Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50 purejet - Gasi se  (Posjeta: 3643 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Runner 50 purejet - Gasi se
« : 11 Listopad, 2008, 19:07:05 »
nemam pojma kak da objasnim problem kratko i jasno pa cu napisat opsirno sry :( ovak prije jedno 2 tjedna otisao sam se vozit za vikend nekih 40 km udaljeno od kuce, pri povratku ne bash kasnim vecernjim satima oko 21 al vec je bila noc, i sad od polaska od tog mjesta sam prosao nekih 10 km uglavnom pod full gasom jer nije bilo prometa, sam odjednom u šumi di nema zive duse ni kuce ne rasvjete meni se upali lampica motora i zgasi se motor  :'( i nece upalit ja provjerim kabel svjecice koliko sam mogao vidjet sve je bilo u redu ali motor nece palit, iako je temperatura bila normalna ipak sam cekao da se ohladi i probao upalit nista nece, zvao sam pomoc pa so na kraju motor dovukli u prikolici kuci, sutradan smo nesto malo cacklali po tom kablu od svjecice i motor je upalio i sad ja mislim kao nista ozbiljno mozda samo kabel nije bio dobro nataknut, motor je radio poslje normalno, danas ista prica otisao 40 km od kuce kasnije se vracao isto onak pod full gasom, op lampica motora i zgasi se đubre :sad1: bar je bio dan, nesto sam ja malo cackao po toj svjecici i lulici i uspijem upalit, temperatura na polovici i naglo krene padat kazaljka dok nije dosla do 0 pa se motor ugasi, poslje pet  pokusaja isto, skinem lulicu i ostvim je tako da se svjecica moze ohladit nekih 20 min, upalim motor radi sve normalno krenem kuci pod laganim gasom oko 40 na sat sve u redu temperatura niska motor radi dodam malo gasa i tak se vozim odma skace temperatura i nisam ni primjetio lampica motora se opet upalila pustim gas ugasi se lampica al ne i motor i sad se dovucem do kuce sa 40 kmh da bi napisao ovu pricu. vode ima! svjecica je mjenjana prije nekih 100 km

u cem moze bit problem ?  :help:



« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2008, 23:34:33 Benjamin »

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Runner 50 purejet problem
« Odgovori #1 : 12 Listopad, 2008, 14:00:05 »
ma daj evo moj lega jedan ima pure jet-a i jos nije zabiljezio mjesec bez ijednog kvara.ono sto pricaju malo malo se mjenja svjecica e tu ne lazu vjerujte.lik svakih mjesec dana kupuje onaj prcvoljak od svjecice koji kosta 90 kn ma strasno...ali prednost mu je malo trosi djubre a dobro ide dok nepocne trokirat misteriozan motor jos na nasim prostorima   :angry7:

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Odg: Runner 50 purejet problem
« Odgovori #2 : 12 Listopad, 2008, 14:22:00 »
ja ga imam godinu dana I bez ikakve greske ide samo sam promjenio svjecicu jer je poceo trokirat, sve to meni smrdi opet na pregrijavanje svjecice mozda da probam s nekom boljom svejcicom ? sad je na njemu cHAMPION RG6YCA

posto sam ja njub sto se tice iceg o mehanici molim neke savjete i preporuke sto cinit ?

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Odg: Runner 50 purejet problem
« Odgovori #3 : 12 Listopad, 2008, 20:39:04 »
izvadio sam ovu championku sto sam gore naveo rg6yca crna je kao da sam je crnim sprejem špricao ::) pa izgleda da cjeli problem lezi u svjećici, malo sam je ocistio zicanom pa sad motor radi fino, kak je  sam prosla tek nesto vise od 100 tinjak kilometara nesto mi govori da bi mi motor opet mogao riknut u bliskoj buducnosti, malo sam proguglao i vidim da je to uobicajeno kod pure jeta i di techa da tako brzo trosi svjecice, i da bi trebao uzet jednu od ove dvije svjecice jer navodno su puno izdrzljivije

sad koju??: Denso U31ETR ili Denso Iridium IU 24 ?  :help:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Runner 50 purejet problem
« Odgovori #4 : 13 Listopad, 2008, 23:28:18 »
DENSO U27ESR-NZU ..... platina 100kn

IWF 22,23,24....iridij 150kn


preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #5 : 14 Listopad, 2008, 02:04:25 »
jedna stvar... promjeni filter zraka, provjeri sva, ali sva crijeva koja imas na skuteru koja idu do i od glave, i provjeri konektore. i svijecica je meni bila crna na ditechu, pa sam stavio spuh, novi filter i izbusio rupu na airboxu, osim kaj skuter nije cuo za trokiranje, svecica ista vrti 2500 km, i smeđe je boje, skuter nije pomislio na grijanje i radi savrseno na duge i na kratke ture... i jako ga muce pukotine na crijavima i takvim stvarima sve mora biti pic-pic... i najmanje pustanje ga unistava...
🙈

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #6 : 14 Listopad, 2008, 09:59:20 »
hvala na odgovorima, mislim da cu jednu od ovih irdijumki nabavit. filter zraka je mallosiev red sponge da uzmem isti ili original  :icon_scratch:, crijeva cu sva provjerit a sto se tice rupe na airboxu, lol mos ti to slikat pa stavit?

a Iwo SR Tuono, ove IWF su podosta krace od ove stock champioke  :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 14 Listopad, 2008, 11:22:37 clutch »

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #7 : 14 Listopad, 2008, 13:00:28 »
netreba ti iridium.. ak ti papa svjecke bje od tog si lud dat 100 kn za komad iskre... ngk cpr8e 50 i nesto sitno kn. evo vrti 2500 i pali i radi ko urica...

kupi novi red sponge, ili ovog ispusi... i kupi ovu svijecku i probaj... ak je kraci navoj... onda ti je manja kompresija i slabije dobiva iskru i slabije ide.
🙈

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #8 : 14 Listopad, 2008, 13:53:54 »
ne iwf, zabuna, to mi je za techa neko natuknuo, IU24 je iridij koji ti treba, ali moja preporuka ti je ova platina, 6000 je već izvrtila, od prošlog ljeta ju nisam mijenjao
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #9 : 14 Listopad, 2008, 15:58:22 »
eoa ga, denso U24ESR-NZU je je u njemu, ovog irdija nisu ni imali gdje sam kupovao, airbox kompletno sa red spongeom je ispuhan i ocisten nadam se da ce sad peglat dugo i dobro ;D

jos planiram uzeti nesto za dolit malo u benzin da ga procisti, kakav prijedlog? ;D

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #10 : 14 Listopad, 2008, 17:23:01 »
A cuj, iz pouzdanih izvora znam da je injektore dosta cesto procistiti samo sa nekim aditivom. Pokusaj sa STP injetor cleanerom, ima ih za kupiti po benzinskim pumpama, al najbolje bi ti bilo sad ne znam koliko kilometara imas ultrazvucno dat nekom da ti ocisti injektor i zamjeni gumice ako se daju narucit.
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #11 : 14 Listopad, 2008, 19:24:28 »
e imaš bosch service, oni si rade injektore ultrazvučno, a i stp injector cleaner je dobar kao i one tabletice...inače dobra svjećica, moja danas crkla, moram po novu sutra
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Johnny

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lazarevac
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #12 : 15 Listopad, 2008, 00:04:03 »
Moze bit i da imas puno gresaka u kompijuteru pa zato ludi ... Vidi kod nekog majstora neka ti ga prikaci na dijagnostiku i pobrise sve greske ... To takodje moze biti uzrok trokiranja ...
Pravila su napravljena da bi se krsila...

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Runner 50 purejet - Gasi se
« Odgovori #13 : 15 Listopad, 2008, 00:04:34 »
Obzirom na Pure jet sistem, osjetljiv je na prljavo gorivo... ja sam ga u 2 navrata dovodio u servis u garantnom roku, i oba puta su mi rekli da su čistili injektor, drugi puta su mi rekli da nastojim točiti na novi(ji)m pumpama (gdje su tankovi sa malo/bez prljavštine)... I "recept" je funkcionirao !!!
Nisam više imao problema, a oni su mi "uredno" svaki servis naplaćivali 170 Kn za čišćenje injektora...
Bio sam koristio one tabletice (po pola tablete u napunjen tank - Runerica prve generacije ima/la tank od 12 lit) što se prodaju na pumpama...
I mislim da je pomoglo ...
Piaggio je taj model Gilere i NRG-a (sa istim motorom) bio povukao pred 5-6 godina sa našeg tržišta, zbog nepouzdanog (čitaj: prljavog) goriva...

Runnerica ima kraj akumulatora "glavni" osigurač... nosi ga sa sobom,  da ti se ne dogodi kao meni... jednostavno mi je stao... tad nisam ništa dirao, jer je još bio pod garancijom, pa su mi oni to riješili u servisu, ali od tad sam ga imao sa sobom... :laughing7: mislio sam reći, provjeri jack, koji povezuje osigurač sa krugom struje skutera, ali (onda bi ti potpuno stao), mislim da je prljavo gorivo pravi razlog... i meni se palila lampica od greške na ubrizgavanju (simbol injektora se palio)...
Live to ride, ride to live