Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymko GD 250 nema struje na svecici  (Posjeta: 793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline blazevski

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: honda
  • Moja Kaciga: agv
Kymko GD 250 nema struje na svecici
« : 02 Srpanj, 2020, 09:37:08 »
Pozdrav do svih na forumi verujem  osim mene i neki drugi  su imali  ovaj problem sto  je gore naveden.Ovako   skuter sam nabavio pre izvesnog vremena  par meseci  i nije bilo nekih problema.Pre neki dan  hteo sam da  ga upali  ali isti vergla ali nece da upali ,gorivo  pren neki dan natoceno  i nije bilo problema .Prvo sam proverio da nije neki osigurac u onoj maloj kutii do akumulatora sve je u redu  ,izvadio svecici  i proba  sa prijateljem da vidimo  dali je u redu kada na svecici nedolazi  struja nema iskre .Zamenili  drugu svecicu  da nije ista probijena  isto  nisto nema struje .Sada me zanima  osim CDi a  i  bombine koje se treba proveriti  a nemamo iskustvakako proveriti   jel je moguce da je i nesto  drugo  defekt .Kojim redom da proveravamo  i kako da ispitamo ako je to  moguce .Ovo sam postavio i na drugim  forumima ali nisam za sada dobio odgovore.Inace skuter ja 2004 godiste   i je malo  vozjen presao  nekih  10000 km.
Pozdrav

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Kymko GD 250 nema struje na svecici
« Odgovori #1 : 02 Srpanj, 2020, 09:40:19 »
BoMbinu probaj drugu

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kymko GD 250 nema struje na svecici
« Odgovori #2 : 02 Srpanj, 2020, 10:51:58 »
A cdi ispitas tako da stavis drugi koji je 100% ispravan i tako jedino mozes znati da li je taj tvoj ok ili ne.

Offline blazevski

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: honda
  • Moja Kaciga: agv
Odg: Kymko GD 250 nema struje na svecici
« Odgovori #3 : 02 Srpanj, 2020, 12:49:30 »
hvala na predlozima.Da bi proverio  i jedno i drugo  znaci  trebam nabaviti  bombinu i CDI  to treba biti isti rezervni  delovi  znaci  nemoze se nesto improvizirati .Inace neformalno  cena CDI za Kymko  je skoro 100 eura i  bombinu mislim negde 50 euro (mozda sam  za bombinu  u gresci )Znaci  nepostoji  nacin  da bi mogli to proveriti   u domacim uslovima dali  su isti  ispravni.Kao drugi problem je sto  kod nas  GD-250  su prava retkos  i tesko  mogu  nabaviti  za probu  jedino  ako pase od neki drugi  skuter ili  od drugu  kubikazi  a da je ipak  od Kymko.Ipak hvala.