Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera kad se zagrije slabo starta..  (Posjeta: 3213 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Gilera kad se zagrije slabo starta..
« : 10 Ožujak, 2020, 17:17:50 »
Gilera Purjet 50ccm 2007-15000 KM
Ako postoji tema sorry..
Naime skuter ide odlicno prvih par kilometera,kad se zagrije ima slab statrt (posebno ako treba uzbrdo) sve dok ne predje 5000o/m i onda potegne normalno..ide oko 70/80 km/H bez problema. Ima Gianelli auspuh,i malo je preglasan (takav sam kupio)
Meni ne treba da je toliko brz,samo mi treba da ima dobar start barem do 50 kmH da ga ne guši..
Lijep pozdrav

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #1 : 10 Ožujak, 2020, 17:20:53 »
Promijeni remen, centralni feder , i male federe na kvacilu
:yamaha:

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #2 : 10 Ožujak, 2020, 17:39:47 »
Po nekoj logici da je remen primao bi gas,ali on( vruć) jedva nagura do 5000 i onda povuče normalno.. ali primjeniti ću svakako,ne znam kad je zadnji put mijenjan
Koje opruge preporučujes,znači bitna je snaga ne brzina...

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #3 : 11 Ožujak, 2020, 20:38:58 »
malossi zute
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #4 : 12 Ožujak, 2020, 12:42:15 »
Hvala...

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #5 : 08 Travanj, 2020, 21:45:57 »
Evo ja ponovo,
Promijenio sam remen i svjećicu,i sve je bilo super, potezao i hladan i vruć,sve do jučer. Stanem na semaforu i  sam pojača gas i ugasi se, ponovno upalim ali neće preko 3-4 t obrtaja( kao da mu je čok upaljen na vruće),i tako par puta upalim i ugasim,i onda povuče normalno kao da nije nista,i opet do sljedećeg semafora i opet isto.tako je bilo i prije mijenjanja svjećice,i sad ponovno.. malo sam primijetio ulja u variomatu,dali to može šta uzrokovati?
Naručio sam nove semeringe,i remen za uljnu pumpu i zračni filter,pa probam do vikenda primjeniti..
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2020, 21:47:44 jerkoj »

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #6 : 08 Travanj, 2020, 21:57:25 »
Pa semerinzi ti sline (zato i dize obrtaje na mjestu) fals zrak imas .. provjeri usput i ostale potrosne dijelove
:yamaha:

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #7 : 08 Travanj, 2020, 22:24:21 »
Hvala na brzom odgovoru... Mijenjam za vikend semeringe ,remen od pumpe,i zračni filter,pa se javim...

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 790
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #8 : 08 Travanj, 2020, 22:55:53 »
Idealni setup za 50 PJ je...

1. Ditech polutka (najbolje ljubičasti feder kod multivara,  stock kod običnog ili bjeli malossi)
2. Multivar 2000 ali nije obavezno, može i stock sa DR Pulley (bolji start od MV)
3. TPS bušenje na 20mm (ako ima znanja lagano dignut tlak na regulatoru)
4. crni Malossi federi kuplug
5. Auspuh može original purejet (nema katalizatora) ili LV ZX, ZXR, GP svi sa dugom granom.

Kod 15000km semeringi 100% nisu. Provjeri ako sline, ako ne, ne mjenjaj jih. Provjeri na Gianelliju gde piše koja koda. Upuši ju u google i provjeri, dali je taj model za Purejet. Ako nije ti zato upada u rupu i neki beckup plan su malo jači federi od crnih malossi to su zaista žuti,  da štarta iza te rupe. Ako imaš sada serijske na kuplunu bi več crni malossi sredili problem. Kod leovinceja se dobe u kompletu jači federi kupluge i lakše rolice i samo tako daje rezultate. Samo promjena auspuha daje gore rezultate ko sa serijskim i start je katastrofa jer upada u to rupu koju ti imaš sada.

Dok je hladan ima PJ jaču smjesu i zato tada ječe ide.

Daj sliku tog gianellija da vidim dal je dugi ili kratki. Ako je preglasan, povečaj one rupice na cjevi i stavi novu vunu.

« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2020, 23:03:40 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #9 : 08 Travanj, 2020, 23:23:42 »
Omaknula mi se ova tema, da si napisao Purejet u naslovu odmah bi skuzio.
Ovi problemi sto te muce nisu sigurno do ovog sitnog potrosnog materijala. Daj nam snimi kako to ubrzava recimo do 50kmh, ili barem start i paljenje, obrati i paznju na zvuk pumpe kad das kontakt, moglo bi nas navesti na pravi put, jer ovako bi se moglo dosta nagadjati. Npr. Nije mi jasno to sto nece preko 3-4k rpm, to ti upucuje na problem sa smjesom, ali semering nema sanse da naoravi toliki problem.

Inace semering da je propisao na purejetu mozes vidjeti samo u nekim iznimnim slucajevima, oni ti nikada ne vide benzina pa traju jako dugo.

Mozes li pokusati ustanoviti jel imas zablokiranu mapu u ECU? To ces napraviti tako da das najmanje moguce gasa, i vidis jesu li okretaji skocili na 3000rpm, ili su na 2200rpm. Ako je manje, onda je zablokiran. Prpvjeri si jos jel imas limic izmedju prirubnice i usisa, vidi se izvaba kako je u "sendivcu".

Inace, zablokirana mapa ima jako izrazenu razliku u kolicini goriva dok je hladan i kad ga tek upalis. A kada odradi pa se zagrije snaga drasticno opadne.


Eto Ziga je sve rekao. Obavezno slikaj auspuh, jer ako je kratka verzija, nije ni cudo zasto imas sve te probleme. Kad stavis recimo Malossi MHR Replicu (Giannelli radi identicne neke modele) na Purejeta, on jedva prima gas, isprekidano, pa tesko ulovi nesto gasa i okretaji su nedovoljni, slabasan je, hoce pucati ili ostane bez gasa, uglavnom kao da si ga sabotirao. Nevjerojatno.
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2020, 23:33:25 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #10 : 09 Travanj, 2020, 06:45:38 »
Znači ovako,kod paljenja samo kad tek pali (ujutro ili hladan) treba tri četri puta zaverglati sa gasom(kao da nema saug) poslje pali bez gasa i radi mirno. I super vozi i poteže,samo kad se zagrije to se desi i kad poslije primi gas opet ode do 9t obrtaja,samo što negdje između 7,5 i 8 kako da ima neku rupu. A kad sam mijenjao svjećicu toga jedno vrijeme nije bilo. Semerinzi puštaju,to sam vidio kad sam skidao Dekl variomatu,pa ću ih u svakom slučaju promijeniti.. ovo ostalo pogledam za vikend.Ima žute oprugice,a ne znam koji je centralni. Uslikati cu auspuh pa stavim.. inače je Gianeli extra..
Hvala još jednom...
« Zadnja izmjena: 09 Travanj, 2020, 09:23:46 jerkoj »

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #11 : 11 Travanj, 2020, 21:47:42 »
Evo ovako... Skinuo sam Dekl variomata,i kvačilo i variomat,federi su žuti, valjci crni, centralna mislim da je crna,ali  ne mogu 100%tvrditi jer je sve crno.. e sad, Dekl je dosta mastan i primijetio sam da nešto lagano curi iza zupčanika od uljne Pumpe,mislim da je antifriz. Sve sam dobro oprao, promjenio mali remen, zračni filter.Veliki remen i  svjećica promijenjena prije 1/2 mj.,pumpa za vodu naručena i Semerinzi,ali tek sredinom tjedna stižu. Sve sklopio,upalio krenuo krug i kao da je remen spao,samo vrti u prazno...danas Skinuo Dekl remen stoji na mjestu?!? :dontknow:  Remen nije zamasten,sve sam dobro provjerio i posušio prije sklapanja...skuter pali super,bez gasa,samo kad je hladan malo teže upali i par sekundi mu treba da primi gas... ECU isprobao kako je Corector rekao i skače na 3000rpm. Ima i limic između prirubnice i usisa. Probam upload slika,ako bude išlo pa da vidimo što dalje...
« Zadnja izmjena: 11 Travanj, 2020, 23:01:11 jerkoj »

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
« Zadnja izmjena: 11 Travanj, 2020, 21:55:14 jerkoj »

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #13 : 11 Travanj, 2020, 22:01:20 »
Auspuh Gianeli Extra,piše da paše
https://imageshack.com/i/plvplC3zj

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #14 : 11 Travanj, 2020, 22:11:01 »
Ja imam takav isti Giannelli Extra V2 meni je ok na mom NRG mc3 Purejet

Koliko sam vidio na Giannelli stranici po katalogu svi su isti kataloški 31637P2  za PureJet i za standardni sa fergazerom za ovaj Extra V2
« Zadnja izmjena: 11 Travanj, 2020, 22:28:00 danijelP7b »

Offline jerkoj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner C46
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #15 : 11 Travanj, 2020, 22:28:20 »
Mislim da je sve ovo dobro istrošeno,pa najvjerojatnije ću primjeniti i kvačilo i variomat. E sad pitanje koji set ,koje rolice i centralni da ima dobar start. Brzina mi nije bitna, svakako ću morati blokadu ugraditi.  I koji auspuh da je što tiši,mada na Gileri to i nije baš moguće puno utišati...

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 790
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #16 : 11 Travanj, 2020, 23:15:36 »
Auspuh Gianeli Extra,piše da paše
https://imageshack.com/i/plvplC3zj

 I ja sam provjerijo i gledao slike, da ima dugu granu, kao što treba.
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 790
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #17 : 11 Travanj, 2020, 23:47:21 »
Evo ovako... Skinuo sam Dekl variomata,i kvačilo i variomat,federi su žuti, valjci crni, centralna mislim da je crna,ali  ne mogu 100%tvrditi jer je sve crno.. e sad, Dekl je dosta mastan i primijetio sam da nešto lagano curi iza zupčanika od uljne Pumpe,mislim da je antifriz. Sve sam dobro oprao, promjenio mali remen, zračni filter.Veliki remen i  svjećica promijenjena prije 1/2 mj.,pumpa za vodu naručena i Semerinzi,ali tek sredinom tjedna stižu. Sve sklopio,upalio krenuo krug i kao da je remen spao,samo vrti u prazno...danas Skinuo Dekl remen stoji na mjestu?!? :dontknow:  Remen nije zamasten,sve sam dobro provjerio i posušio prije sklapanja...skuter pali super,bez gasa,samo kad je hladan malo teže upali i par sekundi mu treba da primi gas... ECU isprobao kako je Corector rekao i skače na 3000rpm. Ima i limic između prirubnice i usisa. Probam upload slika,ako bude išlo pa da vidimo što dalje...

Kuplunga ti je OK. Vodena na 15K nebi smjela puštat, prevjeri da nije ulje. Te boje ti nište ne znače. Kod valjcna trebaš znat težinu. Na polutkama imaš seriski feder i nema nikakve boje. Federi na kvačilu žute boje ne znače ništa, jer različite firme imaju za različite jakosti različite boje. Provjeri koliko je debela žica na federu od kuplunge pa čemo na oko znat koliko je jak. Sutra ču ti provjerit, koje težine valcne se dobije sa  Leovince i koja je debeljina federa na kuplung. I god Gianellija bi trebalo biti u paketu barem nešto od toga. Ali najbolje bi bilo da kupuš za par € malossi crne federe kuplung i nov originalni remen jer je potrošen. Onaj limič na prirubnici makni. Ako nečeš mjenjat variomata kupi serijski novi feder ili malossi bjeli. Još bolje malossi multivar 2000. Alternativa je kad znaš koja težina rolica ti valja su i dr. pulley nosaste za original variomt, ako hočeš dobar start.
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2020, 00:47:47 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #18 : 12 Travanj, 2020, 00:25:50 »
Ako se ne varam u Giannelli set auspuhu 31637P2 se dobiju zelene 5.5g rolice

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera kad se zagrije slabo starta..
« Odgovori #19 : 12 Travanj, 2020, 01:05:46 »
Tipicno rastelan skuter s nabacanim dijelovima.
Ove rolice sto imas su iz 2 dijela, netko je to promjenio, to nije original.
Zuti federi na kvacilu su pretvrdi, treba ih skinuti i staviti crne malossi ili neke druge koji su mao tvrdji od originala, a mogu i originalni.
Svijecica kaze da je smjesa malo bogatija, ima vise goriva nego zraka, ako maknes limic ispod prirubnice onda ce to biti to.
Ovo sto curi bi mogla biti vodena punpa, skini cep od antifriza na posudi ispod volana pa vidi jel žute boje, ako jest to je on.
Getribu nisi trebao skidati.

Sto se tice buke, sumnjam da ce te usreciti taj auspuh, preporucujem ti Leovince Touring, on ima jako fin ugodan zvuk na purejetu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<