Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu  (Posjeta: 3542 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« : 23 Listopad, 2008, 18:05:03 »
Evo ovako:
Na mom Aeroxu tvornički su gore došli cajgeri di je desno u malom krugu pokazivač brzine, a u lijevom (većem) digitalni display koji pokazuje temperaturu i gorivo. Nakon puno godina ( :toothy3:) mi je to dosadilo i kupio sam od jednog lika originalne Aeroxove cajgere koji umjesto ovog digitalnog imaju analognu obrtajku i analogni pokazivač goriva. Izgled cajgera odgovara skeniranom cajgeru koje je postal Slowrider u Styling skutera - Dashboardovi.
http://shrani.si/?3H/12d/4vGrDutt/zegaryoryg6vm.jpg

Taj neki frajer mi ih je prodal za sitne pare, bili su potpuno ispravni ali su bili raštimani (kazaljke su bile na krivom mjestu)...

I sad:
Ja sam to moral ručno naštimat. Natočio sam litru na skroz prazan rezervar i stavio kazaljku benzina na početak rezerve i to je pokazivalo ful točno! Ali problem je bil u obrtajci... Čuo sam negdje da motor kad je skroz zagrijan i kad radi mirno na najnižem leru da je to malo manje od 1500 okretaja/min. I tako sam "ubacio" cajger unutra i to je pokazivalo točno!

Ali meni neš ne štima onda u vašim diskusijama. Svi vele da zavrte motor na 10000 okr/min samo tako! @EFZ svog SERIJSKOG enerđija sa yasuni R-om vrti preko 10!

Ja svog ZX-a NIKAD nisam mogo natjerat preko 9500 okretaja i s prelaganim rolicama i sa prstenom na variomatu čak ni sad na trophyju! Motor se jednostavno prevrtava čim su okretaji veći od kakvih 8300!

I kome da vjerujem sad? Slow je nekaj progunđal ( :toothy11:) da jedino meni ne valja cajger... A dal je moguće da su te stare cajgere radili točnije od ovih novih pa da je zato takva razlika?

I još da pitam: Dal je netko ikad izmjerio kolki su točno obrtaji na leru na aeroxu?
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #1 : 23 Listopad, 2008, 18:10:25 »
Nisi uspio zavrtit preko 9500 jer imaš auspuh koji nedozvoljava više okretaje iako dosta njih tvrdi (na ovom forumu) da zx može vrtit do 10500!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #2 : 23 Listopad, 2008, 18:11:23 »
Ler gas je obicno na 1800okr, a vjerujem da tvoja obrtaljka laze i da je tu "problem".
Posudi od nekog neku digitalnu obrtaljku pa provjeri.
Moja na NRG-u pokazuje do 9500-10.000 okr isto kao i digitalna Stage6 (kojoj vise vjerujem), a na 11500 po mojoj, na Stage 6 pokazuje oko 11200+

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #3 : 23 Listopad, 2008, 18:12:42 »
Nisi uspio zavrtit preko 9500 jer imaš auspuh koji nedozvoljava više okretaje iako dosta njih tvrdi (na ovom forumu) da zx može vrtit do 10500!

Moze, ali samo kroz ubrzanje jer 9500 je vec malo vise nego okretaji gdje ga se stela. Na krajnjoj brzini najcesce ne moze (ako je prijenos odradio do kraja)

Na serijali sam ga imao postelanog na 9200 kroz ubrzanje, a kratko vrijeme sto je bio na MHR Replica kitu je sa istim rolicama imao 10000+ pa sam ga postelao na 9200-9500 jer je tada bilo najbolje.
Sve preko 9500 je bilo osjetno prevrtavanje



btw, po grafu od SA, taj spuh je sa blokadom variomata vrtio oko 11500
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2008, 18:16:52 3alfa3 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #4 : 23 Listopad, 2008, 18:19:51 »
Ler gas je obicno na 1800okr, a vjerujem da tvoja obrtaljka laze i da je tu "problem".
Posudi od nekog neku digitalnu obrtaljku pa provjeri.
Moja na NRG-u pokazuje do 9500-10.000 okr isto kao i digitalna Stage6 (kojoj vise vjerujem), a na 11500 po mojoj, na Stage 6 pokazuje oko 11200+

Nema problema onda! Stavit ću ler gas na 1800 okretaja! Znači to je oko 500 okretaja više nego kaj mi trenutno pokazuje! Znači ipak je to bilo 10 hiljada! Ali prek toga nebi ga ni Bog natero! Znači da mi serijski spuh ima na 5500 početnu snagu (maximalni moment) a na 7300 maximalnu! Jel to zvuči bolje?

Sad bude valjda točno naštelana vurica  :toothy11: Jer po tome, ta obrtajka onda više neće lagat!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #5 : 23 Listopad, 2008, 18:26:59 »
Ja mislim da bi ti skut trebao sa ZXom ici najbolje na 9000-9500 kroz ubrzanje, barem je tako na piaggiu serijali, a bogami i sa base kitom

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #6 : 23 Listopad, 2008, 18:38:52 »
Ja mislim da bi ti skut trebao sa ZXom ici najbolje na 9000-9500 kroz ubrzanje, barem je tako na piaggiu serijali, a bogami i sa base kitom

Kad naštelam cajger javim na kolko okretaja je maximala ZX-u! Možda čak i ovaj tjedan to napravim ak me nebude kiša zaj*** koja srećom još ne pada... Bar kod nas  :icon_biggrin:

Makar mi je tih 9500 još uvijek puno  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #7 : 23 Listopad, 2008, 19:33:06 »
Ler gas je obicno na 1800okr, a vjerujem da tvoja obrtaljka laze i da je tu "problem".
Posudi od nekog neku digitalnu obrtaljku pa provjeri.
Moja na NRG-u pokazuje do 9500-10.000 okr isto kao i digitalna Stage6 (kojoj vise vjerujem), a na 11500 po mojoj, na Stage 6 pokazuje oko 11200+

alfa jel valja sta ta stage6 digitalna obrtaljka.ja bi si je vjerojatno kupio za stalkera jer analognu nemam di stavit i po tome sta pricate ak sam dobro skuzio da se ipak base kit sa zx-om moze naterat preko 10000 ili grijesim. :icon_scratch:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #8 : 23 Listopad, 2008, 19:39:29 »
Ler gas je obicno na 1800okr, a vjerujem da tvoja obrtaljka laze i da je tu "problem".
Posudi od nekog neku digitalnu obrtaljku pa provjeri.
Moja na NRG-u pokazuje do 9500-10.000 okr isto kao i digitalna Stage6 (kojoj vise vjerujem), a na 11500 po mojoj, na Stage 6 pokazuje oko 11200+

alfa jel valja sta ta stage6 digitalna obrtaljka.ja bi si je vjerojatno kupio za stalkera jer analognu nemam di stavit i po tome sta pricate ak sam dobro skuzio da se ipak base kit sa zx-om moze naterat preko 10000 ili grijesim. :icon_scratch:

Valja, jer radi to sto proizvodjac tvrdi.  ;D
Samo, pokusaj je napajati baterijom, a ne preko akumulatora jer koliko sam shvatio, jako je osjetljiva na promjene napona pa hoce izgorit

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #9 : 23 Listopad, 2008, 19:45:44 »
meni je ler uvjek bio od 2000-2200 okretaja.
a sa zxom ga ti možeš vrtit i preko 11000 okretaja samo neće baš ići kak treba.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #10 : 23 Listopad, 2008, 20:40:55 »
Ler gas je obicno na 1800okr, a vjerujem da tvoja obrtaljka laze i da je tu "problem".
Posudi od nekog neku digitalnu obrtaljku pa provjeri.
Moja na NRG-u pokazuje do 9500-10.000 okr isto kao i digitalna Stage6 (kojoj vise vjerujem), a na 11500 po mojoj, na Stage 6 pokazuje oko 11200+

alfa jel valja sta ta stage6 digitalna obrtaljka.ja bi si je vjerojatno kupio za stalkera jer analognu nemam di stavit i po tome sta pricate ak sam dobro skuzio da se ipak base kit sa zx-om moze naterat preko 10000 ili grijesim. :icon_scratch:

Valja, jer radi to sto proizvodjac tvrdi.  ;D
Samo, pokusaj je napajati baterijom, a ne preko akumulatora jer koliko sam shvatio, jako je osjetljiva na promjene napona pa hoce izgorit

alfa jel to ta obrtaljka na koju mislis.kod nje pise da se samo spoji ovo sa slike oko navoja na svjecici na AC masini i to je to ili treba jos nesto spojit. :icon_scratch:



Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #11 : 23 Listopad, 2008, 20:42:58 »
To je za mjerenje temperature na AC mashini.
Ali da bi radila, treba struju koja ju napaja. O tome sam ja pisao.

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #12 : 23 Listopad, 2008, 20:52:31 »
znači na nju se spaja izvor napajanja a šta se spaja za okretaje i gdje?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #13 : 23 Listopad, 2008, 21:05:05 »
Za okretaje omotas zicu sa te chuke oko kabela svjecice

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #14 : 23 Listopad, 2008, 21:30:38 »
Sto se tice malossi sporta koji je nepreradjen na minarelliju. Ustimao sam sa nardom da se vrti kroz ubrzanje na 10 000rpm i tada najbolje ide, poslje se razvrti do 11000, u igri je bio 19 dellorto i e13 gljiva.

Na slabijem spuhu tipa rr je isao do 10200. Sada sa r-om ide do 10000 s tim da je produzena getriba, 17.5, RS.
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2008, 21:34:50 SlowRider »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #15 : 23 Listopad, 2008, 21:36:34 »
To je za mjerenje temperature na AC mashini.
Ali da bi radila, treba struju koja ju napaja. O tome sam ja pisao.

aha,sad mi je sve jasno. :icon_thumright:

Offline pajs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: orij (split)
  • Moj Skuter: aeroxx
  • MojSetup: tp trophy 70
  • MojSpuh: ARROW
Odg: Okretaji na leru - okretaji na fol gasu
« Odgovori #16 : 23 Listopad, 2008, 22:33:11 »
meni rox na lergasu radi na 2000 o/min, a u krajnjoj ga sa arrowom zavrti na 11000....
...odaziva se na gas ko beskucnici na besplatni rucak...