Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minereli - Prijenos  (Posjeta: 776 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline scream

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • ^|UnknowN|
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aerox
Minereli - Prijenos
« : 16 Listopad, 2008, 12:08:04 »
pozz svima

Imam aeroxa...sa ZXom, 4.3 g rolicama i crvenim malossi oprugama. Ali skuter ne radi kako treba, ima rupu u ubrzanju na 40 km/h...veliku rupu.

Sta da radim...da li da stavljam tvrdju centralnu oprugu...ili mu mozda fali goriva?

HELP

unaprjed hvala
« Zadnja izmjena: 16 Listopad, 2008, 17:08:38 Benjamin »
Citat:

don't click^

Offline Bruno1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2897
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: KBC replica
Odg: rox problem
« Odgovori #1 : 16 Listopad, 2008, 12:16:03 »
stavi seriski..centralni..ako ce imat i dalje rupu...onda su rolice u pitanju.. :icon_thumright: :icon_tongue:
Frajer pere zube petardama ...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: rox problem
« Odgovori #2 : 16 Listopad, 2008, 15:04:18 »
pozz svima

Imam aeroxa...sa ZXom, 4.3 g rolicama i crvenim malossi oprugama. Ali skuter ne radi kako treba, ima rupu u ubrzanju na 40 km/h...veliku rupu.

Sta da radim...da li da stavljam tvrdju centralnu oprugu...ili mu mozda fali goriva?

HELP

unaprjed hvala

Znači čista serijala sa ZX-om i rolicama? Rupa ti je radi prijenosa... znači žuti feder stavi...

U kakvom ti je stanju remen i rolice? Ak su potrošeni zamijeni... I variomat serijski? ZX i serijski vario sam i ja vozil sa RMS-ovim 4,3 grama rolicama, solidno je išlo... Al jedan frajer (čitaj: mehaničar) je stavil 3,75 grama unutra, serijski centralni feder i 86 diznu u dellorto 12 karb kaj je gore bil i motor je išel jače nego sad sa kitom i serijskim spuhom!!! I to bez ijedne rupe...

S tim da je maknul šajbicu između ventilatora i bolcne variomata i getriba se razletela za 2 tjedna... Ali je zato išo...  :o
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline scream

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • ^|UnknowN|
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aerox
Odg: rox problem
« Odgovori #3 : 16 Listopad, 2008, 20:22:58 »
stavi seriski..centralni..ako ce imat i dalje rupu...onda su rolice u pitanju.. :icon_thumright: :icon_tongue:

seriski centalni je sad na njemu


Remen je nov, ima mozda 100 km i rolice su isto u dobrom stanju, variomat seriski.

Do centralne je to opruge, samo ja nism bio siguran, pa sam potrazio strucno misljenje.

I desava mi se da pri brzinama ispod 50-60 km/h...kod pustim gas i ponovo ga dam motor nece da uhvati okretaje.


sorry za naslov, nisam bio upucen stvarno.


pozz
Citat:

don't click^

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: rox problem
« Odgovori #4 : 16 Listopad, 2008, 20:32:48 »
pozz svima

Imam aeroxa...sa ZXom, 4.3 g rolicama i crvenim malossi oprugama. Ali skuter ne radi kako treba, ima rupu u ubrzanju na 40 km/h...veliku rupu.

Sta da radim...da li da stavljam tvrdju centralnu oprugu...ili mu mozda fali goriva?

HELP

unaprjed hvala

Znači čista serijala sa ZX-om i rolicama? Rupa ti je radi prijenosa... znači žuti feder stavi...

U kakvom ti je stanju remen i rolice? Ak su potrošeni zamijeni... I variomat serijski? ZX i serijski vario sam i ja vozil sa RMS-ovim 4,3 grama rolicama, solidno je išlo... Al jedan frajer (čitaj: mehaničar) je stavil 3,75 grama unutra, serijski centralni feder i 86 diznu u dellorto 12 karb kaj je gore bil i motor je išel jače nego sad sa kitom i serijskim spuhom!!! I to bez ijedne rupe...

S tim da je maknul šajbicu između ventilatora i bolcne variomata i getriba se razletela za 2 tjedna... Ali je zato išo...  :o

Peloza je stari moj ali doslovno kralj za 2T motore  :notworthy:  a pogotovo 2T jurilice kao sto su npr. yamaha rd350,500 gamma500 i slicno.Iz pouzdanih izvora se prica da je i mozda najbolji majstor za 2T u Zagrebu i okolici samo je problem sta nece radit bilo kome jer nema vremena ni za sebe.Vidis da mu vec godinama stoji rd500 u garazi pa nikak da ju slozi do kraja. :sad1: