Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox - popravak svjetla  (Posjeta: 12001 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Yamaha Aerox - popravak svjetla
« : 26 Listopad, 2008, 19:54:18 »
Dakle na mom roxu ne rade svjetla.

Znači nije krepala žarulja jer ne svijetli niti prva niti zadnja lampa a niti LED-ice (svjetlo) na vuricama ne šljakaju. Ko da sam ugasio svjetla na prekidaču.

Nije krepal prekidač, a đek od prekidača i anlasera je OK. Probali smo direkt na đeku spojit da radi ali ništa a anlaser normalno zavrti, probali smo drugi regler, ni to nije... skinuli smo izolaciju s gornjeg djela instalacije i sve žice su OK. Mrdali smo po žicama da možda prosvijetli (jer prije je znalo radit kad sam žice cimal) ali ni to ne pali!

Razmišljali smo da je možda osigurač al nije kad sve ostalo dela, dela stop, delaju žmigavci, dela truba i dela anlaser! Ko da je jedna jedina žica negdi ištekana koja je spoj za cijelu instalaciju svjetala od prekidača...

Meni se to postepeno događalo. Prvo je na nekoj većoj rupi (prije godinu dana od prilike) na trenutak izgubilo kontakt, i tak se ponekad dešavalo do prije par mjeseci kad se kompletno znalo ugasit na sekundu dvije u vožnji a u zadnje vrijeme dok je radilo, kad skrenem volan skroz desno ili lijevo se znalo ugasit i kad ga ispravim je opet radilo!

Danas više niš ne radi, sve smo probali, i mrak celo vreme...

Ajde help, pliz!  :'(
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #1 : 26 Listopad, 2008, 19:56:38 »
pa jesu konektori spojeni ok za svijetla, promijeni osigurac isto, nije skup, probaj staviti drugi aku
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #2 : 26 Listopad, 2008, 20:01:50 »
Utikac za svijetla od aeroxa ima 4 zice. Zaboravio sam koje su boje u igri pa necu napamet govoriti. Ali jedna je masa, u drugoj je uvijek 12V i ta sluzi za 2 pozicije, treca je za kratko svijetlo i na nju dolazi 12V preko prekidaca, za cetvrtu je isti slucaj kao za 3. samo sto ide preko 2 prekidaca.

Pokusaj prvo ispitati masu na tom utikacu, ona mora biti povezana sa - klemom od akumulatora.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #3 : 26 Listopad, 2008, 20:03:21 »
pa jesu konektori spojeni ok za svijetla, promijeni osigurac isto, nije skup, probaj staviti drugi aku

Sve je spojeno oke! Osigurač je odličan, aku nije odličan ali to nema veze s tim jer su meni svjetla spojena na struju od paljenja a ne na akumulator ko na novijim motorima
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #4 : 26 Listopad, 2008, 20:05:10 »
nebi te htio strasit ali mislim da je ak ste sve to probali i provjerili ipak stvar u namotajima.pogledaj dali su ti namotaji uredu tj. ak su zgorili onda se vidi da pocrne a ak se nevidi ipak posudi od nekog namotaje pa probaj.

Offline apriliatuner

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #5 : 26 Listopad, 2008, 20:06:49 »
meni su na sr-u crkavala svjetla,mjenjao sam i regler,ništa nije pomoglo,par njih mi je reklo da je to problem u namotajima,prodao sam ga i nisam ni popravio nikad,a bio sam spojio samo prednja direkt na akumulator i stavio poseban prekidač

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #6 : 26 Listopad, 2008, 20:07:51 »
Utikac za svijetla od aeroxa ima 4 zice. Zaboravio sam koje su boje u igri pa necu napamet govoriti. Ali jedna je masa, u drugoj je uvijek 12V i ta sluzi za 2 pozicije, treca je za kratko svijetlo i na nju dolazi 12V preko prekidaca, za cetvrtu je isti slucaj kao za 3. samo sto ide preko 2 prekidaca.

Pokusaj prvo ispitati masu na tom utikacu, ona mora biti povezana sa - klemom od akumulatora.

Budem sve sutra, za danas smo dosta živaca izgubili... I još jedan problem - nemamo ispitivač, kaj nam dodatno otežava situaciju!

Čovjeće, @Malaguti F12 je počel raskapat te plastike ko da mu se žuri nekud i na 3 minute je prvi kraj zgledal ko od BMX-a  :toothy3:

Veli da već napamet zna jer je već sto puta raskopo Aeroxa od frenda... I zna sve di je, dole kod akumulatora je još neki relej... ali već je popizdil isto ko i ja pa je otišo doma, sutra nastavljamo!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #7 : 26 Listopad, 2008, 20:10:03 »
nebi te htio strasit ali mislim da je ak ste sve to probali i provjerili ipak stvar u namotajima.pogledaj dali su ti namotaji uredu tj. ak su zgorili onda se vidi da pocrne a ak se nevidi ipak posudi od nekog namotaje pa probaj.

Namotaji su od novijeg aeroxa unutra... Ak nebudem našo drugo rješenje, stavit ću nazad svoje koji su potpuno ispravni...

Makar neznam na koju foru bi bili namotaji ak su svjetla gubila kontakt dok sam skretal...  :icon_scratch:

Di da još kontakt pogledam? Sve sam provjeril!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #8 : 26 Listopad, 2008, 20:11:23 »
99% da su ti krepali namotaji.imam ti ja ispitivac i instrument pa bi mogo doc sutra do tebe da vidim o cem se tu radi ali nemogu prije 12.ipak su tri glave pametnije od dvije. :toothy9:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #9 : 26 Listopad, 2008, 20:12:57 »
99% da su ti krepali namotaji.imam ti ja ispitivac i instrument pa bi mogo doc sutra do tebe da vidim o cem se tu radi ali nemogu prije 12.ipak su tri glave pametnije od dvije. :toothy9:

POTPIS  :icon_thumright:

Mada se ne sječam da imaš 3 glave al dobro  :icon_scratch:

Jučer si jednu imal, možda dvije al za to neznam  :dontknow:

 :toothy3:

Dojdi kad oćeš, doma sam celi dan
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #10 : 26 Listopad, 2008, 20:16:21 »
99% da su ti krepali namotaji.imam ti ja ispitivac i instrument pa bi mogo doc sutra do tebe da vidim o cem se tu radi ali nemogu prije 12.ipak su tri glave pametnije od dvije. :toothy9:

POTPIS  :icon_thumright:

Mada se ne sječam da imaš 3 glave al dobro]  :icon_scratch:

Jučer si jednu imal, možda dvije al za to neznam  :dontknow:

 :toothy3:

Dojdi kad oćeš, doma sam celi dan


javim ti kad krecem
« Zadnja izmjena: 26 Listopad, 2008, 20:20:31 2TDottore »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #11 : 26 Listopad, 2008, 20:19:24 »
99% da su ti krepali namotaji.imam ti ja ispitivac i instrument pa bi mogo doc sutra do tebe da vidim o cem se tu radi ali nemogu prije 12.ipak su tri glave pametnije od dvije. :toothy9:

POTPIS  :icon_thumright:

Mada se ne sječam da imaš 3 glave al dobro  :icon_scratch:

Jučer si jednu imal, možda dvije al za to neznam  :dontknow:

 :toothy3:



Dojdi kad oćeš, doma sam celi dan

panjino glupava mislio sam na tvoju tintaru i od tvog prijatelja koji se muci da ti raskopa plastike a ti trutina lijena ga sastrane gledas i dajes mu moralnu podrsku

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #12 : 26 Listopad, 2008, 20:22:38 »
99% da su ti krepali namotaji.imam ti ja ispitivac i instrument pa bi mogo doc sutra do tebe da vidim o cem se tu radi ali nemogu prije 12.ipak su tri glave pametnije od dvije. :toothy9:

POTPIS  :icon_thumright:

Mada se ne sječam da imaš 3 glave al dobro  :icon_scratch:

Jučer si jednu imal, možda dvije al za to neznam  :dontknow:

 :toothy3:



Dojdi kad oćeš, doma sam celi dan

panjino glupava mislio sam na tvoju tintaru i od tvog prijatelja koji se muci da ti raskopa plastike a ti trutina lijena ga sastrane gledas i dajes mu moralnu podrsku

Pa nemoj i moju temu odma zaspamat!  :toothy9:

Zajebavam te... panjino!  :toothy3:

Samo provjeravam dal si trezan... vidim jesi... normalno reagiraš  :u_plac:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #13 : 26 Listopad, 2008, 22:31:11 »
lako moguce da je do namotaja, jer mozda je samo jedan krak i to taj koji salje struju za svijetla otisao... nemora on otic citav... a opet vuce i na kratak spoj negdje jer ak se palilo gasilo pri mrdanju volana... ispitvac u ruke i nac cete lako kvar...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #14 : 27 Listopad, 2008, 08:10:58 »
lako moguce da je do namotaja, jer mozda je samo jedan krak i to taj koji salje struju za svijetla otisao... nemora on otic citav... a opet vuce i na kratak spoj negdje jer ak se palilo gasilo pri mrdanju volana... ispitvac u ruke i nac cete lako kvar...

OK! Znači postoji namotaj koji služi SAMO za svjetla?

Danas sam neš mrdal i ništa! Sve uredno spojeno, sve žice su u dobrom stanju, ali nebi svjetlo radilo za niš! Niti na trenutak...!

Kad dođe @dottore sve budemo znali! Srećom kaj imam namotaje u rezervi! Odnosno cijelo paljenje!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #15 : 27 Listopad, 2008, 09:52:16 »
namaotaji su dobri jer kad sam iskljucivo relej iskrilo se do releja je sve dobro poslje negdi gubi spoj

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #16 : 27 Listopad, 2008, 16:39:36 »
Evo raskopali glavni vod struje (skinuli izolaciju) i imamo kaj za videt!

Prvo, slika od jučer, imam Ducati regler (neš je Roby pričal o tome)


Evo kak je to prekrasno izgledalo, čovjek se radije ubije nego slaže to, al mi se nedamo  :toothy11:


Skužili na kraju da su 3 mase i glavna žica za svjetla pregorele, i ta glavna žica se precvikala... Probali svjetla rade  :drunken_smilie:

Jeeeee!!!!!  :toothy9:



Nakon malo "študeranja", Dottoreu nije jasno, a još manje meni:
Ja sam prvi vlasnik, prednje plastike NIKAD nisu otvarane, žice i regler nikad dirani a pazite crveni plus kak je spojen - potrgani komad kleme!!! A žuta žica koju dottore drži je bila izolirkom namotana jer je izolacija popucala
 ???





Kad je sve već dolje, reko ajmo odma vidjet zašto mi prvi kraj ima lufta... Vadimo gornji ležaj, košuljica ko nova! Nismo moglo vjerovat...

Dignemo sve malo u zrak, ja dignem na donjem ležaju poklopac i odeeeeeeee...
Našli smo 15 kuglica po pjesku dolje, neznam, možda nam je koja promakla  :toothy3:





I na kraju sam popizdil i reko sam da prebrikavamo Aeroxa u ležajku! I nije nam dugo trebalo!

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #17 : 27 Listopad, 2008, 17:48:12 »
Jesi slozio na kraju lezaje volana? Meni se cini da ti je trokut od vilice savijen.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #18 : 27 Listopad, 2008, 17:54:14 »
Jesi slozio na kraju lezaje volana? Meni se cini da ti je trokut od vilice savijen.

dobro ti se cini.  :icon_thumright: A lezaje volana nismo slozili jer ih mora prvo kupit. Zgurali smo motor u stalu i ceka boje dane. :toothy12:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yamaha Aerox - popravak svjetla
« Odgovori #19 : 27 Listopad, 2008, 17:59:10 »
Jesi slozio na kraju lezaje volana? Meni se cini da ti je trokut od vilice savijen.

dobro ti se cini.  :icon_thumright: A lezaje volana nismo slozili jer ih mora prvo kupit. Zgurali smo motor u stalu i ceka boje dane. :toothy12:

To je mana starijim modelima i piga se lako. Pogotvo ako se skuter dize na zadnji. A lezaje od volana slozite tako da raskopate stari bicikl na prvom smetlistu  :laughing7: ili u Vlaskoj gdje ima nekoliko trgovina sa biciklima, jedna kuglica je nekoliko lipa.