Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi GP1 Race - problem zadnje kočnice  (Posjeta: 1699 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gwyllgi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
Derbi GP1 Race - problem zadnje kočnice
« : 19 Srpanj, 2018, 19:56:26 »
Pozdrav ekipa,

Prvi post a već tražim pomoć  ;D Dakle, imam već dugi niz godina Derbi GP1 Racing (Revolution) 50 i uz sve njegove standardne probleme svih ovih godina (a bilo ih je  :angry7: ) došao sam do jednog koji će mi mozak isprati :D
Zadnja kočnica je počela propadati prvi svakom stiskanju. Jedino kada se napravi jaki trzaj zadrži tlak na sekundu i onda lagano propadne.
Majstor koji ga je zadnji radio kaže da je otišla gumica/pumpa na glavnom cilindru zadnje kočnice te da se ista ne može promijeniti, navodno mora ići cijeli cilindar u kompletu.
Kako ništa nije jednostavno tako je i ovdje, za njega su napravljene posebne AJP kočnice i sami cilindar košta, kako majstor kaže, 1900kn.. gledajući cijene po netu kreću se od 150€ do 390€ + poštarina.
http://prntscr.com/k8jiru

Guglao/tražio i po onome što pišu kažu da ne odgovara niti jedan drugi cilindar, ili ovaj original ili kompletnu kočnicu mijenjati (ako je to moguće uopće).
Nisam expert pa trebam pomoć ili bar odgovor na neka pitanja:

1. Zbilja se ne može reparirati/zamijeniti samo pumpica?
2. Ima možda netko polovan ispravan cilindar zadnje kočnice?
3. Je li moguće zamijeniti cijelu zadnju kočnicu te pripasati ovo što većina ima (piaggo grupacija) te koliko bi me to koštalo?
4. Negdje sam naletio na neke zamjenske cilindre gdje tvrde da idu na derbi (iako nije specifirano da je za GP1 racing a razlika je u kočnicama između Racing i Open verzije) za nekih 60-70€. Ima li tko iskustva sa time, možda je montirao na GP1?

Rega mi stiže uskoro pa ga moram srediti, molim pomoć.

lp
Gwyllgi
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2018, 20:00:42 Gwyllgi »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Race - problem zadnje kočnice
« Odgovori #1 : 19 Srpanj, 2018, 20:02:00 »
AJP g#vn% od kocnice koje redovito odlazi na Derbiju Racing i Open, zadnja pumpica vrlo cesto kaze PAPA i imas ovaj poblem koji si opisao.

Na Kvatricu repariraju pumpice i kljesta. Skini pumpicu i odnesi je, oni ce ti sve srediti i uzeti nekih 50kn.

Vec sam ih odradjivai vise puta i to smece AJP ces malo duze vjerojatno odzracivati, ali ce proraditi. Derbi bi bio jos bolji da nema to smetliste od pumpica i celjusti.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Gwyllgi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
Odg: Derbi GP1 Race - problem zadnje kočnice
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2018, 20:11:08 »
Sa prednjom sam imao problem dugo godina, ali smo je uspjeli srediti ali ovdje je baš pumpica..

Bolji odgovor nisam mogao očekivati, možeš pliz dati točan kontakt? ime, adresu, broj, bilo što? Motor je u vinkovcima ali bude se donio cilindar u zg..

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Race - problem zadnje kočnice
« Odgovori #3 : 20 Srpanj, 2018, 11:42:06 »
Guma Metal, Sulekova 18
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Shock123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Derbi GP1 Race - problem zadnje kočnice
« Odgovori #4 : 01 Srpanj, 2020, 01:30:11 »
Novi sam na forumu pa ne znam otvorit temu nadam se da ce mi netko odgovorit. Naime hteo bi kupit rabljeni derbi gp1 revolution pa me zanima kakva su vam iskustva itd.