Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Spiracell akumulator  (Posjeta: 1063 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Spiracell akumulator
« : 17 Studeni, 2017, 10:29:50 »
Ne mogu nigdje pronaci ovakav akumulator za skuter. Moj ima 12V i 8Ah, star je vec evo osam godina i vrti kao veliki. Prosao je kroz 4 skutera, na nekima je bio instaliran xenon, sluzio je kao pomocni akumulator za paljenje preko kablova.



U medjuvremenu sam kupio tridesetak novih akumulatora, i bio u doticaju s masom drugih. Kod skutera koji aktivno koriste akumulator, njihova kvaliteta dolazi do izrazaja, pa sam izgubio povjerenje u ono sto nam se nudi na svakom cosku. Da bih prosirio vidike, odradio sam vise usporednih testova u istim uvjetima...

Formiranje od 30-60min, pa punjenje od 12h sam na svakom odradjivao. Cesto sam uzimao iste akumulatore, i bilo je tu svega, cak na istom skuteru, jedan je otkazao isti dan, poneki bi imali slabiji kapacitet od pocetka, i bilo je naravno onih dobrih. Ali, sve to traje 2, 3 sezone, s tim da je posljednja mucenje i lutrija.

50ccm skuteri s karbom imaju vece sanse za duzi vijek akumulatora, jer su manje optereceni.


Spiracell mi se pokazao kao vjecnim akumulatorom, a meni kao fanu vjecnih stvari ne bi bilo lose da uglazbim jos kojeg s vjecnim agregatom.
« Zadnja izmjena: 17 Studeni, 2017, 10:37:13 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: Spiracell akumulator
« Odgovori #1 : 17 Studeni, 2017, 15:10:11 »
Kako nemožeš?? CIAK ih ima vec dulje vrijeme

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spiracell akumulator
« Odgovori #2 : 17 Studeni, 2017, 15:22:42 »
moram priznati, za svoju 50etku sam aku platio cca 120kn i ak zdura 3-4 sezone (zadnji je i vise) to mi je cis ok ulaganje i nije mi zao dati opet 120kn.
koja je cijena ovog spiracella

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Spiracell akumulator
« Odgovori #3 : 17 Studeni, 2017, 15:50:43 »
150 € za neki manji od auta.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spiracell akumulator
« Odgovori #4 : 18 Studeni, 2017, 10:45:38 »
Oko 350kn je cijena.  Nesto je skuplji od AGM-a i Gela u tom kapacitetu.

Ovo sto koristis na 50ccm karburatoru mi nije napeto, jer taj akumulator prakticki koristi samo anlaser, i to anlaser od 150W i zadnji stop 21W.

Kod mene je opterecenje znacajno vece. Prva stvar je da se ukljucuju svijetla s davanjem kontakta (oko 45W), zatim napaja se ecu, kad krene anlasovanje pridruzuje se jos 250WOd anlasera i 21W zadnjeg stopa. Zatim slijede 2 dizne s pumpom.

Ista situacija mi je i na autima. Jednostavno se udarna struja smanjuje jer ima vise aktivnih potrosaca.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<