Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aerox se gasi u voznji  (Posjeta: 7211 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
aerox se gasi u voznji
« : 25 Ožujak, 2018, 08:46:11 »
Pozdrav ekipi

od nedavno mi se poceo gasiti sam od sebe dok je u voznji, znaci pali na zub, odlicno prima gas, ide ko blesav i nakon 5 -6 km samo baaaaa i ugasi se, ima iskru, svjecica mokra, ali nece vise da upali dok se malo ne ohladi, cca za 20 min opet upali ali samo pod cokom i opet radi ko ura dok ne projde tih 5 -6 km , ja sumnjam u karb jer je svjecica dosta mokra, mozda negdje vuce fals zrak ali nisam uspio otkrit gdje,  zamjenio sam svjecicu, nova skroz, nova centralina, nova bobina i sve isto, neznam da li se pregrijava jer nema senzora temperature, ali ovako se vozi vec vise od godine dana i nikad problema, sad samo od sebe krene zaj.....at, samo se ugasi , naleru radi ko urica, karb je 17,5, dizna 90, original filter i kit 70 ccm,
svaki savjet i ideja je dobrodosla
lp

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #1 : 25 Ožujak, 2018, 10:36:08 »
za pocetak operi fergazer i pregledaj filter zraka  prirubnicu i semeringe
dok si vec sve raskopao provjeri stanje uljne pumpe odnosno dali radi i dali su crijeva ulja cista cijela i prohodna

napisi detaljno koji setup vozis

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #2 : 25 Ožujak, 2018, 10:50:54 »
Ne znam koji it imas ali dizna 90 je u rangu midrace klase sto sumnjam da imas al eto opet ne znam dok ne kazes.

Inace, to su simptomi potrosenih karika koje si ti opisao, radi dok se ne zagrije, tad se materijali sire i karike vise ne dihtuju.

Offline Kinez22

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • Tablica pod sic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: SR 150
  • Moja Kaciga: Nolan N64
  • MojSetup: serijski osim dell 25
  • MojSpuh: Izvaden katalizator
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #3 : 25 Ožujak, 2018, 16:56:49 »
Slazem se karike su najvjv

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #4 : 25 Ožujak, 2018, 17:01:23 »
pozdrav
hvala na odgovorima, karburator je 17,5, e sad koji tocno neznam ne pise, dizna je 90, danas sve rastavio ponovo, ispuhao , mijenjao vakum pumpu jer se cinilo da neide gorivo, i sve spojeno , pali na zub , odvozeno nekih 15  -1 20 minuta i opet se ugasio i nece da pali vise uopce, jos sada pregledam ulje i sistem ulja pa da vidimo, ali cini mi se da ulje ide normalno, dakle ako nije nista od ovog ostaju karike, a ni sam neznam koji je kit jer takvog smo kupili i do nedavno je bilo sve ok

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #5 : 26 Ožujak, 2018, 05:59:34 »
kit je top performace trophy bez termostata i senzora temperature, klip 47, ali je skroz izgorio i poderan dosta, cilindar je jos dobar, semering mi se cini ok, no sin je dosao na ideju da skinemo pumpu ulja i da mjesavinu radimo sami u tanku, ja neznam je li to bas dobro ali ako se moze zasto ne, ionako onaj tank ulja samo smeta

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #6 : 26 Ožujak, 2018, 11:44:07 »
Glavna dizna je prevelika za taj kit. Treba vam bar 10-15 brojeva manja i preštelavanje karburatora. Da li je airbox prerađivan?
Dobro pregledaj stanje cilindra, da li ima riseva koji se osjete pod prstom, koliki je zazor karika kada ih ubacis u cilindar(ne skroz na vrh nego nekih 0.5cm od vrha)?
Uljnu nema potrebe micati, bar meni licno je laksi zivot kad samo odem na benzinsku i naspem gorivo a ne da odem na benzinsku pa naspem gorivo u kanistar ili bocu pa si mislim u sto i  koliko cu ulja naliti pa mijesati pa tek onda sipati u rezervoar al' opet kako god zelis..  :dontknow:
Mislim da uljna daje sasvim dovoljnu kolicinu ulja za taj base kit. Na kraju krajeva uvijek se moze kupiti za kikiriki uljna pumpa koja je povezana na sajlu gasa od kineskih cvajtakta na kojoj se moze našpanati sajla i tako dobiti vecu kolicinu ulja u smjesi..

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #7 : 26 Ožujak, 2018, 18:57:46 »
hvala na odgovorima, sto se tice ulja i ja sam misljenja da je ovako bolje i lakse ali mladji narastaj ne misli bas tako, no naucice, a sto se tice dizne ta je bila od pocetka i ide dobro, airbox je original yamaha ali dosta razbijen sa strane tako da ima rupa , koje cemo sad pokrpati sa nekim jakim silikonom , ali klip je los, slika ispod, cilindar ima manje riseve ali ne osjetim pod prst nista, semering do variomata je ok,onaj drugi na strani struje ne vidim jer nemam radapciger za izvadit magnet, lezajevi nemaju lufta a ni radilica, no remen je los , pukla je jedna zica, mozda se zato pregrijavao pa se gasio, neznam,  narucio sam novi klip i remen pa cemo vidit
lp

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #8 : 26 Ožujak, 2018, 19:08:54 »
Na pocetku jedan savjet, nedaj sinu da sarafi jer se ne kuzi, pogotovo klinci koji nes procitaju na fejsu pa misle da je to amen.

Preuzmi stvar u svoje ruke i dotjeraj roxa u red, sve sto te zanima pitas na forumu.

Klip je ljepio i zato ti se gasi ,slikaj i cilindar, nije iskljuceno da je zreo za specijalu.  Jesi prilikom kupnje pazio da je pravih dimenzija, nadam se da si originalni uzeo.

Ulaz u airbox nek ti bude 19-20mm, kupi set dizni i stelaj dok ne dobijes elektrodu na svjecici boje cigle.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #9 : 27 Ožujak, 2018, 06:59:11 »
hvala
i ja sam tog misljenja o fejsu, klincima i amenu, ali zelim da mali ipak nesto nauci, barem neke osnove
klip sam uzeo original, dimenzije 47mm, a dizne se nisam ni sjetio ali narucit cu isto, inace iskra je ljubicasto plava, a elektroda bude siva , daje malo na crveno, nije onako crna i masna nikad, sad za ove praznike cemo to sve sredit
inace rox ima samo bocnu nogaru i skoro svaki put kad se ugasi i ostavi na nogari , kaplje iz filterazraka, valjda se prelije casica pa kaplje, ali neznam kako to rijesit jer je jako nagnut, a centralne nema
lp

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #10 : 27 Ožujak, 2018, 09:45:12 »
Ma naravno uz tvoj nadzor :icon_thumright:

Ako je elektorda siva znaci da ti je smjesa siromasna. Vjv i razlog zas je lijepio.
Slikaj taj filter zraka i operi spuzvu.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #11 : 27 Ožujak, 2018, 09:50:37 »
od nedavno mi se poceo gasiti sam od sebe dok je u voznji, znaci pali na zub, odlicno prima gas, ide ko blesav i nakon 5 -6 km samo baaaaa i ugasi se, ima iskru, svjecica mokra, ali nece vise da upali dok se malo ne ohladi, cca za 20 min opet upali ali samo pod cokom i opet radi ko ura dok ne projde tih 5 -6 km
Ovo ti je klasično cvikanje zbog falš zraka i siromašne smjese,u ovom slučaju debelog falša s obzirom na diznu 90

Ak to ne otkloniš džabe ti novi klip i sve ostalo jer će opet zacvikat


Inace, to su simptomi potrosenih karika koje si ti opisao, radi dok se ne zagrije, tad se materijali sire i karike vise ne dihtuju.
Kontra je,karike kad se zagriju tek onda bolje brtve,čak i potrošene

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2906
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #12 : 27 Ožujak, 2018, 16:25:43 »
Pa ako je puknuto kuciste filtera zraka normalno da je siromasna smjesa, obavezno drugo kuciste staviti

Poslano sa mog G3121 koristeći Tapatalk


Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #13 : 28 Ožujak, 2018, 07:38:20 »
kuciste airboxa je rijeseno, za sada , zalljepljeno dok ne dojde novo, dosao je novi klip , pa jedno pitanje dva prstena- karike razlicite boje, koji ide gore koji dolje, jedan crni jedan srebreni, nisam siguran jer do sad sam uvjek imao dva iste boje obicno srebreni
lp

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #14 : 07 Travanj, 2018, 19:04:15 »
evo nakon stelanja, novih djelova skoro opet isto,,,,, da ponovim jednostavno se ugasi nakon nekog vremena, otprilike 5 -6 km odvozi i gotovo, kad se ohladi pali i vozi opet neko vrijeme,,,, mijenjan klip,dihtuzi glave i cilindra novi, nova dizna stavljena 76, novi dihtung auspuha, nova spuzva u airboxu red spoge malossi, ociscen karburator jako temeljito, airbox sredjen, druga guma airbox- karburator, prirubnica je ok, promjenjena svjecica, novi remen.....
imao sam problema i sa ler gasom kad sam promjeio klip , nije se dao stelat nikako i gasio se na leru, ali sad se da , (kad sam stavio ovu diznu),reagira na sarafe,ali i dalje se gasi u voznji, e sad jedino sto mi jos pada na pamet su semerinzi, kad se zagriju propustaju, da li to moze bit,,,,, ili cu morati zaista sve promjenit, klip, cilindar, glavu, lezajeve, semeringe i iglicasti, te prirubnicu i lamele a mozda i karburator???? malo mi je to skupo sad
neka ideja, izludio me vec

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #15 : 07 Travanj, 2018, 19:17:54 »
Semering ako pusta, pusta i na hladno i na toplo..
A da tebe struja ne zeza? Cdi, bobina? Jesi provjeravao boju svjećice kroz štelu?

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #16 : 07 Travanj, 2018, 20:01:26 »
cdi sam mijenjao i isto je, a sutra cu probat bobinu promjenit, sad je svjecica suha i onako zutocrvena kad se ugasi provjeravano
lud do bola od ovog stelanja
lp

Offline oliowwe

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italjet formula air
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #17 : 12 Travanj, 2018, 19:20:35 »
nakon visednevnog natezanja s motorom skoro je pa sve isto,  mijenjano je svjecica, kabel, lulica, bobina, cdi, klip dihtunzi, dizne, airbox, sve gume - crijeva goriva, ulja i odzracivanja i vise ni sam neznam sto jos, ociscen karb po stoti put, sve detaljno pregledano, skinut auspuh i dobro ociscen, promjenjena vuna u rezi, dobro nastelan karb, barem mislim da je i eto prokletnik upalio, lijepo radi na leru, jos malo postelan ler i smjesa, , ajmo malo vozit  i opet 5 6 km i na uzbrdici stane i nece da pali, ali nakom cca 10 min upalio opet i ajmo sad jos malo voznje opet uzbrdo ugasi se..... slucajno probam odvrnut cep rezervoara , izadje pritisak i probam upalit upali odma od prve, opet vozim i kad se opet ugasio , opet odvrnem cep, uzdahne i opet upali odma,  i sad ko je lud, zasto uopce pumpa vakum u tank i da li to moze zezat cep ili vakum pumpica iako benza toci  normalno samo kad motor radi
neznam vise sto probat napravit jer nemam vise ideja
lp

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #18 : 12 Travanj, 2018, 19:25:21 »
Onda ti se je odzračnik začepijo i nepušta zrak u rezervar

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2906
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: aerox se gasi u voznji
« Odgovori #19 : 12 Travanj, 2018, 20:03:19 »
cep promijeni
ili ga rastavi i ocisti