Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Bendix vrti u prazno  (Posjeta: 2659 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Bendix vrti u prazno
« : 24 Kolovoz, 2017, 22:09:52 »
Bendix mi uvijek vrti u prazno kad je skuter zagrijan, nakom voznje...tj ne izbaci do kraja. Kad je hladan uhvati polutku bez beda  :dontknow:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Bendix vrti u prazno
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz, 2017, 22:23:48 »
Probaj ga očistiti i podmazati. Ako ništa od toga onda kupiš novi i kraj priče

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bendix vrti u prazno
« Odgovori #2 : 08 Studeni, 2017, 23:33:06 »
Nikakve masti nisu dale rezultata. Zadnja opcija ocajnika, dobri stari WD  :toothy9:
Ocistio od necistoca remena i masti, potom izvukao van sve one prstenove iznad i ispod zubaca, i sve dobro natopio wd-om, izvrtio sve dobro, vratio nazad i sad ispaljuje ko iz pracke...tu i tamo 1 do 2 puta zna okrenut u prazno, ali nema sanse da treci ne uhvati :icon_thumright:
Prije je hvatao samo na hladno (prvo paljenje), na toplo sam morao kurblati, "izbacivao" u prazno. Eto, zdravoseljacki nacin, ali mozda nekome pomogne  :icon_biggrin:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Bendix vrti u prazno
« Odgovori #3 : 09 Studeni, 2017, 08:22:57 »
I mene je davno zajebavao,treba ga rastavit na proste faktore,oprat sve u bengi i podmazat iznutra di klizi grafitnom masti,al najbitnije je stavit dobar feder koji nije mlohav ko stari,i onda radi odlično,barem kod mene,ak se nema drugi feder malo pomaže rastegnut stari al to nije trajno rješenje,normalno može se stavit i feder koji nije original od bendixa,bitno je samo da fizički paše,i to provjereno radi

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bendix vrti u prazno
« Odgovori #4 : 09 Studeni, 2017, 08:57:22 »
Ima bendixa koji kao novi vrte u prazno. Recimo na purejetu nikad nisam dozivio da zavrti u prazno kao na karbosu. Ali zato jesam cvikanje bendixa nakon extremno puno radnih sati. Tu sam morao zamjeniti remenicu jer su joj zubi bili nepravilno potroseni.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bendix vrti u prazno
« Odgovori #5 : 09 Studeni, 2017, 23:59:44 »
Bendix radi na slican nacin kao i sustav kurble...problem sa stekanjem je slican, ali se manifestira na drukciji nacin. Nakupi se spene, tj strugotina od remena, prljavstine, pa sve to jos i zapece, jos kad pomjesa sa mascu, i normalno da ne moze izbaciti do kraja. Ista stvar kod mene sa kurblom (polumjesec i prije svega osovinica koja pokrece radilicu, ocistim ja, podmazem, ali nakupi se svega gore navedenog i opet ista prica, a najgore jest kad zakurblas pa niti ne vrati nazad, to me izludi, kod mene radi toga prva dva zuba polumjeseca pol-razlomljena.  Bendix ili skroz rastaviti (skinut onaj sigurnosni prsten na vrhu i sve izvuci van) i kao sta rekao tomy, sve temeljito ocistiti i podmazati, ili tko je linčina, nakipati wd-a, izokretati upside-down da udje u sve pore, izvrtiti ga dobro, pa ocijediti i vratiti nazad. Nema smisla kupovati novo kad je sustav super jednostavan.
Npr kod MTB bicikla, prije sam uvijek mazao mascu, lanac sprejao "uljem" za lance itd... Rezultat nakon voznje po blatu, prasini, mokrome...par dana sljaka, i onda tesko sranje, mazivo za lance isto vise nema sanse da koristim, samo wd. Mjesec dana tako i lanac se pocinje ukoravati, karike ukrucene od upijene (zaljepljene) prasine, prljavstine :o
WD-om vozim citavu godinu, ne moram se jebati sa pranjem, pa podmazivati, naspricam svakih par dana pre voznje, i sve cisto i podmazano  :icon_biggrin:
S osovinicama kocnica ista prica...takodjer presao na WD i sve sljaka bez puno prckarenja  :toothy9:
Jedino valjne lezajeve osovina ne spricam :icon_tongue:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bendix vrti u prazno
« Odgovori #6 : 10 Studeni, 2017, 00:06:09 »
Ajde mi objasni zasto ne steka bendix kod purejet agregata kao na karbosima? :laughing7:

Pod ovo kao novi mislim da se vraca i klizi kao iz pracke. I onda ga pocistis,podmazes po osovini iznutra i opet kenja.

A kad kurbla nece da se vraca,u 90% slucajeva je koci ona zica osigurac sto obuhvaca zupcanik koji izletava prema radilici. U tom slucaju ne moras skidati deklo. Samo skines poklopac za usis zraka u deklo i podmazes primjerice lancolom u spreju sa cijevcicom kanal po kojem zica klizi, i kurbla radi za Oskara.


E da,i tu zicu nikad nisam nigdje strgao dok nisam nabavio pezu. E onda su se sjebale 2 ili 3 ::)
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2017, 00:11:51 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bendix vrti u prazno
« Odgovori #7 : 10 Studeni, 2017, 11:57:55 »
Mislis na onu rascjepku?! Da, ona je glavni krivac jer se nakupi prljavstine... podmaze se mascu zlijeb na osovinici kak kazes i radi za pet  :icon_thumright:
Iskreno, ne znam za purejet ako je tako kako kazes. A jesi siguran da je bas sve identicno, isti kat.broj?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bendix vrti u prazno
« Odgovori #8 : 10 Studeni, 2017, 13:33:28 »
Rascjepka, da.

Bendix ti je prakticki isti, njegova pozicija i uvjeti rada, remenica koja se uzubljuje je 100% ista, samo je broj zubaca koji ide na anaser malo razlicit jer purejet ima malo jaci anlaser.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<