Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prvi samostalno rješeni problem :)  (Posjeta: 1417 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Smoukey

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
    • Premier Сasual Dating - Genuine Ladies
  • Moj Skuter: miemusy
  • Moja Kaciga: miemusy
  • MojSetup: miemusy
  • MojSpuh: miemusy
Prvi samostalno rješeni problem :)
« : 10 Ožujak, 2020, 22:40:03 »
Pozdrav svima!
Evo jedno moje iskustvo uz zahvalu svima vama koji nesebično dijelite znanje i savjete.
Prije par dana skut se počeo čudno ponašati, prvo sam uočio promjenu zvuka u radu koje je najbliže opisano zvučalo kao "prduckanje" na nekih 40kmh, nakon toga obrtaji ne bi skakali, a motor bi uz povremeno kašljucanje zadržavao istu brzinu. Počinjem motati po glavi sve što sam pročitao ovdje i kažem si:"Pišaj ga...možda je gorivo!" Dakle keep it simple and stupid. Sipam na drugoj benzinskoj, na magistralu...vrati se u normalu. Naredni dan, ista priča... Idem da postam na forum? Ma daj...možeš ti to...popiće ti mozak što nisi ništa sam pokušao! Prčkaj po karburatoru...nikakve posebne promjene. Popizdim jer se vučem kao krepana mačka, kao raspali penzioner dok ide u kupovinu na četverotaktašu. Skidaj spuh, možda se zaprljao izduv. Čisto sve... haj ga j... Skidam plastike, računam možda su matice labave na glavi cilindra pa gubim kompresiju. Čisto sve... Češem se po glavi... Stari veli:"Sine ne znam...ne razumijem se...ali pogledaj prenos..." skinem deklo...sve regularno...sad se već osjećam kao zadnji debil. Klik u glavi... Airbox! Skidam airbox...nalazim puknuće na prirubnici, pokrpim to dok se ne nađe nova...sklapam sve...izlazim na cestu, zamalo ginem jer mi idiot presjeca put, ali to je neka druga prica. Skut leti, sve radi, a ja se osjecam kao ultra kul tjuner, zamisljam da sam Vin Diesel  ;D
Sumirano, počenik sam u čitavoj ovoj priči, ali ljudi čitajte, ne samo o problemu koji imate, nego o svemu na forumu, ne znate kad vam nešto može zatrebati!

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 790
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Prvi samostalno rješeni problem :)
« Odgovori #1 : 10 Ožujak, 2020, 22:56:01 »
 :icon_thumright: To je to. A neki prvi post imaju 100 pitanja, a može se pronači i pročitati u par minuta.  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 10 Ožujak, 2020, 22:57:45 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Prvi samostalno rješeni problem :)
« Odgovori #2 : 11 Ožujak, 2020, 05:44:45 »
Bravo :icon_thumright:
Pa citanjem svega mozes jako brzo naucit skoro sve o tom skuteru.
Tako da doslovce proucis kako su drugi radili i ne ponavljas njihove greske i samim time si brzi i efikasniji.
Niko nije postal mehanicar preko noci :nono:
Ljudi idu godinama u skolu za to.
Ovdje mozes puno brze savladat taj dvotaktni karbos, sve je to slicno. Da sam napravis generalku bez zapinjanja u radu.
Moze se primjetit da postoje neki clanovi koji ne zapitkuju, a nisu mehenicari, vec su citanjem rijesili problem i popravili sami svoju vjevericu.
Pa nema boljeg osjecaja nego kad zamjenis neki dio i ides na probu a skuter leti. Dobio je napokon osjetnu snagu koju si prizeljkival.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prvi samostalno rješeni problem :)
« Odgovori #3 : 11 Ožujak, 2020, 08:52:19 »
Čestitke, sve se moze nauciti jer je napisana hrpa materijala. Samo je problem sto danas nitko skoro ne zeli uciti, nego bi samo u jednom kliku rijesili svoj problem.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1105
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Prvi samostalno rješeni problem :)
« Odgovori #4 : 11 Ožujak, 2020, 09:23:18 »
Prvog Dragstera kupio prije 2,5 godine. Bio malo jače tele, jer nisam znao ni razliku između variomata, kvačila i getribe.... Skoro godinu dana potrošio na savjete raznoraznih "majstora", dok nisam sve odj.... i svo slobodno vrijeme uložio u proučavanje Minarelli mašina, milijardu odgledanih videa na jubitou, višak novaca uložio u alat, a rezultat je onaj projekt.
Nema kruha dok se sam ne uhvatiš posla. :headbang:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prvi samostalno rješeni problem :)
« Odgovori #5 : 11 Ožujak, 2020, 11:30:06 »
Većina ljudi misle da ovde postoje zaposleni ljudi koji besplatno popravljaju tuđe skutere. Pa se registriraju, otvore temu i očekuju da mu svi jedva čekaju pomoći, da će mu ovi šta žive blizu njega doći na kućni prag i popravit mu skuter besplatno.

A zapravo forum postoji samo zbog razmjene iskustava. Koliko naučiš iz tuđih iskustava i vlastitog šarafljenja, toliko ćeš znat i to je to :icon_biggrin:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Smoukey

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
    • Premier Сasual Dating - Genuine Ladies
  • Moj Skuter: miemusy
  • Moja Kaciga: miemusy
  • MojSetup: miemusy
  • MojSpuh: miemusy
Odg: Prvi samostalno rješeni problem :)
« Odgovori #6 : 11 Ožujak, 2020, 21:39:02 »
Da se razumijemo, daleko sam ja od nekoga ko ima neko znanje, sve ovo dosad je tek neka siromasna osnovica. Tek sam okvirno svario kako masina funkcinise i sta i kako utice na rad. Koristeci svo to neko znanje na prvom mjestu sa foruma sam isao korak po korak sa eliminacijom problema. Meni licno je najteze bilo naci polaznu tacku u ucenju. Mozda bi bilo dobro da neko od znalaca napravi jedan mali tekst koji bi pokrio redosljed ucenja, eventualno linkove kvalitetnih tema. Ja sam licno procitao previse nekih stvari koje nisam mogao svariti jer nisam znao kojim redom da ucim,a te stvari su bile vec ozbiljniji servis i tjun.
Naravno, poseban je osjecaj kad se sve to pocne polako slagati u glavi i kad ne moras za svaku sitnicu gnjaviti clanove foruma, vec ti ostaje vise vremena citati tudja iskustva.
Spletom okolnosti i drugih potreba imam pristojnu kolicinu alata, pa to nije bed. Ali moram vam otkriti i svoj najveci strah :o
Radilica...zamjena radilice...trenutno orem kineza sa t6 airsalom i triopsom. Naravno takav setup na koronca povlaci strah od pretvaranja radilice u pire krompir. Evo skoro godinu dana radi tako bez posebnih problema, ali ipak ostaje stalno taj neki strah...