok trajanja bi im ipak mogao biti dulji od mjesec dana :drunken_smilie:

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: baotian 72cc gubitak ler gasa
« Odgovori #3 : 12 Listopad, 2021, 07:28:17 »
evo stavio potpuno novi fergazer, provjerio ventile, 005 usis, 010 ispuh i simptomi su ostali potpuno isti( znaci frg je bio dobar).


nece upaliti bez dodavanja pola gasa, nema ler gasa , pod dodanim gasom radi ali kao ono pmprmprmprm kao da je dvotaktni.
Radi samo dok držim gas, zavrnuo sarafic ler gasa do kraja i dalje se ugasi čim pustim gas, napominjem frgić jučer kupljen potpuno nov.

prirubnica se cini ok, nezz više kaj mogu još napravit.. iskru ima dobru, i mislim da je do struje da onda ne bi zajebavao ovisno o dodavanju gasa ili?

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: baotian 72cc gubitak ler gasa
« Odgovori #4 : 12 Listopad, 2021, 12:24:45 »
5 stoti je malo na usisu, usis ide na 0.10 ispuh 0.13 - 0.15
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: baotian 72cc gubitak ler gasa
« Odgovori #5 : 18 Listopad, 2021, 09:16:20 »
evo riješio problem...vakum faking pumpica.

budući da sam zbog dolje opisanog (ne)rada sumnjao u frgazer ili falš zrak na prirubnici , prilikom skidanja prirubnice odpojio sam cijev od vakuma...i dok sam prčkao po fergazeru, skužio da iz cijevčice vakuma koja je ležala sa strane iscurilo malo benzina...
...cijev vakuma spaja prirubnicu sa vakum pumpicom rezervoara.
vakum pumpica je radila, ali je puštala iznutra, pa je benzin osim glavnim tokom ulazio i u cijev vakuma i tako zaobilazeći fergazer ulazio direkt u cilindar, što je uzrokovalo prvo nestabilan ler gas, zatim kad se valjda rupica povećala gubitak ler gasa, i nemiran rad na pola gasa kao da je dvotaktni.

stavio novu pumpicu i usput A9 bregastu i mali sada otkida 77 po vuri :toothy10:...
to je to.