Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja  (Posjeta: 5140 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« : 27 Listopad, 2008, 00:04:27 »
dakle radi se bas o ovakvom modelu, nikakav black edition itd itd...



namontirali smo ga na frendov skut, poceli kurblat da povuce smjesu...ALI, karb je povuko vodu i antifriz i radilica je potonula ko titanik... :( na svu srecu klip i cilindar su normalni i citavi, sve je oprano naftom i ispuhano kompresorom...

a na ovoj slici sam crvenim kruzicima obiljezio pipke na kanalima koji su jedini ostali slobodni te su, po nasim nekim predpostavkama, bili namjenjeni za grijanje karba...ALI, pametni digici nisu stavili nikakva uputstva niti upozorenja da ti kanali zavrsavaju U ŠALICI!!! i sad par pitanja...

1. za koji vrag sluze ti pipci ak nisu za rashladnu tekucinu? jer nemre bit da su tak glupi da isfuraju kanale za rashl. tekuc. u šalicu s benzinom!!

2. ak sluze za rashladnu tekucinu, kak onda u šalici napravit neki bypass (jer glupi digici to nisu napravili), kanalic neki da prolazi kroz salicu, ali ko kroz neko crijevo? i dali je to uopce moguce?

3. trenutno mi se frend vozi bez ikakvih spojeva na njima i skut radi normalno, dal se on moze tak vozit bez straha i dal je uopce bitno to grijanje?

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #1 : 27 Listopad, 2008, 00:08:40 »
ja mislim da je to neki iberlauf ili slično ali nisam siguran! moj delorto ima isto te pipke i nisu nit začepljeni niti s nečim povezani!
prvi put čujem da rashladna tekućina ide kroz fergazer!

Offline apriliatuner

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #2 : 27 Listopad, 2008, 00:16:39 »
i ja mislim da je to iberlauf,ni kod mene nije nista spojeno,isto imam takav 21mm

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #3 : 27 Listopad, 2008, 00:27:12 »
aha ok thnx!!

ma problem je u tome da serijana dellorto 17,5 ima tak slicna 2 pipka kroz koji ide rashl. tekuc. prakticki iz najbitnijeg razloga da kad se dovoljno zagrije, gasi chok!

a ovaj vrag ima manualni chok, al smo mislili da bi, kao i na 17,5, trebala ic rashl. tekuc. jer su nam ta 2 crijeva ostala slobodna! spojili smo lijepo bengu, ulje i vakuum i ostala nam jos 2 crijeva od vode, a ovo je na frgi izgledalo jako slicno ko na 17,5...

jbg, mi smo krivi kaj nismo prije pogledali...al ko bi si mislio...  :redface:
« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2008, 00:40:55 Ghoul »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #4 : 27 Listopad, 2008, 08:30:55 »
ti pipci su za iberlauf kad ti preljeva plovak i visak benzina da ne ulazi u cilindar kroz te pipke izlazi van ili nekad izlazi i na filter zraka.kakvo grijanje fergazera sa rashladnom tekucinom kak vam je to uopce palo na pamet.sta niste pitali ak niste bii sigurni. :nono:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #5 : 27 Listopad, 2008, 08:46:22 »
Dellorto 12 i 17.5 imaju 2 izvoda za grijanje fergazera i preko tankih cijevcica se spajaju najcesce na glavu motora cime je frgic povezan sa rashladnom tekucinom. Ti izvodi su uglavnom zlatne boje i polozeni su horizontalno. Postoje iznimke koje to nemaju, kao niti jedan dellotro 19 i 21. Oni najcesce imaju 2 vertikalne cijevcice koje su sive boje i okrenute su prema casici, to je odusak ili iberlauf.

Kod Dellorto 12 i 17.5 frgica, najcesce to izgleda ovako, s tim da izvodi mogu biti i na desnoj strani sto je pogodnije za piaggio masine.



Zeleno je vakuum i kod vecine se nalazi na toj poziciji, blize prirubnici.
Plavo je prikljucak za uljnu pumpu koji je uvijek najtanji.
Creveno zaokruzeno su izvodi za grijanje i na njih se moze spojiti rashladna tekucina. Spajanje nije obavezno, ali je pozeljno jer je frgic uvijek hladan, pa postoji mogucnost da se stvori led na klipicu i na taj nacin zablokira klipic na punom gasu kao meni.
I preostaje jos prikljucak za benzin koji se ne vidi na prvoj slici, pa je prikazan na drugoj u smedjem krugu.


Oni koji nemaju prikljucak za grijanje su tvornicki namjenjeni za zracno hladjenje, iako je to svejedno kod AC masine jer nema rashladne tekucine.


Zelena - Vakuum
Plava - Ulje
Smedja - Benzin


« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2008, 09:11:35 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #6 : 27 Listopad, 2008, 09:29:14 »
Ja imam na Del'lorto 17,5 PHBN LS te izvode koje sam "kratko spojio" sa jednom cjevčicom jer na Trophyju postoje na glavi izvodi ali nisu probušeni ( :dontknow:) tak da nemam to grijanje fergazera... Na PHBN 12 serijskom sam isto imal ali je bilo spojeno jer je serijska mašina to imala serijski spojeno...

Jedno pitanje, slow... Ja na Roxu imam dva šlaufa koji idu sa ventila sa rezervara, jedan malo tanji od drugoga, i obadva su spojena na fergazer...

Kaj je taj drugi? Iberlauf? Vakum?
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #7 : 27 Listopad, 2008, 09:39:20 »
Ja imam na Del'lorto 17,5 PHBN LS te izvode koje sam "kratko spojio" sa jednom cjevčicom jer na Trophyju postoje na glavi izvodi ali nisu probušeni ( :dontknow:) tak da nemam to grijanje fergazera... Na PHBN 12 serijskom sam isto imal ali je bilo spojeno jer je serijska mašina to imala serijski spojeno...

Jedno pitanje, slow... Ja na Roxu imam dva šlaufa koji idu sa ventila sa rezervara, jedan malo tanji od drugoga, i obadva su spojena na fergazer...

Kaj je taj drugi? Iberlauf? Vakum?

Ako primjetis probleme u sporom odazivu gasa, ili mozda blokiranje klipica pri temp. oko 0°C, onda spoji frgic da ima grijanje ili se nemoj voziti. Jedina mana toga je sto kompliciras kada trebas izvaditi frgic, pa onda curi tekucina kroz ta crijeva i treba ih zacepiti....

Taj ventil je vakuum pumpa i tanje crijevo sluzi za vakuum, a deblje za protok benzina iz rezervara u casicu fergazera. Ako je sve ispravno i kada odspojis ta 2 crijeva benzin ne bi trebao teci, najcesce iscuri ono sto je ostalo u "debljem" crijevu.
Probaj uvuci zrak na tanjem crijevu i zadrzati par sec. i benzin bi trebao proteci kroz deblje. Na taj nacin provjeravas ispravnost vakum pumpe.




Gornji pipac koji ima veci unutrasnji promjer i malo je duzi, sluzi za protok benzina iz rezervara.
Donji koji je manjih dimenzija sluzi za vakuum.
« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2008, 09:47:10 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #8 : 27 Listopad, 2008, 09:48:25 »
Ako primjetis probleme u sporom odazivu gasa, ili mozda blokiranje klipica pri temp. oko 0°C, onda spoji frgic da ima grijanje ili se nemoj voziti.

Svaka čast... za sve imaš odgovor...  :icon_thumright:

Točno to mi se događalo! Stisnem na gas pa u prvih sekundu i pol napravi buuuu i onda tek uhvati i kad je vani velika vlaga (čitaj: kiša) i niska temperatura, klipić blokira (par put i ostal na fol gasu). Gle, ja bi spojio ta crijeva na glavu cilindra ali na glavi mi te rupe nisu probušene! Postoje izvodi al su iznutra puni! I nije mi baš jednostavno sad sve skidat dole, ispuštat vodu... Reci mi dal slobodno uzmem borer i bušim kroz te izvode na glavi da probijem rupu tak da znam kad ću drugi put raskapat mašinu (za jedno 20 hiljada km  :toothy3:)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline NeoDJW

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 666
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Djakovo
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #9 : 27 Listopad, 2008, 09:55:11 »
Ako primjetis probleme u sporom odazivu gasa, ili mozda blokiranje klipica pri temp. oko 0°C, onda spoji frgic da ima grijanje ili se nemoj voziti.

Svaka čast... za sve imaš odgovor...  :icon_thumright:

Točno to mi se događalo! Stisnem na gas pa u prvih sekundu i pol napravi buuuu i onda tek uhvati i kad je vani velika vlaga (čitaj: kiša) i niska temperatura, klipić blokira (par put i ostal na fol gasu). Gle, ja bi spojio ta crijeva na glavu cilindra ali na glavi mi te rupe nisu probušene! Postoje izvodi al su iznutra puni! I nije mi baš jednostavno sad sve skidat dole, ispuštat vodu... Reci mi dal slobodno uzmem borer i bušim kroz te izvode na glavi da probijem rupu tak da znam kad ću drugi put raskapat mašinu (za jedno 20 hiljada km  :toothy3:)

Ma daj ajde nemoj nista busit, vise ekipe se vozi bez toga nego s tim...... sjedi vozi....... a i nisi tolki idiot da se vozis kad je ispod 0°
Never gave a shit, never gave a fuck.

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #10 : 27 Listopad, 2008, 09:56:29 »
nemoj to busit sam ces sje.. kak ces dobit cijevi unutra i kaj ak nebude dihtalo sam ce ti curit i jebavat ce te

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #11 : 27 Listopad, 2008, 10:42:04 »
meni je vakum pumpa sjebana vec godinama.ja cim skinem crijevo meni curi benzin cijelo vrijeme  :sad1:  al sve radi savrseno jer je fergazer novi i plovak odlicno odradjuje svoj posao.


Kolko kosta nova vakum pumpa. :icon_scratch:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #12 : 27 Listopad, 2008, 11:07:44 »
Ma daj ajde nemoj nista busit, vise ekipe se vozi bez toga nego s tim...... sjedi vozi....... a i nisi tolki idiot da se vozis kad je ispod 0°

 :beljj: hm... e sad...  :toothy3:

Tu i tam se prepelam!

Ali fakat rijetko... Makar se to meni i malo iznad nule dešava tak da... Bilo je bolje dok je sve bilo spojeno...

I ne kužim kak nebi to dobro zadihtal? Imam dva mala šlaufa koja stegnem sa šelnama i to je cijela mudrolija...

Jedino me muči to bušenje glave... U principu su ti izvodi na glavi šuplji za cijelu svoju dužinu ali dalje nisu... Znači bubnem unutra borer i razvrtim to do kraja... To je borer 1mm debljine, nebi trebalo bit problema...

Al nek se javi netko ko je to radil!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #13 : 27 Listopad, 2008, 14:27:42 »
aha ok thnx!!

ma problem je u tome da serijana dellorto 17,5 ima tak slicna 2 pipka kroz koji ide rashl. tekuc. prakticki iz najbitnijeg razloga da kad se dovoljno zagrije, gasi chok!

a imam i ja pitanje...posto nisam mogo naci doticni ni jedan 19 karb da mi odgovara...uzeo sam ponovo 17.5 jer sam svoj stari prodo za cijenu kao sto je novi ali ovaj put nisam uzeo el chok nego sa SC onaj kit za 17.5 manualni flipchok..sta cu ja radit onda sa tim crijevima sto idu u karb i sto kad se dovoljno zagrije gase chok ?? hocul ih spajat ili ne ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #14 : 27 Listopad, 2008, 16:23:50 »
aha ok thnx!!

ma problem je u tome da serijana dellorto 17,5 ima tak slicna 2 pipka kroz koji ide rashl. tekuc. prakticki iz najbitnijeg razloga da kad se dovoljno zagrije, gasi chok!

a imam i ja pitanje...posto nisam mogo naci doticni ni jedan 19 karb da mi odgovara...uzeo sam ponovo 17.5 jer sam svoj stari prodo za cijenu kao sto je novi ali ovaj put nisam uzeo el chok nego sa SC onaj kit za 17.5 manualni flipchok..sta cu ja radit onda sa tim crijevima sto idu u karb i sto kad se dovoljno zagrije gase chok ?? hocul ih spajat ili ne ??

ahhh...a moras one rupe na glavnom crijevu hladjenja i onu rupu sa glave nekak zacepit! mi smo na glavi stavili jos kao malo crijevo ali ga zastopali sa jednim prevelikim sarafom koji smo turnuli u cijev i osigurali sve šelnama...a ovu rupu kod debelog cijeva dole smo prevukli sa 2 sloja nekakve gume kaj smo nasli u garazi i osigurali sa 2 šelne...

a chok ti najmanji problem...isfuras si sajlu pod zic ili izmedju nogu il kod straznjeg amortizera...kad se zagrije motor i temp. vurica pocne lagano rast, iskljucis chok...
« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2008, 16:26:06 Ghoul »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #15 : 27 Listopad, 2008, 17:44:10 »
Kolko kosta nova vakum pumpa. :icon_scratch:

Mislim da je oko 80kn nova.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #16 : 27 Listopad, 2008, 17:57:40 »
Kolko kosta nova vakum pumpa. :icon_scratch:

Mislim da je oko 80kn nova
.


onda i to kupujem prije sljedece sezone.jel pase to od bilo kojeg skutera 50cc ak nemaju ovi u piaggiu ili bas mora biti piaggio-gilera grupacja. :icon_scratch:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #17 : 27 Listopad, 2008, 18:39:16 »
Kolko kosta nova vakum pumpa. :icon_scratch:

Mislim da je oko 80kn nova
.


onda i to kupujem prije sljedece sezone.jel pase to od bilo kojeg skutera 50cc ak nemaju ovi u piaggiu ili bas mora biti piaggio-gilera grupacja. :icon_scratch:

Mislim da pase od vecine skutera.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #18 : 27 Listopad, 2008, 18:47:36 »
Pa pumpa je pumpa... Bitno da ima 3 izvoda ( :toothy3:) i da više manje pašeju gore crijeva da se zadihta dobro!

Nemoj sad da odskaće debljina crijeva za 4 centimetra... to znači da si uzel od lokomotive!  :icon_tongue:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dellorto 21 PHBG - problem i par pitanja
« Odgovori #19 : 27 Listopad, 2008, 18:53:33 »
Pa pumpa je pumpa... Bitno da ima 3 izvoda ( :toothy3:) i da više manje pašeju gore crijeva da se zadihta dobro!

Nemoj sad da odskaće debljina crijeva za 4 centimetra... to znači da si uzel od lokomotive!  :icon_tongue:

A treci je?