Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio  (Posjeta: 3648 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« : 21 Listopad, 2008, 18:26:59 »
e ovak stavljen je stage6 pro replica spuh na serijski sr50, 4.75 grama rolica i žuti federi kvačila i da dizna 64.. i sad je problem u tome šta motor ide super do 50 a poslje je mrtav... mislio sam da dizna nije 64 i išao sam se uvjerit i ipak je :icon_biggrin: šarafić za smjesu na videu je okrenut za 1 krug i osjeti se poslje 50 lagani nadam se neznatni pad okretaja pa sam ja fino šarafić do kraja zafrkno i situacija je mrvicu bolja i ne čuje se više pad okretaja... motor ima 6100 km remen nije mjenjan i variomat je original i sad bih molio stručne ljude koi imaju iskustva oko piaggia ili općenito s ostalim skuterima da mi pomognu da malo povećam tu krajnju a s ubrzanjem do 50-60 sam vrlo zadovoljan..... evo video da se vidi kak "ide"

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #1 : 21 Listopad, 2008, 18:33:10 »
mekši kontra feder ili teže roline, ja mislim da je to formula, meni je sa xpro sad krajnja oko 70-75 ali imam prelagane roline tako da ću ja probati sa malo težima i sa drugim federom, ima stručnijih ljudi pa će ti znat reć više,karb ima neke druge cake valjda
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #2 : 21 Listopad, 2008, 18:35:39 »
isto ama baš sve isto ima i majic_sk samo 0.05 teže rolice i motor ide ko strela da nije možda problem u remenu mjerio sam ga oko 17.4 cm je to ok? :sad1: :sad1:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #3 : 21 Listopad, 2008, 18:38:38 »
sirina remena je jos uvek ok, mislim da nije do njega...Smrdi mi da ti treba meksi centralni ali ako ga nisi menjao ne bi trebalo...
mozda je serijski vario krivac?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #4 : 21 Listopad, 2008, 18:45:06 »
isto ama baš sve isto ima i majic_sk samo 0.05 teže rolice i motor ide ko strela da nije možda problem u remenu mjerio sam ga oko 17.4 cm je to ok? :sad1: :sad1:
na piaggiu je minimum 17.5mm za remen

trebao bi ga promjenit

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #5 : 21 Listopad, 2008, 18:46:09 »
isto ama baš sve isto ima i majic_sk samo 0.05 teže rolice i motor ide ko strela da nije možda problem u remenu mjerio sam ga oko 17.4 cm je to ok? :sad1: :sad1:

Ja sam ti stavio isti setup ko Antares sa foruma i on je imao 6,1gr. rolice, meni sa njima nije bilo dobro dok nisam stavio 5,8gr., tak da nemora bit isto na tvom i skutu od majic_sk, da bi dobio to sta hoces, probaj teze rolice!
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #6 : 21 Listopad, 2008, 18:48:17 »
probao 5 grama gore je a tih 6.1 je bilo na multivaru? čim dođem do nekih novaca ide multivar i kevlar a sad pokušavam ovo malo ubrzat  :icon_biggrin:

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #7 : 21 Listopad, 2008, 18:50:26 »
probao 5 grama gore je a tih 6.1 je bilo na multivaru? čim dođem do nekih novaca ide multivar i kevlar a sad pokušavam ovo malo ubrzat  :icon_biggrin:
pa trebale bi na serijskom variomatu rolice 4,7-5,0 bit ok. i serijski centralni.  :dontknow:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #8 : 21 Listopad, 2008, 18:51:42 »

isto ama baš sve isto ima i majic_sk samo 0.05 teže rolice i motor ide ko strela da nije možda problem u remenu mjerio sam ga oko 17.4 cm je to ok? :sad1: :sad1:

Ako imate sve isto onda mi nije jasno kako može biti takva razlika u brzini,  majic_sk je (čini mi se) napisao da mu sr ide 100km/h! Jedino teže rolice ili malossi multivar 2000 i kevlar belt :dontknow:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #9 : 21 Listopad, 2008, 18:54:46 »
stavi remen novi jer ja sam jako puno izgubio sa potrošenim remenom... :icon_thumright:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #10 : 21 Listopad, 2008, 19:15:47 »

isto ama baš sve isto ima i majic_sk samo 0.05 teže rolice i motor ide ko strela da nije možda problem u remenu mjerio sam ga oko 17.4 cm je to ok? :sad1: :sad1:

Ako imate sve isto onda mi nije jasno kako može biti takva razlika u brzini,  majic_sk je (čini mi se) napisao da mu sr ide 100km/h! Jedino teže rolice ili malossi multivar 2000 i kevlar belt :dontknow:
da 100 po satu od runnera 125st :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #11 : 21 Listopad, 2008, 19:54:54 »
stavi remen novi jer ja sam jako puno izgubio sa potrošenim remenom... :icon_thumright:

Na minarelliju je puno prevelika razlika kod potrošenog remena za razliku od piaggio mašina. Kod nas je remen zlato... Pitaj @Dottorea, ima već 4 godine valjda isti Malossi Kevlar i motor od 0-110 po njegovom satu je tolko linearan da neznam kaj bi reko... A od nule čufne da ga nemam ni ja više sa serijskim spuhom di sam inače najjači bil.

P.S. može bit do remena al ja ipak mislim da bi to moglo bit do variomata ili do pretvrdog federa kontrasta. Na Morini mašini je Multivar donio više nego kaj se itko može nadat od Multivara, pitaj @Malagutija F12!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #12 : 21 Listopad, 2008, 19:58:54 »
mislio sam na serijski yamahin remen.... :laughing7:

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #13 : 21 Listopad, 2008, 20:11:30 »
ono antaresovo ide onak baš kak sanjam da moj ide  :icon_biggrin: nadam se da će se stanje s multivarom i kevlarom popravit  :frajer: a svi ostali savjeti za ovaj prijenos su dobrodošli  :icon_thumright: meni se čini da u frgiću nije bed

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #14 : 21 Listopad, 2008, 20:43:44 »
isto ama baš sve isto ima i majic_sk samo 0.05 teže rolice i motor ide ko strela da nije možda problem u remenu mjerio sam ga oko 17.4 cm je to ok? :sad1: :sad1:
na piaggiu je minimum 17.5mm za remen

trebao bi ga promjenit


jbt.meni je remen 17.2mm. :toothy3: Na proljece ide novi gore. :toothy9:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #15 : 22 Listopad, 2008, 07:22:37 »
isto ama baš sve isto ima i majic_sk samo 0.05 teže rolice i motor ide ko strela da nije možda problem u remenu mjerio sam ga oko 17.4 cm je to ok? :sad1: :sad1:

Onda je stvarno možda remen... Al dal su vam rolice iste marke? Stavi 5 grama Malossi i stavi 5 grama RMS i videl buš veliku razliku...

Kolko vidim tebi motor odlično krene i iza 40 mu padnu okretaji i motor radi sa 70% snage... jel? Tak je na minarelliju kad se remen potroši...

Probaj sa tvrđim federom a ak se bu prevrtaval onda probaj i mrvicu teže rolice sa tim tvrđim federom...


jbt.meni je remen 17.2mm. :toothy3: Na proljece ide novi gore. :toothy9:

Tebi je remen u dobrom stanju onda... više-manje

Al nije mi jasna jedna stvar... Kaj je tebe navelo na to da ti nakon 6 godina prvi puta otvoriš dekl  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #16 : 22 Listopad, 2008, 17:46:01 »
da ja imam stage6 rolice i možda stvarno nisu iste... da bar imam obrtaljku.... a ništ onda počinjem skupljat za multivar i kevlar a centralni je crni serijski za kojeg je 3alfa3 rekao da je čak tvrđi od malossi ljubičastog on je dobar za neki slabiji setup a jel ima veze ak je ona matica kaj tišće polutke,centralni i kvačilo za pol kruga jače stegnuta nego kaj je bila?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #17 : 22 Listopad, 2008, 18:32:04 »
isto ama baš sve isto ima i majic_sk samo 0.05 teže rolice i motor ide ko strela da nije možda problem u remenu mjerio sam ga oko 17.4 cm je to ok? :sad1: :sad1:

Onda je stvarno možda remen... Al dal su vam rolice iste marke? Stavi 5 grama Malossi i stavi 5 grama RMS i videl buš veliku razliku...

Kolko vidim tebi motor odlično krene i iza 40 mu padnu okretaji i motor radi sa 70% snage... jel? Tak je na minarelliju kad se remen potroši...

Probaj sa tvrđim federom a ak se bu prevrtaval onda probaj i mrvicu teže rolice sa tim tvrđim federom...


jbt.meni je remen 17.2mm. :toothy3: Na proljece ide novi gore. :toothy9:

Tebi je remen u dobrom stanju onda... više-manje

Al nije mi jasna jedna stvar... Kaj je tebe navelo na to da ti nakon 6 godina prvi puta otvoriš dekl  :drunken_smilie:

kak je dobar kad je minimum 17,5. :icon_scratch:
nakon 6 godina sam prvi put otvorio dekl jer sam bio veoma radoznao sta se to zapravo nalazi unutra. :icon_thumright:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #18 : 22 Listopad, 2008, 19:48:24 »
da ja imam stage6 rolice i možda stvarno nisu iste... da bar imam obrtaljku.... a ništ onda počinjem skupljat za multivar i kevlar a centralni je crni serijski za kojeg je 3alfa3 rekao da je čak tvrđi od malossi ljubičastog on je dobar za neki slabiji setup a jel ima veze ak je ona matica kaj tišće polutke,centralni i kvačilo za pol kruga jače stegnuta nego kaj je bila?

Mislim da je to najbolje rješenje :icon_biggrin:

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Brzina nije vrlina - SR50 - piaggio
« Odgovori #19 : 29 Studeni, 2008, 14:31:37 »
evo da dignem ovu temu iz zaborava  :toothy12: danas mi vrag nije dao mira i malo sa se igro oko prijenosa i napravio neke sitnice: maticu kaj drži kvačilo i centralni sam stegno na 5 kila, onu maticu kaj drži zvono na 4 i zmjerio sam remen koji je širok točno 17 mm... e sad s tim sam možda mrvicu popravio rupu u startu a ostalo sve isto - evo video :


i vidi se dok prođem 50 padnu okretaji i poslje na naekih 65 vidit ćete pustim gas za četvrtinu i dam ga full opet a on isto ide...